Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kutyámat megfürdettem...

Tegnap kutyámat megfürdettem Neostomosanos vízben, azóta iszonyatosan köhög időnként?

Figyelt kérdés
4-re viszem állatorvoshoz. De addig is, szerintetek mitől van ez? Ilyen görcsös, száraz köhögés. Máskor is fürdettem őt ebben a cuccban, akkor semmi baja nem volt tőle. Leöblíteni meg soha nem szoktam. Gondoltam, hátha sokat lenyalogatott a szőréről, úgyhogy a hasmenést kockáztatva adtam neki egy kis vizes tejet. A hasmenés szerencsére elmaradt, viszont a köhögés is maradt:S

2012. jún. 29. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért van mert sokat lenyalogatott magáról amit nem lett volna szabad hagyni. Én is ezt használom de nekem a doki a használatát a következő képen ajánlott:

Fürdessem meg úgy ahogyan szoktam kutya samponnal öblítsem le majd szárítsam meg vagy várd meg amíg megszárad. Majd ezt a Neostomosan-t hígítsam fel vízzel és tegyem egy olyan palackba mint pl. az ablaktisztítós (persze jó alaposan ki kell mosni előtte az üveget!) és így permetezzem be a kutya egész testét ezzel a Neostomosanos vízzel. És, hogy ne nyalogassa le magáról így miután "bepermeteztem" játszak vele vagy vigyem el sétálni.

Így még soha nem volt semmi gond és így is nagyon hatásos kullancs és bolha ellen.

2012. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én sem szoktam hagyni, hogy lenyalogassa magáról. Csak most tegnap, miután megfürdettem, el kellett mennem itthonról, így egyedül hagytam:S Már bánom:( Gallérunk meg nincs sajnos. A vicc, hogy a macskát is megfürdettem, ő sokkal jobban nyalogatta magát, és semmi baja nincs. A kutya érzékenyebb rá:(
2012. jún. 29. 14:03
 3/7 A kérdező kommentje:
amúgy olyan, mintha kennelköhögése lenne. De azt nem hiszem, hogy megfázott. Talán ez a sz*r bekerült a szervezetére, és a hörgőkkel okozhatott valami kebaszt.
2012. jún. 29. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lehet a gond,hogy lenyalta magáról,megfázni ilyen időben nem hinné,m,hogy megfázott volna (már ha nálatok is meleg van)

Amúgy a cicán ne csodálkozz,iszonyatos gyomruk van,sokkal ellenálóbbak mint a kutyák ilyen szempontból.

Amúgy ne aggódj,a doki biztos megmondja mi a gond. Nem hiszem,hogy ettől a szertől súlyos betegség alakulhatna ki,inkább csak valami enyhébb irritációt okozhat

2012. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mégsem ez a baj. a foki szerint megfázott, kapott antibiotikumot.
2012. jún. 29. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nyáron, ha a kutya nagyon kifárad, mert szaladgál pl, akkor már a langyos víz is gondot okozhat a torkában. De a melegben sokszor elég, ha kicsit hideg a víz, már az is gondot okozhat.
2012. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jeges víz volt a bűnös:( Ebben a melegben nagyon kell vigyázni, nem szabad nagyon hideg vizet adni nekik, meg nekünk, embereknek sem szabadna jéghideg dolgokat inni.

Tegnap nálunk elég nagy szél volt, lehet, hogy fürdés után megfújta kicsit a kutyádat a szél, ettől fázhatott meg, a jeges víz meg rátett egy lapáttal.

Mióta itt a nyár, én egy félig olvadt jégkrémtől is köhögök, és fáj a torkom:(

2012. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!