Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatási gondok....

Kutyasétáltatási gondok. Miért én (és a kutyám) vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

A városban, ahol lakunk kb. nulla olyan füves nagyobb hely van, ahol lehetne kutyát sétáltatni, pedig minden háznál van legalább egy. Mi egy utcában szoktunk menni, ahol van 3 ház, ahol van kutya. Nos, az utca egy kerékpárútból és egy kis füves részből áll, a füves rész választja el az utat a házaktól. Mi a füves részen szoktunk menni, hogy ne zavarjuk a bicikliseket. Az egyik háznál, egy golden r. kutya van, aki mint az őrült, körbe-körbe forog és ugrál és vicsorít. A gazda semmit nem szólt rá. Mellette lévő házban van 2 yorki, valami pitbull féle, egy keverék meg egy tacskó. Mind az 5 kutya, mint a bolondok, ugattak majd egymást kezdték támadni. A gazdájuk(egy fiatal csaj) elkezdett engem oltogatni, hogy nem itt kéne sétáltatni "azt a büdös kutyát" és hogy minek hergelem én az ő kutyájukat. Megjegyezte, hogy a szomszédban két kicsi van, akik aludni próbálnak. Nos a szomszédnak van tacskója, amelyek szinték egymást harapdálva vicsorogtak és ugattak. Az én kutyám pedig egy mukkot se "szólt". Mondta a csaj, hogy ne itt sétáltassam már a kutyámat. Idegemben vissza szóltam, hogy mond már meg akkor, hogy mégis te hol szoktad? Ja, mondom bocs már, te nem is szoktad őket, azért ilyen idegbetegek... Erre még jobban elkezdett pattogni, hogy idióta vagyok stb... Eléggé felmérgelt, de szó nélkül mentünk tovább. Az z egyetlen, közelben lévő utca, ahol nincsenek kóbor kutyák. Máshol nem tudom sétáltatni az enyémet.

Mellékesen enyém 1 éves keverék, meg van tanítva arra, hogy csak akkor jelezzen, ha valaki be akar jönni a portára, akkor ha valaki elmegy előttünk, nem ugat csak figyel.


Tényleg én vagyok a hibás? Már sétáltatni sem lehet a kutyát, mert mások idegbeteg állatai megugatnak?


Más járt már így?


16/L


2012. jún. 27. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni az ilyenekkel. Legjobb, ha levegőnek nézed őket és mész tovább, nem szólsz vissza.
2012. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Semmi közük hozzá, hogy hol sétáltatsz, de engem pl. idegesít, hogy a környék összes kutyája megőrül amikor az enyéimet sétáltatom, ezért próbálok nyugodtabb környéket választani.
2012. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Engem is rettentően idegesít, de ez a legnyugisabb hely. Máshol hemzsegnek a kóbor kutyák és a kisebbségiek.
2012. jún. 27. 22:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen én pár hónapja jártam így, csak ránk is akarta engedni az öregasszony a kutyáját. Nagyon felidegesített, mert úgy is szólt hozzám, mint akit a seggéből rántott ki, mondtam neki, hogy nehogy már ne lehessen kutyát sétáltatni. Pláne, mert az övé állandóan kicsatangol és a mi utcánkba járkál, én segítettem neki megfogni, mert kergeti, de elkapni nem tudja, a kutya visszahívhatatlan. Aztán találkoztunk vele, amikor nem csak a kistestű kutyám volt velem, hanem a nagyok is, azóta nem szólt, hogy zavarja, nem is akarta ránk engedni a tacsi-pincsi keverékjét. Azért vettem egy paprika spray-t. Nem a te hibád, de megmagyarázni úgysem fogod neki tudni, ha meg a szomszédban kisgyerek van, akkor mond meg neki, hogy ne kiabáljon és nevelje meg a kutyáit, akkor nem fogja zavarni a szomszédot, mert nem a te kutyád zavarja őket, hanem a többi neveletlen, frusztrált kutya.
2012. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 compactegon ***** válasza:
ne foglalkozz velük. szóljanak rá ők a kutyájukra, ha zavarja őket. előbb-utóbb csak megunják és megfegyelmezik a kutyáikat, bár... :)
2012. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy valaha is megunják. A kutyák nem éppen kölykök már. :)
2012. jún. 28. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:

Fuhh, én mâr elnézést, de pofán vágtam volna a köcs*g csajt! :@ Remélem ma is mész kutyát sétáltatni, mert akkor ha beszól, akkor oda se fordítsd a fejed, a kutyâdhoz beszélj, beszélgess a kutyával, a csajszi meg mondja csak a magâét! ;) Aztán egyre jobban idegesíteni fogod, hogy nem figyelsz rá, aztán felemészti a méreg a csajt! ;)

Most lécci komolyan csináld ezt mertvmár nem azért, de engem is idegesît! :D

2012. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tegnap kint ült az utcán egyik yorkijával a kezében. A kiskutya megharapta, mikor elmentünk mellette, húzta a száját a csaj rendesen, de most nem szólt be.
2012. jún. 30. 15:08
 9/13 anonim ***** válasza:
nincs probléma, legalábbis veletek nincs ha közterületen pórázon sétáltatod a kutyádat senki nem panaszkodhat, ellenben ők a minimális szükségleteit sem elégítik ki a saját kutyáiknak...ez akár álltkínzásnak is lehetne minősíteni...persze nem kell ezt nagyon emlegetni...sétáltasd csak nyugodtan a kutyádat arra és légy türelmes a beszólogatókkal, ne hergeld őket-előbb-utóbb leesik nekik, hogy az ő kutyájuk is kiegyensúlyozottabb volna ha foglalkoznának vele
2012. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért te vagy a hibás,mert vannak olyan emberek akiknek az a szórakozásuk,hogy másokna beszóljanak. :D Ne foglalkozz vele,(persze tudom,hogy idegesítő) de az a baj az ilyen típus embereknek mondhatsz bármit úgyis nekik lesz igazuk..legalábbis szerintük,beszélni velük pedig lehetetlen. Tapasztaltam már én is éredekes dolgokat kutya sétáltatás közben..
2012. jún. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!