Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer, németjuhász vagy óriás...

Boxer, németjuhász vagy óriás schnauzer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyiket választanátok?

Szeretnék egy nagy,házörző fajtát.

Amelyikkel lehet játszani,sportolni,kutyasuliba járni.

Sok dolgot megtanítanék neki.

Lenne sok időm rá.

Boxer az fázik télen?

németjuhászból inkább hosszúszőrű mert azoknak szép a háta meg kicsit nagyobbak :) hosszúszőrű (ónémetjuhászt) csak törzskönyv nélkül lehet kapni?

óriás schnauzert milyen gyakran kell kozmetikázni?


2012. júl. 1. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én a boxert ajánlom, mert a németjuhász, nehezen kezelhető, kezdő kutyásoknak, nem való. A schnauzer bundálya, pedig elég macerás.
2012. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van normális meleg helye a kutyának télre, akkor biztosan nem fog fázni. A boxer a legsportosabb fajta a felsoroltak közül. De a német juhászkutya is jó sok mindenre:) Az, hogy melyik lesz házőrző nevelés kérdése elsősorban. Az óriás schnauzer a legkevésbé megfelelő a te igényeidnek. Már ha ezek komoly, jól átgondolt igények, és tudod, hogy mire vállalkozol.:)
2012. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrűeket is törzskönyvezik már.
2012. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a német juhászkutyát mondom, mert nekem szívem csücske ez a fajta, vele is tudsz sportolni amennyit akarsz. De a boxer is nagyon jó választás, vele kétszer annyit sportolhatsz mint a juhásszal. Ha kicsi korától kint tartod a boxert, megszokja, és nem lesz baj télen sem. Ugye ólat alap hogy csinálsz neki, és ha bemegy bemegy, ha nem akkor nem. Tapasztalatból mondom, a havat többre nézi, minthogy a házában üldögéljen! Kitűnő választás a juhászkutya is, és a boxer is. Snauczerről nincsen mit mondanom, nem ismerem a fajtát, azaz tapasztalatom nincs velük.
2012. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha házőrző, akkor NJ vagy schnauzer, a boxer max jelző kutya és fázós, a rövid orra miatt (is) meg nem igazán jó ilyenkor kint hagyni a 40fokban.

Szóval, ha kinti kutya lenne, akkor a boxert szerintem mindenképp felejtsd el.

Egyik sem macerásabb a másiknál igazából. A boxer örök gyerek, hiperaktív, nagyon ritka az amelyik nem fogja felnőtt korában is felizgatni magát ismerősök, barátok... láttán és nem kezd veszett csóvába meg örömködésbe. A másik 2 fajta viszonylag hamar megkomolyodik. A boxer és a munka vonalú német juhász mozgatására és agyi fárasztására sok időt kell szánni, ha nincsenek eléggé dolgoztatva akkor rombolnak és a gazdi jön, hogy meghülyült a kutyája. A schnauzert évente 2x kell kozmetikába vinni, szerintem ez nem túl macerás.

Játszani, sportolni lehet mind a 3 fajtával, talán az agility és a hasonló sportok a boxerhez eü okokból annyira nem illenek (rövid orra miatt nem nagyon bírják a jelenlegi időt, edzeni meg ilyenkor is kell, ha valaki komolyan gondolja).

Ma volt szerencsém látni ebben az időben egy agility edzést komoly, sportra és nem hobbira szánt kutyákkal. Egyszerűen elképesztő volt, hogy hogyan is csinálják és bírják. Ugyanott volt egy boxer is, aki 4-5perc ÖV után már kivolt a melegtől. Szóval ha komolyabb terveid is vannak ilyen téren akkor a boxert felejtsd inkább el, a temperamentuma és minden egyebe megvan ezekhez a sportokhoz is, csak számára ez kicsit "veszélyesebb".

2012. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Német juhász! De csak akkor, ha rendesen lefárasztod fizikailaag is és szellemileg is, nem kötöd láncra és határozottan kezeled, ugyanakkor megkap minden szeretetet. A boxer is jó kutya, de a hideget nem szereti , könnyen megfázik.
2012. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm.

persze én határozottan nevelem majd a kiskutyát.

nem fogom láncra kötni

napi 1,5 órám mindig lesz a kutyámra,hétvégén sokat fogok vele foglalkozni.

2012. júl. 2. 19:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha csak napi 1,5 óra akkor a 3közül a schnauzer a legjobb választás. A boxer és egy munkásabb német juhász minimum 3óra aktív foglalkozást igényel.
2012. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a nemet juhasz nagyon konnyen kezelheto,jo elso kutyanak mert turelmes en ezert ezt valasztanam
2012. júl. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
ÓRIÁS SCHNAUZER! és 2 havonta kell kozmetikushoz vinni.nagyon okos kutya és jó ház örző és hűséges és szeret sokat mozogni!
2012. júl. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!