Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer, németjuhász vagy óriás...

Boxer, németjuhász vagy óriás schnauzer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Melyiket választanátok?

Szeretnék egy nagy,házörző fajtát.

Amelyikkel lehet játszani,sportolni,kutyasuliba járni.

Sok dolgot megtanítanék neki.

Lenne sok időm rá.

Boxer az fázik télen?

németjuhászból inkább hosszúszőrű mert azoknak szép a háta meg kicsit nagyobbak :) hosszúszőrű (ónémetjuhászt) csak törzskönyv nélkül lehet kapni?

óriás schnauzert milyen gyakran kell kozmetikázni?


2012. júl. 1. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is a schnazuerre szavazok, nekünk olyan kutyánk volt, és a leírtaknak megfelel.

Szívesen mozgott, alig lehetett kifárasztani. Játszani 2-3 éves koráig szeretett, utána neki a játék inkább abból állt, hogy "vedd el a labdám ha tudod". Vagy birkózni lehetett még vele, azt is szerette, sosem harapott, nem volt agresszív, a kaját is kivehetted a szájából, maximum nézett duzzogva.

Nem kellett olyan sokszor kozmetikushoz vinni, 1-2x egy évben, amúgy otthon fésülgettük, azt is szerette. :)

Az egyszerű parancsokat könnyen megtanulta, de trükkökre sehogy sem sikerült megtanítani, szerintem nem is érdekelte, mert a másik kutyánk már az alapján megtanulta a trükköt, hogy csak figyelte, mit próbálok kicsikarni a nagyból. :) De ettől még nagyon értelmes volt, csak nem izgatta a trükközés.

A házat nagyon védte, ha valaki csak arra sétált, már rontott neki a kerítésnek, féltek is bejönni, de ha az "idegen" be lett mutatva, hogy barát, akkor nem volt ellenséges.

És csizmás kandúrt megszégyenítő módon tudott kajáért könyörögni. :)

Én szerettem, szerintem jó választás.

2012. aug. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 asdasdasd5 válasza:

Mindenképpen a schnauzert ajánlom. Nekem is az van. Hihetetlenül okos és könnyen kezelhető fajta. Nagyon könnyen tanul és tényleg meglepően okos!! Házörzőnek kiváló ugyanis állandóan figyel! Az óriás schnauzernek a legerősebb az állkapcsa. A szőrével valóban kell foglalkozni de simán megéri!! Hidd el nem fogsz csalódni a fajtában, sőt nagyon meg fogod szeretni.

Ja és még anniy, hogy egy óriás schnauzernek hihetetlen milyen tekintélye van, gyönyörű a kiállása, hidd el a kerítés közelébe se mer menni senki. :):)

2012. szept. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia. Hát erre egyértelműen a németjuhász a válasz. Nekem volt mindegyik és ezeknek a feltételeknek a nj a megfelelő. Boxer is lehet sportolni de a németjuhász könnyebben tanul és jobb házőrző illetve jobban birja a hideget. És ha kint tartod akkor ezt fontos figyelembe venni. Sokkal kezelhetőbb a nj. Amugy igen lelehet törzskönyv nélkül venni.
2014. jan. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!