Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldhatatlan problémám van?

Megoldhatatlan problémám van?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon elveszítettem a szüleimet. Örököltem tőlük vidéken egy 130nm-es kertes házat. Felújításra szorúl. Egyedűl élek,1 fizetésből ,nem bírom se fenntartani,se fűteni,se megcsináltatni,mert még hitelt is örököltem ,azt is fizetnem kell. Azt javasolták , adjam el és költözzek panelba. A gond ott jön,h van 1 kutyám és örököltem 3 másikat a szüleimtől,így 4 kutyám van jelenleg, (ónémetjuhász). Gyerekként imádom őket és már ha belegondolok,h visszadjam a tenyésztőnek,vagy akár valakinek őket,belehalok a gondolatba is. Viszont panelba nem tudnám vinni őket,kertes házat városba nem tudnék venni,mert annyit nem adnának a vidéki házért. Mi lehet a megoldás,h nálam maradhassanak,fenn tudjam tartani,ahol élek és megtudjak élni is?
2012. jún. 25. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem erre nincs megoldás. hacsak nem tud valaki besegíteni!
2012. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod kiadni albérletbe a házadat, és azok vigyáznának a kutyusokra is, és természetesen te sűrűn meglátogatnád őket. A rendbetételért is kiadhatod a házat, nem csak pénzért.
2012. jún. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 noesamuel ***** válasza:

sajnos sok ilyen, és ehhez hasonló helyzet adódik az életben.

a saját tapasztalatom/tanácsom az, hogy ne azon őrlődj, hogy hogyan tudod megoldani, mert az szinte lehetettlen, ahogy azt már feljebb is taglaltad, hanem azon, hogy minnél jobb helyre kerülhessenek azok, akiket már nem tudsz magaddal vinni.

ha mégis érkezne valami használható válasz akkor az engem is érdekelne.

2012. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vidd őket a panelba. A kertben magától egy kutya sem fog rohangálni,igyis ugyis neked kell kifárasztanod őket.
2012. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

panelban nem engednek 4 német juhászt ,utolsó..

hol élsz te?manapság egy tacskóért is hisztiznek a szomszédok.

2012. jún. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nehéz helyzet :(

Mindig azt vallo(tta)m, hogy a kutyát lepasszolni a legrosszabb megoldás...mindig van kifogás...költözés, gyerek születése, örökösnek a ház kell, kutya nem, stb...

De Nálad nem erről van szó. A helyedben a saját kutyámat vinném magammal panelba, és ha el tudnám tartani, akkor még esetleg a 3-ból elvinnék egyet magammal, a maradék 2-nek pedig új gazdit keresnék, akár együtt, akár külön-külön. A Német Juhász Fajtamentő Alapítványt érdemes megkeresned, biztos fognak segíteni

2012. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de nem tudom,h lesz/lenne lelki erőm megtenni azt,h oda adom bárkinek is akár az egyiket vagy a másikat...nagyon szeretem Őket! és igazából nekem már "csak" ők maradtak,mert még barátaim sincsenek. Hátha idővel lesz valami megoldás,járható út...
2012. jún. 25. 16:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sajnálatos dolog.. én azt ajánlom (tudom hogy ez szinte lehetetlen) 1 kutyát vigyél magaddal panelba és szépen éldegéljetek meg abból a pénzből amit kapsz a házért..
2012. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű. :(

Nem tudsz venni egy kis házat a város mellett? Ha eladod a nagy házat, akkor talán maradna is még valamennyi pénzed és a városon kívül valamennyivel olcsóbbak a házak, mint bent.

2012. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Pedig muszáj leszel gazdihoz adni Őket, hisz panelba nem vihetsz 4 nagytestű kutyát, ráadásul pénzed sincs eltartani őket a leírtak szerint...max. 2-t vihetnél magaddal, de a szomszédok már így is hőzönghetnek :(

Itt nincs jó döntés, csak jobb vagy kevésbé jobb...

2012. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!