Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Sportoló vagyok és kellene egy kutyus, de nem tudom melyik bír sokat és meg is felel a szempontoknak:

1. napi 2-2,5 óra folyamatos futás naponta (mostani kutyusom csak 30 percet bír futni, mert elég rövidek a lábai)

2. napi séta, hegyi túrák, biciklizés

3. legyen jó testőr (már párszor zaklattak az utcán)

4. lehetőleg jól bírja a nagyvárosi életet (nem panellakásban tartanám, hanem családi házban)

5. ne essen depresszióba, ha nem vagyok mellette állandóan

köszi szépen

6. A külseje nem fontos és a cipőimet is megrághatja

19/L



2012. jún. 28. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az Afrikai oroszlánkutya főleg ilyen futóknak és kirándulóknak való. 10-15 évig élnek általában. Szereti a családot de nem depressziós fajta. Őrző, de megbízható kutya.
2012. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen, és nagyon tetszik ez a kutya
2012. jún. 28. 18:17
 3/14 anonim ***** válasza:

rodéziai ridgeback(afrikai oroszlánkutya)

nagy a mozgásigénye,bírja a futást,nem agresszív de idegenekkel tartózkodó, könnyen képezhető,

itt egy wikipédia link

[link]

2012. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Esetleg még a Border Collie, bár nem tudom, hogy az mennyire lenne jó testőr. De az is jó sport kutya!
2012. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Rhodesian ridgeback nagyon sokat tud futni, egyhuzamban is, és nagy mérete miatt, szeret túrázni is. 10-15 évig él, nagyon sportos, jól öriz, pont neked való
2012. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) Még annyit megkérdezhetek, hogy ez az oroszlánkutya mennyire beteges fajta? vagyis nagyon kell rá vigyázni?
2012. jún. 28. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem is az afrikai oroszlánkutya jutott eszembe :)

Esetleg belga juhászkutya?

Vagy ha nem fontos, hogy fajtatiszta kutyus legyen látogass el egy menhelyre rengeteg juhászkutya keverék van ami ezeknek az igényeknek megfelelnek :)


ui: a border collie nem fog megvédeni :)

2012. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vagy magyar vizsla :)
2012. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát mivel nagytestű, gondolom diszplázia (csípőficam) kialakulhat.
2012. jún. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Dien, nekem Vizslám van. Nem vagyok benne biztos hogy bírna minden nap 2-2,5 órát futni folyamatosan, bár kitudja :)
2012. jún. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!