Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy HOLNAP ezt a 6 kutyust MEGÖLIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap, vagyis hétfőn elaltatják ezeket a kutyákat, ha nem találnak addig legalább ideiglenes befogadóra!

Kérlek, osszátok, és/vagy gondoljátok át, nincs-e egy kis hely még a kertetekben, ahol pár hétig meghúzhatnák magukat ezek a kis tündérek, amíg igazi gazdira nem találnak!!


[link]


Ha így nem látjátok, akkor facebookon a Mindent az állatokért név alatt találjátok őket.

Az albumok alatt van Maxira és Edi elérhetősége, akár még ma este is hívhatjátok őket, holnap ki tudja, nem lesz-e már késő!!!


Hálás köszönet mindenkinek, aki nem jelenti ezt a kérdést, és örök hála annak, aki tesz is valamit az ügy érdekében, a máshogy nem is, legalább egy megosztással, de emberek, most nagyon nagy a gáz, igazából itt már nem megosztásra van szükség, hanem hús-vér befogadókra!!!:(:(


u.i.:

Nálam jelenleg 5 kutya és 3 cica van, a szomszédok már feljelentettek, akkor elsimítottuk az ügyet, nem kockáztathatok több kutyát, mert a vége az lehet, hogy mindenkit elvisznek...:(



HA VAN OLYAN ÜRES TELKETEK, AMI KÖRBE VAN KERÍTVE, AKKOR ODA IS MEHET A KUTYUS, amíg nem gazdásodik... Pár hetet így is jobb neki kibírni, mint holnap meghalni...


Szóval köszönöm annak, aki ezt olvassa és a valódi segítséget is tud nyújtani!


2012. jún. 30. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Holnap még csak vasárnap!

Sajnos 2 kutyám van több kutya nem kell. Vagyis szokott lenni több de azok mind útról/erdőszélről szoktam ideglenes befogadni.

Sajnálom szegény kutyusokat de most örülök ha a sajátjaimat tisztességesen el tudom tartani + az egyik beteg is nem kevés pénz a gyógyszere.

2012. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Mit gondolok? Őszintén szólva azok a kiskutyák se hatottak meg, akik ma döglöttek meg. Mennyi lehet 100, 1000, 10000? Nagy a világ... Az nem működik, hogy pánikszerűen gazdát keresünk nekik, mert ellepnek a kutyák, és akkor más jószágról még nem is beszéltünk.
2012. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most hirtelen miért van ez így felkapva?

Ma is altattak el kutyákat, holnap is fognak + 2 hét múlva is fognak. Azért bezzeg nem rohangászott senki! Miért pont ezt a hatot mentsük meg?

Mindenki fogad örökbe olyan kutyát amilyet ő akar.

Amúgy meg voltam már ideglenes örökbe fogadó nagyon nehéz egy kutyának új gazdát keresni. 2x is voltam köszönöm többet nem kell. Az egyik kutya 2 a másik 1,5 évig volt nálam mire végre gazdát talált.

2012. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért kell "felkapni" (megjegyzem, én a bekerülésük óta folyamatosan keresem a gazdákat és mint írtam erőmön felül vállalok állatokat és ideiglenesezem), mert minden kutya megérdemli, hogy "felkapjuk" őket.

Szerencsére egyre több gyepi körzetében alakulnak önkéntes állatvédő csoportok, és egy nemzetközi petíció is elindult a gyepik működésének kivizsgálására és felülbírálására, mivel ez az EU-ban nem megengedett.

És azért kell felkapni, mert nem ezek a kutyák tehetnek arról, hogy mi, emberek felelőtlenül elletjük őket a nagyvilágba.

Mellesleg abban igazad van, hogy a gyepis kutyákkal Dunát lehetne rekeszteni.

De szép lassan kúszik be a köztudatba, hogyan is kellene tartani ezeket az állatokat.

A kutyákat, akik csupán 10.000 éve társaink és mégsem vesszük őket "kutyába se".

Pedig ha tudnátok, mikre képesek, hogy mik is ők...

Nincs a világon még egy olyan élőlény, aki az emberhez hasonlóan képes lenne az ösztönlényén felülkerekedve gondolkodni és cselekedni.

A majmok sem képesek erre, még a csimpánzok és bonobok sem. Csak az ember és a kutya.

És most képesek vagyunk szabályosan lágerekbe gyűjteni a "felesleges" kutyákat, akiknek ugyebár gazda nélkül nincs joguk létezni, és tömegesen mészároljuk őket.


Kösz a semmit.

Remélem, egyszer, amikor eljön az ideje, veletek is hasonló odaadással fognak törődni.

