Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem most, hanem pár év múlva...

Nem most, hanem pár év múlva szeretnék egy kiskutyát, d enm tudom milyen fajtát. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nekem most van egy német juhászom, de azt 1.-ben kaptam,így nem tudtam megnevelni...pár év múlva szeretnék újra egy kiskutyát, de nem tudom milyen fajtát....Szeretem a nagytestő kutyákat, pl.: berni pásztort, golden retrivert, kuvaszt ( bár arról azt hallottam buta... ), huky, malamut, német vizsla... Melyik okos, barátságos, könnyen tanítható?? És tudnátok hozzákönyvet ajánlani, h az elejétől jól tudjam nevelni??? Ja és mennyivel más ha mondjuk két kutyát szeretnék??

2012. jún. 24. 13:02
1 2
 11/19 anonim válasza:
NEm nagytestű kutya, de nagyon könnyen lehet tanítani,ez a yorkshi terrier!
2012. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
menhelyről én szívesen hoznék, és lehet , h az lesz a vége, csak azért nem javasolt, mert pl. van jó sok ismerősöm akiknek onnan van és kezelhetetlnek, akár kölyök korában, akár később hozták el, mert ha avérükben nem is mindegyiknek, de az ott töltött idő alatt 'megtanulták' ezt a fajta agressziót
2012. szept. 19. 22:04
 13/19 anonim válasza:
szia!goldent vagy labradort hoznék :)
2012. szept. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Azok az ismerőseid egyáltalán nem érettek a kutyákhoz és náluk egy fajtatiszta, tenyésztőtől hozott kutya is ugyanilyen lenne.... nem azért ilyenek mert menhelyiek, hanem azért mert nem értenek hozzá. Ha megfelelően nyúlnak a kutyához akkor nincs vele probléma - ajánlom figyelmedbe ezt a három videót:

http://www.youtube.com/watch?v=7lAj6J7aE7M&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=c9mhf51FMAA&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=VH02ro_FRYM&feature=plcp

2012. szept. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

és az mondjuk hülyeség lenne, h kuvasz-golden retriever keverék kutyát 'szerzek'?

és honna lehetne?(nem menhely!!)

2012. szept. 20. 19:30
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy kuvasszal te az életben nem tudnál normálisan bánni... de még egy goldennel sem.

Jobban jár mindenki ha elfelejted a kutyatartást!

2012. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
miért??:OO
2012. szept. 21. 18:41
 18/19 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. :) 2 idősebb (8-9) éves németjuhászom van és 4 éves koromban kerültek hozzánk. Mivel most lettem "kutyaőrült" :D nekem is jött a tanítani, tanítani, tanítani... Hallottam, hogy nem lehet az öreg kutyákat képezni, mert már késő, fáradtak stb. Az altatásról meg szó sem lehet!! Ezért fogtam a kutyáimat és elkezdtem a könnyebb dolgokat tanítani és meg kell, hogy mondjam nem is lehetetlen mindenttudó kutyát csinálni egy idősebb németjuhászból! Az enyém át tud ugorni egy sámlinyi magas akadályt, pedig alig két hete kezdtem el tanítani. Ez a kutyám mindig búskomor volt, nem hittem volna, hogy valaha lenne kedve bármihez is, de mióta foglalkozok vele nagyon játékos lett! Én ajánlom, hogy használd ki az időt amit vele töltesz, tudom nem ugyanolyan, mint egy kiskutyával kezdeni (én is várom már az új kutyusomat, ami BIZTOS hogy németjuhász lesz :), de nekem az én kis veterán kutyusaim is jók egyenlőre. Addig is gyakorlok rajtuk ;) egy ideig gondolkoztam a malamutról, de hallottam, hogy nagyon makacs kutya...a többi ebbel kapcs. nem tudok segíteni, de nagyonjó könyv és letölthető: [link]
2012. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen(:
2012. dec. 5. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!