Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen lekezelőek a...

Miért ilyen lekezelőek a magyar tenyésztők? Pomerániai törpespicc-et szeretnék vásárolni.

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban már volt kutyám de azóta nem volt lehetőségem sajnos. 24 éves vagyok évek óta egy ilyen kutyát szeretnék , ez a nagy álom! ( Nem divatból stb..) Tudom nagyon drága és kevés van belőle, de csak rá fordítanám a pénzemet. Olyan lenne számomra mint egy gyerek nagyon szeretném. Több magyar tenyésztővel beszéltem midegyik lekezelő, bunkó flegma stílusban beszélt velem. Vagy a tenyésztő kérésére emailt írtam és nem is válaszolt. Tudom a tenyésztő nem a pénz miatt csinálja nem eladi akar főleg. De mindeni azt írja hogy csak tenyésztőtől vásároljon az ember, de mégis hogyan???

Mondtam hogy hobbi célra szeretném. Erre az egyik közölte hogy nincs rászorulva hogy eladjon, a másik meg közölte hogy drága úgysem tudnám megvenni!? Ez milyen stílus? Ismeretlenül honna tudja hogy nem tudom megvenni?? (egyébként megtudnám venni)Egy külföldi tenyésztővel beszéltem ő nagyon kedves volt, csak annyi lett volna a szállítás mint a kutya ára és nem szerette volna utaztatni a kutyát. Hogy tudnék egy ilyen kiskutyát vásárolni? Külföldről is érdekelne....



2012. jún. 27. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
2012. jún. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ennek két oldala van. A tenyésztők részéről is meg tudom érteni a hozzáállást, mert naponta tízesével kapják az olyan telefonokat, hogy "Na oszt akkó miben fáj egy ilyen kutya?" , meg "Ugyammá, a Jóska is tízért vett, ne akarojon már engem átverni!" Egy idő után én is kapásból mindenkit elzavarnék, főleg, ha tudom, hogy nem vagyok rászorulva az ilyen emberekre és mindenképp el tudom adni a kiskutyákat. Mivel úgy látom, hogy Te nem ilyen vagy, ezért azt javaslom, hogy legyél kicsit határozottabb, rámenősebb és akkor is maradj nyugodt és tisztelettudó, ha a másik hülye! És próbálkozz akár kétszer-háromszor is ugyanannál, ha rájön, hogy komolyan gondolod, akkor szóba fog állni veled, és lehet, hogy kiderül, hogy amit elsőre láttál az csak egy pajzs, és valójában nem is olyan az illettő, vagy jó oka van rá, hogy ilyen legyen. Népszerűbb fajtákban talán könnyebb a helyzet. Amúgy a párom járt már úgy egy cipőboltban, hogy nem adták neki oda a csizmát felpróbálásra, mert közölte vele az eladó, hogy "úgysem tudnád kifizetni"...
2012. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan tenyésztőt, aki nem nézi le a magyar vevőt. Csak találsz.....
2012. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Facebook. Rengeteg kutyás csoport van, rengeteg tenyésztővel. Sajnálom, hogy bunkóztak veled, én erre nem találok mentséget a tenyésztők számára. Én is fel lennék háborodva hasonló esetben.


Tipp:

[link]

2012. jún. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia en kb harom honapja kaptam egy pomit a kedvesemtol szuletesnapomra es imadom:) en kulfoldon elek Belgiumban es meg kell mondjam elszomorito a magyarok hozzaallasa e fajta teren. Eloszor en is magyar tenyesztonel erdeklodtem !mondtam h az ar nem akadaly!nem tenyesztes celjabol vennem stb. Ennek ellenere ugy dontottunk h itt Belgiumban fogunk pomit venni , az ar ugy kb 800-1500€ kozott fekszik, leellenorizheto tenyeztoktol,igenyes ,egeszseges kutyust kaphAtsz es nem kell attol tartani hogy kellemetlen erzest keltenek benned. Sajnos magyarorszagon tipik irigy,kihaennem ,penzkozpontu emberek elnek igy nem csoda h igy reagaltak le itt kulfoldon sokkal kellemesebb a mentalitas . Ja amugy sokan felnek h valakinek van penze es tenyesztene oket lehet ezert bunoztak veled. Ha erdekel elkuldom a hozzaferest a kennelhez , kb 2000€ megfordulnal!torzskonyv !csip,utlevel is jar a kutyushoz mar csak egy fuvar kell:) sok sikert
2014. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!