Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így rossz dolog vagy még...

Ez így rossz dolog vagy még szabályos?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés csak feltételezés,nem valós.De mi van ha valaki vesz két bernit egy szukát és egy kant(természetesen nem ugyanabból az alomból).Kiálításokra járatja őket,és egyszer megengedi,h kölykeik szülessenek.Mindent előírásszerűen csinál,h egészségesek legyenek a kölykök.Majd a közvetlen barátai közt szétoztya a kiskutyikat,már azok között akikban megbízik és tudja h jó helyen lesznek a kiskutyák.Ez így rossz dolog?Vagy még megengedett,mert így egyik kiskutya sem kerül menhelyre?Előre is köszönöm a válaszokat.:)És ez csak kitalálció.

2012. jún. 29. 11:54
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ez miért lenne rossz dolog ?

Ha ezt szeretnéd csinálni,akkor nem követsz el semmi törvénybe ütközőt. Főleg,ha még a kölyköknek jó gazdijaik is lesznek..

2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 VBeata81 ***** válasza:
Nem szabályos, de nem is olyan rossz dolog. Viszont, azt mondanám, ha valakinek gyönyörű, törzskönyves, tenyésszemlés, egészségügyi szűréssel rendelkező kutyái vannak, megfelelően gondozza őket, ami nem kis anyagi ráfordítás, és nem vált ki egy kennelnevet, hogy hivatalosan tenyészthessen, az h.lye.
2012. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 honestly válasza:
termeszetesen a sajat kutyad kolykeit annak adod akinek akarod. ha meg megbizhato embereknek az meg kifejezetten jo:)
2012. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ebben nagyon sok a bizonytalan pont.

- Nem biztos, hogy a két kutya illeni fog egymáshoz.

- Nem biztos, hogy küllemben, jellemben és egészségben olyanok lesznek, amiket egyáltalán érdemes tenyésztésbe vonni.

- Mi van, ha csak 1-2 kölyök születik? Rákölt az illető többszázezer forintot a kutyák felkészítésére és lehet, hogy a végén az egészből nem lesz semmi.

Sokkal logikusabb, ha az összes barát vesz magának olyan kutyát, amilyet akar. Nekem sok kutyás barátom van, de egyetlen kiskutyát se tudnék elpasszolni nekik még ajándékba se, mert mindenkinek megvan a saját elképzelése arról, hogy milyet szeretne. Irreális lenne azt feltételezni, hogy minden barátom az én kölykeimre pályázik. :)

2012. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3/3.ik kérdező!

Nem értem a válszod.:) "ha meg megbizhato embereknek az meg kifejezetten jo:)"

2012. jún. 29. 12:03
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kérdéseket.
2012. jún. 29. 12:04
 8/12 A kérdező kommentje:
*válaszokat.Nagyon kszönöm a válszokat.:)
2012. jún. 29. 12:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ha valóban minden szabályszerűen történik, Még a párositás is megfelelő, lesz egy alom gyönyörű, egészséges kiskutya. ki az a hülye aki elosztogatja őket, miután ráköltött x százezer Forintot csak a kiskutyák felnevelésére, és a szülők szükséges eredményeinek megszerzésére. Én is adtam már ugy oda kutyát, hogy nem fizettek érte, de ő társtulajdonban maradt, nagyon szigorú feltételekkel.
2012. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen "szaporítótól" hozom majd el a golden retrieverünket. A kutyáival simán tenyészthetne, mivel minden betegségre szűrve vannak a kutyák, törzskönyvesek, gyönyörűek, és a kutyáinak a szülei osztrák kutyák, akikkel rendszeresen jár a tenyésztő versenyekre, és vadászik is velük. Ez lesz az első alom, ezzel akarta úgymond kipróbálni, hogy megfelel majd e tenyésztőnek. De rájött, hogy nem, mert amikor az ismerősök sorra mentek hozzá lefoglalni a kölyköket, akkor jött rá, hogy a szívéhez nőttek a kutyák, így nem fog több almot lehozni. Mert megszakad a szíve, hogy elviszik tőle a kicsiket. Még úgy is, hogy közeli ismerősöknek adta el, tehát nap mint nap láthatja majd őket.Ivartalaníttatja a kutyáit. Ha azt érezte volna, hogy kész van a tenyésztésre, akkor belevágott volna, persze törvényesen. Viszont ő nem ingyen árulta a kutyáit, 40 ezret kért értük, az árban benne van a chip, oltások, féreghajtás, és egy kisebb csomag prémium táp, amivel etette a kölyköket.
2012. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!