Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Csivava bírja a hosszú...

Egy Csivava bírja a hosszú túrát, vagy a futást? Az hogy makacs, mit takar pontosan? Illetve ti mennyiért vettétek a sajátotokat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Ez most sokaknak nem fog tetszeni,de azért leírom. Aki kutyát akar,tehát egy állatot amivel lehet túrázni és futni az miért pont egy 1 kilós,beteges ,patkányszerű ebre gondol?

Van még annyi kistestű kutya,akikkel tényleg lehet is valamit csinálni. Egyébként ha ragaszkodsz hozzá,80-100 ezerért kapsz hobbi célra tenyésztőtől.(mindenképp onnan vedd)

Persze ,tudom,mindenkihez más kutya passzol és más tetszik neki,de szeirntem az is bűn,hogy ezt a fajtát egyáltalán kitenyésztették.nem is tud úgy élni,mint egy normális kutya.Még a macskáktól is félteni kell kb

2012. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1. Nem nem bírja. max a futást rövid távon de a hoszabb sétákat jobban bírja.

2.Azr, hogy nehezebb nevelni és nem mindig akkor szót fogadni. Mondhatnám, hogy egy kicsit önfejű.

3. Nekem nincsen Csivavám az egyik ismerősömnek van ők 70.000Ft-ért vették hobby célre.

2012. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hűha, hát eléggé leoltottátok ezt a fajtát! :P

Nekem tetszik, mert

nem beteges, egészséges fajta, ezért olcsóbb

nincs annyi gond a szőrével

sem a sétáltatásával

öleb

.

De nem tetszik, mert akkor ezek szerint ha néha van nagyobb mozgás azt nem annyira bírja. De nem baj, ha túrázunk, majd csak túléli, edződik. A futásra meg max. nem viszem magammal, csak ha rövidebbet megyek,

illetve nem tetszik mert makacsabb.

(De ezt sok fajtához írják, hogy önfejű.)

Lehet az ára előszörre drága, de a tartása roppantul olcsó, hisz nincsenek drága állatorvosi számlák, és alig eszik.

Összességében szimpi, ha rendesen nevelik kiskorától, biztos vagyok benne hogy könnyen kezelhető lesz.

2012. jún. 29. 17:51
 4/16 VBeata81 ***** válasza:

A csivava sem betegesebb, mint a többi fajta. Nagyon sok fajtának vannak típusbetegségei, ill. mindegyik megsérülhet, vagy kaphat valami betegséget. Ha megbízható tenyésztőtől veszed, és úgy tartod, ahogy kell, akkor nem kell több betegségre számítanod, mint más kutyáknál.

Programokat is lehet szervezni vele, de már csak a mérete miatt sem bír annyit. Ha sportoláshoz keresel társat, sok olyan fajtát találsz, aki örömmel tart veled, de az nem a csivava.

2012. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A havanese is kistestű bár nem annyira mint a csivi, futni sokat szoktunk vele és ő jobban bírja mint mi bár nem több km-ket futunk :) de egésznapos túrákat imádja!! 1 óra labda dobálás után fárad csak ki szóval az egy órát konkrétan végig futja ..Egy évben 2x van kozmetikban,amikor jó rövidre lenyíratjuk a szőrét, mi mindig 2 naponta fésüljük amikor hosszú a szőre más gond nincs vele,egészséges fajta..
2012. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Barátnőm havanes-je csak pisi-kaki és már menne is be. Utál sétálni, játszani meg főleg. Vagy bújik, vagy elfekszik magának.
2012. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

18:12-kori válaszolónak köszönöm a válaszát, őszinte volt, nem elragadott vagy utálkozó. :)

Amúgy az utolsó két válaszoló, tudni kell hogy régebben érdekeltek engem a havanesek, de azt írták hogy állandóan a gazdival akarnak lenni, sohasem lehet őket egyedül hagyni, és én egyáltalán nem akarom kozmetikushoz vinni a kutyámat, évente sem kétszer, sem egyszer. Amúgy a fő fenntartásom azzal a fajtával mégis az, hogy csal fehér szőrű van, ami valahogy nem illik hozzám.

2012. jún. 29. 21:06
 8/16 anonim ***** válasza:
A bolognese a hófehér, a havanese szinte miden színben lehet.
2012. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Nem bántás képen, de leírták, hogy nem bírja a futást. Akkor miért is erőltetnéd? Egy öleb, nem kimondottan sportos kutya.

Erre a célra vannak más kutyák is. Keress rá.

2012. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

tesoméknak van két csivavájuk az egyik 50 ezer volt(mini) a másik asszem 60 vagy 70.( extra mini) (a szukák persze drágábbak.) megfigyeltük hogy a mini nagyon barátságos, kutyákkal is emberekkel is, néha beindul körbefutja 20 a kertet, kergeti a nagy kutyákat, utána viszont nagyon elfárad és egyből elalszik(ja és mindezek mellett nagyon okos, és gyorsan tanul ami persze nem egy utolsó dolog :) ). az extra mini pedig pont ezek ellenkezője, fél minden embertől, alig jön ki a házból, ha ki is jön 2 méternél nem megy messzebb, vagy egyből ölbeszalad. ha közelhajolsz hozzá, denyegetésnek veszi és odakap, de egyébként ő is nagyon aranyos, de neki nincs akkora energiája.

szóval én a helyedben semmiféleképpen nem vennék extra minit, inkább egy normál méretűt, vagy egy csivava keveréket :)

a makacsságukat nem tudom pontosan mire érted, de gondolom ugyanazt jelenti mint a többi kutyánál, hogy pl szelektív a hallása, nem nagyon akarja megcsinálni amiket mondassz neki. stb :)

2012. jún. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!