2012. jún. 30. 23:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyökerek vagytok, nem is részletezem!
2012. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Én nagyon szeretem a kutyákat. DE! Most pl. a szomszédom adott le 4 kutyát a menhelyen, mert megellett a szuka és nem talált nekik gazdát, a szukát is leadta mert nem tudta bezárni amikor tüzelt és amúgy is sok baj van vele. :( Most az ilyen felelőtlen emberek miatt fogadjam én be ezeket a beteges állatokat? És még engem szólnak meg hogy drága pénzért egészséges, törzskönyves kutyát vettem, még nekem legyen bűntudatom, hogy miért nem egy menhelyit mentettem meg? Hát nem, igenis altassák el őket. Szomorú, de más felelőtlensége miatt már ne én kelljen szenvedjek ezekkel a korcsokkal, hordjam állatorvoshoz kezelésre, stb.
2012. júl. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, nekem 5/5 "korcs", ahogy te nevezed őket.

Egyik sem beteges. Nem beltenyésztett kutyák.

Azok közt már tényleg sok lehet beteges.

De egy keverék génállománya még ellenállóbb lehet, mint egy fajtatiszta kutyáé.

(Nekem is volt TK-s KÁJ-om, a méhét ki kellett venni, mert olyan volt, mint egy odakozmált rántotta, ízületi problémái is voltak szegénynek, 7 évesen pedig csontrákban meghalt - mire kijött a labor, hogy rákos, már halott is volt:()


És nem, bűntudatot nem kell érezned.

De látod, nálad pl. lenne valószínűleg még hely legalább egy tacsi méretű kutyának.

Ha akarnál, tudnál segíteni.

De nem akarsz, mert nem szeretnéd bonyolítani az életed.

Ezért sem kell, hogy bűntudatod legyen.


Bűntudatod azért legyen, mert így mersz beszélni ugyanolyan értékű kutyákról, mint amilyen neked van.

Pont ilyen emberek válaszára nincs szükségem.


Szóval, a kérdés olvasóinak továbbra is megköszönném, ha legalább facebookon osztanák, de ismétlem, holnap ezek a kutyák elalszanak.

Tehát azt kellene végiggondolni, hogy nincs-e hely még a kertetekben...

A kutyákat még ki is kell hozni, ez 6100 ft, ha időben jelentkeztek, még szerzünk adományokat a kihozatalra.

(De akinek úgy is jó, az kifizeti a 6100 ft-ot, és utólag gyűlt adományból fizetjük ki neki. A kutyákat féregtelenítve, oltva, chippezve adják oda ezért a pénzért.)

2012. júl. 1. 08:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom ezeket a kutyákat is meg a többit akiket elaltatnak a felelőtlen emberek miatt. Én tavaly nyáron végig dolgoztam egy menhelyen. Ott megtanultam, hogy hetente bejön kb 6 kutya és kimegy (gazdához kerül) jó esetben 1.

Szerintem humánusabb elaltatni őket, mint a ketrecekben betonon tartva összezárva tartani őket.

Sajnos be kell látni, hogy kutyából rengeteg "felesleges" van (nagyon csúnyán fogalmazva)

Nincs ennyi JÓ gazdi. Felelőtlen gazdinak meg kár kutyát kiadni, nem? Hogy leelljen és újabb ~ 6 árva kiskutya legyen?

Sajnos amíg ennyi árva kutya van nem fogják az (átlag tudatlan) emberek megbecsülni őket.

Nem hegyi beszédet akarok mondani, de sajnos jelenleg Magyarországon az altatás "kell" mert sok kutya van és nincs ennyi jó gazdi.

Én inkább amondó vagyok (lehet, hogy most szívtelennek fogsz gondolni), hogy legyen inkább elaltatva az olyanok kutyák akiknek nem tudunk jó gazdit találni. Szívszorító, de jobb mint ha az egész életét ketrecben lenne, nem?

A másik, ahol tudok segítek az árva kutyusoknak, de szeretnénk fajtatiszta kutyákat is. Utálom ha valaki jön, hogy a fajtatiszta jobb vagy a keverék. Nincs jobb. Kutya kutya.

Sajnálom, de nem lehet minden kutyát megmenteni. Szívszorító...

2012. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nagy kutyabarátok most kussolnak. Szégyen lehet lepontozni
2012. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Naponta több 100 kutyát altatnak el országszinten. Valszeg ez a 6 is köztük lesz. Mi is megteszünk amt lehet, ezen a héten mégis csak az egyik "gyepinken" 4 kutya aludt el. Te is nagyon jól tudod, h mindenkit nem lehet megmenteni.
2012. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!