Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kellett altatni a kutyusunk...

El kellett altatni a kutyusunkat. Nagyon hiányzik! Mit csináljak? Folyton rá gondolok.

Figyelt kérdés

3,5 éve befogadtunk az utcáról egy labrador keveréket. Természetesen azonnal elvittük orvoshoz aki azt mondta hogy nagyjából 2-3 éves lehet. Megkapta az oltásokat,chippet.

Nemrég sétálni voltunk a közeli tónál(gyakran mentünk oda)és valószínűleg akkor belement egy fertőző kullancs. Folyamatosan kezdett agresszív lenni, többször támadott meg embereket. Először csak idegeneket, vendégeket aztán egyre gyakrabban többször megtámadta anyukámat is. És egyszer engem is. Morgott és meg akart harapni,az udvarról kergetett a házig épp hogy betudtam csukni a bejárati ajtót. Előtte simogattam és a kezemet nyalogatta utána pedig nekiállt morogni és vicsorítani és a kezem után kapott. Mindig hirtelen támadott, amikor senki nem számított rá. Tudtuk hogy ez nem jó ezért először azzal kiképzővel beszéltünk akihez kutyaiskolába jártunk, de ez sem segített. Sajnos el kellett altatni.:(

Nagyon hiányzik, eddig mindig ő keltett reggelente. Vittem sétálni. Délután fociztunk,(imádta kergetni a labdát). Szombaton pedig kutyaiskola.

Mit csináljak? Nem akarom elfelejteni!! Nagyon szerettem Manót:((



2012. jún. 29. 00:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát nem könnyű dolog. De bizonyos fokig, valahol mégis jó hogy már pihen szegény kutya, mert veszélyes volt, néha kiszámíthatatlan, és könnyen megsérülhetett volna akárki. Mostmár ő is biztonságban van, nem kell félnie semmitől.

Ha új kiskutyát viszel a házhoz, és eléri a kellő nagyságot, mindenképpen védekezzetek a kullancs ellen. Nekem az exspot nevű csepp vált be. Nem drága, de szerintem hatásos.

2012. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem a kullancstól volt. A kullancstól 2 betegséget kaphat el a kutya.

A Lyme kórt nem lehet vérvétellel kimutatni, a babézia pedig teljesen más tüneteket produkál. A kutya nem eszik, csak fekszik, és véreset pisil. 3-4 nap alatt belepusztul a kutya.

Ezt már utólag nem lehet megmondani, valószínűleg valami történt az életében, ami ezt váltotta ki. Megverték, megtámadták. De lehet idegrendszeri probléma, kezdődő epilepszia tünetei.

De nem kullancs, ez biztos.


Részvétem a kutyusod miatt:(

2012. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Egyenlőre hallani se akarok másik kutyáról, félek hogy őt is elveszíteném:((
2012. jún. 29. 14:23
 14/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Nem is kell új kutyus, szerintem azért kellene most mást kutyákkal foglalkoznod, hogy ők egy kicsit talán feledtetik a régi barátot.Azzal, hogy rájuk koncentrálsz, melyiknek mire van szüksége stb. addig sem azon agyalsz, hogy itt volt, nincs itt.

Majd az idő megoldja, hogy mikor, milyen eset nyomán, honnét lesz új kutyusod, és lelked mélyén mikor érkezik el az az idő, hogy egy másik el tudja foglalni Manó helyét.

2012. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hat akkor ezek szerint nekem is grat ???:@@ tavaly novemberben meghalt a kutyàm..rakos volt..ra 4 napra kaptam egy kutyat.az alatt a 3 nap alatt egesz ejszaka font voltam.

Nem tudtam sludni..elsonek vantam h olyan hamar kutyat vettem..de ma mar nem !!! Meg ma is szeretem az en kis Bobikam....nem banom h meg vettem Charliet csodas kutya ..imadom..es ma mar ket kutyank van

2012. dec. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tedd magad túl rajta egy ilyen kutya aki a saját gazdájáninak vendégeknek, utcán emberekre támadt még szép hogy elaltaták a szüleid a kutyát. Gondolj bele ha valakit megharap idegent feljelentést eljárást indit ellenetek akkor mi van ?? hid el ezvolt a legjobb döntés és gondolom te gyerek vagy szóval fogalmad sincs az ilyen dolgokró hány éves vagy ? Nekem is volt ilyen kutyám pá nap hét után ugydöntötünk a nagynénémmel elaltatjuk mert még a házba is hólapátot kellet tartani olyan bolond let a végére. azért meg hogy a szüleidre mérges voltál szégyeld magad !!!! Ők normálisan gondolkodtak. Másik kutyát szerez ami nem ilyen bolond közveszélyes. ezen tényleg nincs mit sajnálni elsö a család neked nem ?
2014. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!