Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még remény?

NKTL125 kérdése:

Van még remény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 16 hetes cavalier kiskutyánk.

14 hetesen kezdtük el a szobatisztaságra nevelést nála, mert hallgattunk a dokira, és nem vittük le pisilni,kakilni.

Most az a gond, hogy nem akarja lent elvégezni a dolgát.

Egyedül maradtam vele itthon, próbálok suliból mindig hazarohanni hozzá ha mondjuk de. és du. van egy órám.Közötte hazajövök és leviszem sétálni.

Általában napi 3-4 alkalommal vagyunk lent, elég sokat, kb. 1 órát alkalmanként.

Az a baj, h nem hajlandó lent elvégezni.Ma is lent voltam vele 2 órát, szagolgatott-szagolgatott folyamatosan, láttam rajta, h kell, de nem volt egyik sem.Amint feljöttünk, rögtön pisi és kaki is volt.

Ha lent elvégzi egyszer, ez max napi egyszeri alkalom, akkor nagyon meg van dicsérve.

Nem tudom, h mit csináljak.

Még 3 hét van vissza a vizsgaidőszakig, addig nem tudom kétóránként levinni.

Kérlek segítsetek.Remélem nem rontottam el ezzel, mert próbálom következetesen nevelni.

Előre is köszi!



2012. ápr. 24. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, csak épp az a baj, hogy nincs rá időd, hogy rendesen csináld. :) Majd ha megfigyeled, hogy milyen időpontokban van pisi/kaki, akkor sokkal egyszerűbb dolgod lesz.

Én még javasolnám, hogy kezdd el jutifalattal IS, meg szóban is dicsérni, ha lent végzi a dolgát. Ha netalán a lakásban csinálná, akkor hagyd figyelmen kívül, ne érje stresszként, hisz nem tehet róla. :) Össze fog az jönni, csak idő kérdése.

2012. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ő még nagyon fiatal, semmivel nincs elmaradva. A legjobb az lenne, ha más kutyákkal is találkozhatna, akiktől elleshetné a lenti pisilést-kakilást.

Amikor az én kutyám tanulta a szobatisztaságot, volt hogy 3-4 órát is lent kellett lennem, mire végre elintézte:D

2012. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

annyit megfigyeltem, h pisi az biztos, h van ébredés után.eddig csak dícsértem, ha volt lent valami, de akkor bevezetem a jutifalatot.kutyákkal mindig talizunk, sőt törekszem rá, h minél több kutyát és embert is megismerjen általában napi egy új kutyussal mindig van "dolgunk".

megmondom őszintén nem zárkózok el semelyik nagyságú kutyustól, bár mindig megkérdezem odamehetünk e.

sajnos a kutyákban egyenlőre csak a játékot látja, nagyon barátkozós, állandóan csóvizza a farkát.:-D

köszi szépen, h válaszoltatok!

2012. ápr. 24. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Fent volt valami helye, ahova pisilhetett? Ha neadjisten pelenkára szoktattátok, akkor egész egyszerűen vidd le a pelust is, és nagyon örülj neki, ha sikerül elvégeznie a dolgát.

Ha nem volt ilyen segédeszköz, akkor egész egyszerűen csapd be, indulj el hazafele, aztán amikor már látod, hogy várja, hogy végre pisilhessen, vidd vissza, ée dicsérd meg nagyon. Fent pedig kicsit szidd le, ha rajtakapod, hogy tudja, hogy ez nem kívánatos viselkedés. Nem kell nagyon, ne csinálj neki traumát a pisi-kakiból, csak jelezd, hogy ejnyebejnye, ezt nem kéne.

Ha lent pisil, vagy kakil, mondogathatod is neki, hogy "pisilj, okos, pisilj, ezaz" (értelemszerűen kakinál kakit, vagy hát ahogy gondolod :)), akkor egy idő után összekapcsolja a kifejezést a cselekvéssel, és ha elkezded mondogatni, hogy "pisilj", azzal rá tudsz segíteni, ha szaglászik és akarja, de mégsem eléggé. Csak ne siesd el, várj 1-2 hetet, amíg alkalmazni próbálod, addig csak tanítsd neki :)

2012. ápr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 10 hetesen hoztam el a kutyusomat, ott már pelenkára szoktatták. Én is kaptam, de csak leraktam, hogy mégse a szőnyegre pisilje.

Ezért kitaláltam azt, hogy ugyanabba az időbe viszem le, és ugyanabba az időbe etetem. Na, ez 2 hét alatt beállt, utána még két hétig volt egy-két baleset, utána pedig teljesen szobatiszta lett. Próbáld meg te is.

Ha pedig rajta kaptam, hogy bent csinálja, erősen rászóltam. És fokozatosan növeltem az időt, hogy tovább tudja tartani. Persze, nyilván egy ilyen kiskutya nem bír ki 8 órákat :). Sok szerencsét!!

2012. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet!:) Az én kutyusom is ugyanezt csinálta. Amikor már hosszú ideje ment ez így (télen 2-3 órákat voltunk lent vele), akkor otthon leszidtam, ha éppen rajtakaptam és meg is lett az eredménye. Nálunk egyébként egyszer sem pisilt lent, így megdícsérni sem tudtam, de amint otthon elkezdtem szidni, valahogy már lent is ment minden.:) Persze szigorúan csak akkor ha éppen rajtakaptam és akkor sem túl durván. 5 hónapos korára lett teljesen szobatiszta úgy, hogy már kisebb balesetek sem voltak.:) Egyébként 10 hetesen került hozzánk és 2 hétig 2 óránként (és alkalmanként, minimum 2 órát) voltunk lent vele. Biztosan megtanulja majd, csak ne add fel!:) Sok sikert!
2012. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!