Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szeressem meg a magyar...

Wanda33 kérdése:

Hogyan szeressem meg a magyar vizslát?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves szuka vizslánk,akit képtelen vagyok megszeretni.A férjem tréningre jár vele,naponta min 1órát kerékpároznak.3gyerekünk mellé vettük,kertesházba,úgy hogy már van egy másik kutya is.Én azt gondoltam szeretem a kutyákat,de ez a vizsla mindent megváltoztatott.Az egy dolog hogy a szöre mindenhol ott van de ami a legjobban zavar az az hogy rombol,mindent megeszik és mivel a másik kutya kistestü elkezdte az utóbbi idöben harapdosni/csak játékból.Ha kint felejtem a tojást,mindenestöl eltünteti(a dobozt is),megette a saját pórázát,a gyerek müanyag partedliét,bármit amit elér,a legfurább amikor a narancsot leszedte a gyümölcsöstálból és meghámozva megette?!Felmászik az asztalra (elég magas,nem is értem hogyan tudja de már többször találtam ott),ugat ok nélkül ha valaki elmegy a kerités mellett,és hiába kedves,a gyerekeket mindig fellöki,nem tud a férjem a kertben játszani velük mert a vizsla mindig ott van és csak ugrál mindenkire.Nem tudom hogyan szeressem meg...Legszivesebben odaadnám valakinek,de a férjem szereti.Én meg itthon vagyok a picikkel,meg egy ilyen kutyával...és nem tudom mikor lesz jobb.Van valakinek jó tippje hogyan lehet egy ilyen állatot megszeretni?Elöre köszönöm a válaszokat

2012. jún. 26. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem veled semmi gond nincsen, a kutyával annál inkább. Egy kutyát nem kell megszeretni, megszereted szó nélkül is. Nyugodtan balhézzál össze a férjeddel emiatt, ha kell és van lehetőséged csinálj a rosszalkodásairól felvételt ha nem hiszi el. A jelek szerint a férjedet tekinti főnöknek, ha kiteszi a lábát, onnantól a kutya azt tesz amit akar.
2012. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Iskolába kellene vinni, és jobban lefárasztani .
2012. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nem erőltetve szeretni kell, hanem megnevelni. Ezek tipikusan olyan problémák, amik szakember felügyelete allatt gyorsan és végleg megszűntethetőek. Keressetek fel egy jóféle kutyaiskolát, olyat, ahol titeket tanítanak kutyázni, nem a kutyát ülni meg feküdni, és ha hallgattok az oktatókra, akkor változtathattok a kutya viselkedésén, és lehet egy rendes, normális, élhető vizslátok.

És ha már erre kerül a sor, én nagyon javaslom, hogy mindketten menjetek a kutyával, hogy elmagyarázzák világosan neked is, hogy a kutya miért olyan, amilyen. Nagyon gyorsan meg fognak változni az érzéseid, ha rájössz, hogy a kutya nem tehet semmiről, hiszen sosem voltak neki számára is érthetően elmagyarázva az együtt élés szabályai :)

2012. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az egyetlen kiút, ha megneveled a kutyádat! Az nem normális ne haragudj, hogy felmászik az asztalra. Egy kutyával rengeteget kell foglalkozni, míg még kicsi, akkor kell elsajátítani az alapokat, de később is foglalkozni kell vele! Nekem olyan kutyám volt, aki nem ment be a konyhába már 3 hónaposan sem, pedig nem volt ajtónk!! Nem nyúlt addig az ételhez, ameddig nem engedtem meg neki! Szóval megértem, hogy nem öröm együtt élni egy ilyen kutyával, de ez a ti hibátok, mert nincs megnevelve! Egy kutyának amúgysem szabadna semmihez sem nyúlnia, ami a földön van, ha nem az övé...
2012. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%
Megértelek. Én a Beagle-val vagyok így. Ugyan ez. A legidegesítőbb, hogy zabál mint a ló és mindenhol ott van és zabál ki mindent.
2012. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 compactegon ***** válasza:
66%
utolsó, talán tiltsd meg neki? nektek semmi tekintélyetek a kutyátok szemében? :D
2012. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A vizsla is munkakutya, ezt sokan elfelejtik, sokat kell foglalkozni vele, feladatokat adni neki, főleg, hogy alapból szeleburdi és nagyon mozgékony típus. Szerintem elég ingerszegény az élete ilyen téren, de megértem, hogy neked a gyerekek mellett nincs időd még a kutyát is nevelni. Én is egy jó kutyaiskolát javaslok.
2012. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egy vizsla nevelése nem piskóta, az ismerőseim vizslái is hajmeresztő dolgokat csináltak ifjoncként. 2-3 éves korukra nyugdtak le. De persze ehhez folyamatosan, következetesen NEVELNI KELL őket.

Ill. 1 óra mozgatás édes kevés egy vizslának, pláne egy 1,5 évesnek. Minimum 3 óra.

2012. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Fáradt vizsla a jó vizsla! :) Ez persze nem egyszerű, de sokaknak sikerült már.
2012. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Esteleg nem tudsz vele napközben egy kicsit foglalkozni? mondjuk amikor a gyerkőcök alszanak. A kutya semmibe vesz téged, és az egész családot. próbálj nyitni felé, megtanitani 1-2 dologra, gyakorolni vele engedelmes feladatokat, a jó dolgokat jutalmazni, ha rosszat csinál büntetni. De legfőképpen egy külön részt kell neki csinálni, mondjuk egy kennelt, és összerakni egy napirendet, amit mindig betartani. A vizsla egy imádnivaló kutya, és ha egy kicsit közelebb kerültök egymáshoz, meg fogod szeretni.
2012. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!