Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás gondok!?

Behívás gondok!?

Figyelt kérdés
11 honapos kis amstaffommal problémák adodtak,1honapja dolgozom előtte minden nap vittem több orára dolgozni,de sajnos mára ez csak heti 1re redukálodott le. elengetdem ahogy szoktam egy tisztáson és mikor hivtam nem jött vissza,hátat forditottam és futottam ahogy tanultuk akkor jött utánam de nemtudtam egykönnyen megfogni,mert mikor közelebb hajoltam volna akkor elugrott. Félek attol h ha meglát a közelben egy másik kutyát édeskeveset fog segiteni az h én hátat forditok és elfutok. Tipp tanács? mitévő legyek,hogy gond nélkül mennyen a behivás? Sétálni gyönyörűen sétál,nem huz nem ugat nem rángat. ül fekszik marad parancsszora 99% ban eredményesen teljesit. PRobálkoztam avval is h amikor elfut akkor mondom h ül! de olynakor rám sem hederit. Mit tegyek?
2012. jún. 25. 14:52
 1/3 noesamuel ***** válasza:

ha motiválható kajával, akkor nyomasd még otthon, hogy mondod neki amit akarsz, hogy visszajöjjön pl: hozzám, lábhoz, gyere vissza, vagy ami teccik, és közben tolod az arcába a kekszet, vagy virsli, vagy megintcsak amit akarsz, kis szünet útán ismét, és ismét. egy idő útán összeköti a szót a kajával, és mikor kiabálod a varázsszót, ő azthiszi kaja van, és rohanni fog, ha visszajött simi puszi nyali fali.

ha nem vesztegethető meg az a nehezebbik eset, akkor ajánlanám a úgynevezett tréner pórázt, ami vékony, könnyű, és 20-30méter. elengeded vele, és amikor hívod, és nem jön rálépsz a pórázra, és szólsz még1szer, esetleg mégegyszer, de többször ne, akkor már húzd vissza a pórázzal, és elölről mehet az egész.

2012. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne ess kétségbe, leírásod alapján érthető, hogy a kutyus nem megy vissza.

Egyrészt: kamaszodik, próbálgatja a szárnyait.

Másrészt: mikor heti egyszer végre kijut a házból, örül, hogy kint van, nem akar visszamenni.


A megoldás, hogy vidd őt többször, és légy nagyon- nagyon következetes, de semmiképpen nem agresszív vagy ideges.

Én a kutyámmal azt csinálom, hogy csak kézből, feladatra kapja meg a napi ételadagját (behívásra, ültetésre, láb mellett sétára stb.) Ez nagyban erősíti a kötősdést, és neked is motiváció, hogy gyakorolj vele, különben éhkoppon marad.

Ami még fontos, hogy ha hívod, sose menj felé, határozottan, és kedvesen hívd. Ha ezeket betartod, pár hét- hónap alatt sokat fog javulni a helyzet.

2012. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ajánlatos jutifalatot használni, főleg így eleinte, amivel tudatosul benne, hogy visszamenni hozzád egy pozitív dolog.


Amikor sétáltatod ne csak egyszer hívd vissza. Sokszor csináld, hogy behívod, jutifali, kis simi és már mehet is vissza szaladgálni. Vagy szintén behívod, dicséret, jutalom, rácsatolod a pórázt, mész vele pár lépést és elengeded. A kutyának, főleg a kölyöknek a legnagyobb jutalom az, ha vissza mehet még játszani, futkosni. Ha mindig csak akkor hívod, mikor hazaindultok, az fog benne rögzülni, hogy a behívás egyenlő a séta végével.

Amikor csak tudod, biztonságos környezetben persze, mikor nem figyel rád, bújj el egy fa, bokor mögé és várd meg, míg elkezd hiányolni. Ne szólj neki, csak élvezd, hogy hiányzol neki, hogy elkezd téged keresni, hogy kezd pánikba esni. Persze mikor elindult a szomszéd város felé, szólj neki. Így a kutyában lesz egy bizonyos félelem, hogy elveszíthet téged, hogy függ tőled és jobban fog figyelni. Hisz nem neked kell rá figyelned, hanem neki rád, a főnökre. Akkor jó a viszonyotok, ha már nem fogsz tudni elbújni előle.


Ha nagyon nem hallgat rád, mehet egy kis büntetés is, kis szemmel verés, megtolás, kemény rászólás, hogy tudatosodjon benne, olyan nincs, hogy megtagadja a behívást. Ha hiteles vagy, akkor más kutyák után sem fog elrohanni.

A hosszú pórázt azért nem javaslom, mert nem hülye az az eb, tökéletesen tudja, mikor van pórázon és mikor nincs, így mindig újra és újra elő kell majd azt venni, soha sem lesz 100% a behívása. Sajnos erre sok példa van.

2012. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!