Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni a magyar dogról?

Mit kell tudni a magyar dogról?

Figyelt kérdés
A japán wikipédia szerint létezik a magyar dog. Itt van ennek a linkje: [link] A magyar dog a tizedik magyar fajta? Nem ismeri el még az FCI sem. A puli, a kuvasz, a komondor, a rövid- és drótszőrű magyar vizsla, a magyar agár, az erdélyi kopó, a mudi és a pumi tizedik társra leltek? Akkor létezik egyáltalán magyar dog? Ha igen, akkor ez egy masztiff féle lehet.

2012. jún. 25. 18:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen kutyafajta. Valamelyik más néven létező kutyafajtánkat nevezik a japánok magyar dognak.
2012. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondolom a magyar vizsla fut náluk magyar dog néven.
2012. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, a komondort nevezték el magyar dognak.
2012. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Japán nagyon messze van innen. Biztos a mi wikipédiánkban is vannak hüyleségek róluk, náluk is van hülyeség rólunk. Ráadásul a wikipédia ugye szabadon szerkeszthető, és kétlem, hogy túl sok japán le tudná/akarná ellenőrizni, hogy mennyire írnak igazat egy, a világ másik végén lévő kutyafajtáról.

A magyar dog meg ráadásul simán lehet, hogy a dog mint kutya szó fordításából keletkezett, és akármelyik magyar fajtát érthetik alatta. Egyes fajták elnevezése országonként változik, a dog/kutya kifejezést pedig előszeretettel használják. Lásd nagy japán kutya vagy amerikai akita, két tök különböző kifejezés, mégis egy fajtát jelöl.

Na meg... Nehogy már a japánok jobban tudják, hogy nekünk milyen kutyafajtáink vannak :)) Nincs ilyen fajta, nem is lesz még egy darabig, nyugodj bele :)

2012. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A wikipédia más kutyafajtánál is ír hülyeséget.
2012. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg egy bácsi azt mondta, mikor a magyar fajtákról beszélgettünk, hogy a tacskó is hazai fajta... Minden nap tanulok valami újat :D
2012. jún. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, a vizslát hívják magyar dognak.
2012. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én se hallottam még ilyen fajtáról. Szerintem is az lehet, amit akumi írt, mármint, hogy a kutya szót jelöli a dog. Különben a tacskó az elvileg német, nem?
2012. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A wikipédiáról annyit ildomos tudni,hogy az ír bele aki akar. Tehát ha Én azt írom bele, hogy :

Amerikai kutatók,laboratóriumi vizsgálat folyamán kiderítették,hogy a kutya tulajdonképpen macska.A kutatók rájöttek, hogy akkor járunk a legjobban, hogy nyársa tűzve izzó parázson,paprikásan,borsosan porhanyósra sütjük és még melegében fogyasztjuk el őket.


NAh ,erre a hozzád hasonlók írnak, hogy IGAZ????

2012. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20:35, persze, hogy német fajta a tacskó, aztért használtam ilyet -> :D
2012. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!