Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy salukival naponta mennyit...

Egy salukival naponta mennyit kell mozogni?

Figyelt kérdés
hány orát?

2012. júl. 1. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem kell naponta megfürdetni. Elég hetente 1x.
2012. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
napi 4 5 óra intenziv futás
2012. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

első voltam hirtelen nem tusom, hogy a fenébe olvashattam félre!!


Mivel egy agár napi 1 óra intenzív mozgás elég neki.

Tévhit, hogy az agarak napi több óra mozgást igényelnek.

2012. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
egy ismerősömnek van 2 salukija és 1 orosz agara.. annyira nem aktív kutyák reggel fél óra séta este egy nagyobb 1 órás vágta kinn a határban. Télen még ruhában is fáznak sőt már ősszel is és tavasszal... ilyenkor nem szeretnek kimenni télen úgy kell őket pórázzal kivontatni a lakásból. Plusz barátnőmnek van futópadja és azon szoktak napi 15 percet futni
2012. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát télen ruha nélkül sem fáznak, max ha -20fok van akkor, de nem tudom honnét szeded ezt a marhaságot kedves utolsó.


Az én perzsáim, napi 16-17 órát alszanak, és napi 1-2órát kergetik egymást az udvaron, valamint minden este van 1-1,5órás intenzív sétánk, mert nem a futástól izmosodnak meg hanem a sétától, ez ilyen coursing/pályás jó tanács, de a kiállításon is követelmény a jól izmoltság.


Amúgy kedves első, a heti meg még a havi fürdetés is sok nekik révén sivatagi kutyák hamar felázik a bőrük és kikorpásodik.


Ha bármi kérdésed van szívesen segítek saluki ügyben.

2012. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is agaram van, képes egész nap aludni. Nem rombol, nem rág szét semmit, lusta mint a macska. :) Mivel nagyon gyorsak így hamar el is fáradnak, nem úgy mint pl. egy vizsla akinek egész nap dobálhatod a fadarabot. Az agárnak elég 1 max. 2 óra rohangálás.
2012. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy az agarakkal egész nap rohangálni kell. Napi 1-2 óra séta/némi sprint elegendő. Ennél több, már sanszos, hogy túledzés lesz. Nagyon lusták és szeretnek aludni, így munka előtt és után elegendő egy felnőtt kutyával 1-1 órát mozogni. Viszont érdemes az egyik alkalmat egy olyan helyen eltölteni, ahol nagyobb területen el tudod engedni, hogy futkosson egy jót.
2012. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!