Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így lehet Tacskónk? Lépcső gondok

Így lehet Tacskónk? Lépcső gondok

Figyelt kérdés

Nagyon imádom a Tacskót mint fajtát. Volt is Tacsink. De mmár új házban élünk amiben sok lépcső van. A bejárai ajtóhoz 3 vezet a kertben 4 a felső kertbe pedig 8 (bár az utóbbi 8 lépcső kikerülhető)

A lakásban is van a nappaliba 2 lépcsőfok az előszobához pedig szintén 2 de itt kicsivel magasabbak mint egy átlagos lécső. Jelenleg is van egy 6 éves Tacskó keverékünk. De ennyi lépcső mellé beszerezhetek egy fajtatisztát is vagy le kell mondanom a Tacskóról?



2012. jún. 30. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha egészségeset veszel és figyelsz rá hogy ne mászkájon sokat a lépcsőkön szerintem lehet
2012. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszod!
2012. júl. 1. 10:56
 3/4 Orsii7 válasza:
Nekünk 8 éve van tacskónk és a második emeleten lakunk..és egynap többször járkáltunk vele le fel .. és semmi baja bár tudom nem egészséges de pont most költözünk kertes házba. De 8 év alatt semmi baja sem lett.
2012. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém csak tacsikeverék volt, de 6 évesen olyan porckorongsérve lett, hogy lepedőben tudtuk csak vinni. Sokat lépcsőzött le-föl az emeletre, plusz ugrált a díványra és ugráltattuk is fel-le. Gyerekek voltunk, játszottunk, nem tudtam hogy baj lehet belőle. Egy ilyen felugrásnál történt valami, ami után egyszercsak nem tudott felmenni 5 cm magas teraszra sem. Lepedőben tudtuk mozgatni a kutyát. Az állatorvos adott neki valami injekciót a gerincébe, amitől szinte sikított a kutya, bár amúgy jól tűrte a szurikat. Az injekciókúrát jópárszor megismételtük, és helyrejött. Tacskóbénulás elleni szurit is kapott. A lépcsőzésről nem tudtuk már leszoktatni, de 14 évig élt és többször nem újult ki a porckorongsérve. De fájdalmai voltak, csak nem tudom, hogy pontosan mikor milye fájt, mert meg is mérgezték és a veséje, mája, szíve sem volt tökéletes 3 éves kora óta emiatt.

Azóta az összes kutyámat úgy nevelem, hogy lépcsőzni lefelé tilos, fölfelé aki megtanult magától, azt engedem, de nem tanítottam meg egyiket se rá, inkább karba veszem őket. Lefelé egyik kutyám se lépcsőzik.

Ágyra, díványra ugrálás nincs, ezek tiltott helyek.

Van egy tacsimixem, aki annak a gyerekkori tacsinak az unokája, na ő imád kerítést mászni a kertben, vele meggyűlt a bajom, de már elmúlt 8 éves, kezd benőni a feje lágya, egyre kevesebbet ugrál, de azért őt is elcsuktam a kert olyan részébe, ahol nincs alacsony kerítés, hogy ne ugráljon állandóan. Mostanra kezd benőni a feje lágya.

2012. júl. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!