Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az érdekelne, hogy egy amstaff...

Az érdekelne, hogy egy amstaff-nak melyik fül a jobb egészségügyi szempontból is? Vágott vagy normál fül?

Figyelt kérdés
2012. júl. 1. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sima van meg a mostani kutyámon. Nem szenvedtettem, plusz pénzem sem volt levágatni. Persze valakinek a karakteresebb fej tetszik, amiatt veszik, de nekem teljesen mindegy. Én a természetesre szavazok, ha nem kiállítási, akkor otthon minek levágatni. De te döntesz, nem szólok bele
2012. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi szempontból szerintem tökmindegy, ugyanúgy tökéletes neki a lógó fül, ahogy bármilyen normál fülméretű fajtának is, és azt sem hiszem, hogy a vágott fül sokkal érzékenyebb lenne. Csak azért kezdték el vágatni anno, mert érzékeny és sérülékeny rész, harc közben hátrányt jelentett, és egy idő után úgyis le kellett vágni, annyira sérült, vagy akár rögtön le is tépték. De azok az idők rég elmúltak, békés családi kutyánál semmi szükség a fülvágásra, csak esztétikai tuning.
2012. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Több száz kutyafajtának (talán kis túlzással,de még az sem biztos) lóg a füle,érdekes nekik semmi bajuk nincs tőle. A bassetnek gyulladásra hajlamos a füle,érdekes azt sem vágatják le.

Mondhatja akárki,hogy így -úgy egészségügyi okokból vágatja a kutyája fülét,ez a lehető legritkább esetben igaz és ne is hidd el. Keménykednek a kutyával,mert hogy néz ki egy dobi vagy egy amstaff vágatlan füllel..

Közben emg azt hajtják,hogy a jó kutyának nincs színe,meg a külső nem fontos,mégis egy ilyen apróság miatt képesek megcsonkítani a kutyájukat. Tisztelet a kivételnek.

Egyébként tilos fületvágatni az országban.

2012. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az en amstaffomnak is le szerettem volna vagatni a fulet,de meggondoltam magam.es nem is banom.nagyon szep rozsa fulei vannak,ez teszi meg szebbe szerintem.egeszsegugyileg mindegy,de ha igazi fajtatiszta kutyat veszel akkor annak szepen fognak allni a fulei.
2012. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!