Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Amstaffotokat hogy tudtátok...

Az Amstaffotokat hogy tudtátok úgy megnevelni, hogy ne menjenek más kutyákra?

Figyelt kérdés
Most járunk kutyaiskolába, remélem ott megtanulják, de számomra egyszerűen érhetetlen hogy másnak hogy sikerült elérnie ezt a kutyájánál. Ti is kutyasuliban tanítottátok meg nekik, vagy kicsi kor óta alkalmaztatok valami nevelési technikát? Ezeknek a vérükben van a kutyázás, minha ez kinevelhetetlen lenne belőlük. Lehet elkényeztettem őket, de most nagyon bízom a kutyaiskolában. Viszont az érdekel hogy más hogy csinálta. Mindig úgy irigykedek szabadon futkározó, más kutyákkal játszó staff gazdikra, mert a mieinket csak szájkosárban, egyedül lehet elengedi a kutyafuttatón, és minden kutyát kerülgetni kell. Az antiszoc viselkedésük miatt olyan magányosak, és sóvárogva nézik a játszó kutyákat, de ők nem tudnak úgy játszani. :(

2012. jún. 30. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szocializálták ez az egyszerű válasz. A szocializáció elengedhetetlen a kutyák számára. A legfontosabb folyamatosan kutyákhoz szoktatni ebben segíthet a kutya suli, de sosem fognak olyan önfeledten játszani mindig feszültek lesznek más kutyák társaságában. Vagy van egy olyan lehetőség hogy szakemberhez viszitek ez talán a legjobb megoldás (persze a kutyák korától is függ). Amúgy nem tanítani kell a kutyákat szocializációra hanem kicsi korában oda vinni más kutyákhoz és magától szocializálódik
2012. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aham értem. Hát ez az hogy mi kertes házban laktunk, és most költöztünk lakótelepre két pittel. ezért nehéz, de azért remélem van remény. Már az is haladás lenne, ha nem akarnának minden pincsinek neki ugrani. Egyébként nem tudom akkor mi történne, mert még sosem volt semmi incidens. Gondolod bántanák őket, vagy csak legénykednek?
2012. jún. 30. 11:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy konfliktus lenne e az esetből, de nem érdemes kísérletezni
2012. jún. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mi kertes házból is rendszeresen visszük sétálni a staffordunk, kölyökkorában erre különösen odafigyeltem, vittem mindenfelé, hogy sok mindent lásson, szokjon ( kutyák, gyerekek, busz, villamos, kerékpár, autó, embertömeg stb.)


Kutyasuliban elvileg elérhettek vele szép eredményt ha jól oktatnak, addig viszont én sem kísérleteznék, mert a másik kutya élete mehet rá.

2012. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Két staffit ismerek közelebbről. Az egyiket első naptól tanítja a csajszi, van másik kutyája is. Minden kutyával tökéletesen kijön, amint picit acsarkodna (még kölyök, de már lassan kamaszodik) azonnal leállítja. Gyönyörű egy teremtés. Olyan színű, mint egy világos weimari és világos a szeme is. Annyira megakad rajta az ember szeme, hogy hihetetlen.


A másikat a srác menőzésből vette, úgy gondolta h majd magától megnevelődik. Kb 4-5 hónapos korától annak a kutyának is nekitámadt, amelyikkel eddig nagyon jókat játszottak. A kutya csak és kizárólag szájkosárban közelkedhet a lakáson kívül és még mindig vontatja a csávót.

2012. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
tök mind1 h amstaff vagy csivava... ha nincs szocializálva a kutya neki megy a másiknak! hamarabb neki megy egy szocializálatlan pincsi bárkinek mint egy szocializált kaukázusi..
2012. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Azért ez nem ilyen egyszerű ilyen fajtánál, hogy szocializálni kell. Régebben járt egy srác a kutyás társaságunkba a pitbulljával, egészen kicsi volt még a kutya, amikor elkezdte hozni. Minden nap jöttek, a srác nagyon megnevelte a kutyát, soha nem volt vele semmi gond kb 1 éves koráig. Akkor a kutya egyszerűen bekattant és ment neki minden kutyának, de nem csak addig ám, amíg a másik nem adta meg magát. Ha nem szedi le a gazdája, akkor megöli a másik kutyát. Utána a gazdája minden alkalommal lenyomta a földre és tényleg eléggé megbüntette, de a kutyát ez baromira nem érdekelte, amint felkelt ment neki újra a többinek. Én láttam, hogy ennél a kutyánál nem a szocializáció vagy a nevelés hiányáról van szó, egyszerűen benne van a vérében.

A másik staff meg, aki szintén járt a parkba egy ideig jól eljátszott a többivel, majd hirtelen elkezdett durvulni és ment neki annak a kutyának, akivel eddig játszott, ő is meg volt nevelve.

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy add fel és fogadd el így a kutyát, de ha más kutyákkal futkorászó kutyát szerettél volna, akkor talán nem ilyen fajtát kellett volna választanod. Elég kitartással el lehet érni náluk, hogy ne figyeljenek oda a többi kutyára, de, hogy játsszanak együtt azt nem valószínű.

2012. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, az Amstaffokhoz felelősségteljes gazda kell. Én annak tartom magam, mert mindig figyelek más kutyákra, és kutyaiskolába is járunk a kutyákkal. Tény hogy határozottabbnak kell lenni velük, és nem szabad elkényeztetni őket. Saját súlycsoportjukkal kijönnek amúgy ha már megismerték őket, de nagyon számít náluk, hogy megszokják a másik kutyát. aki egyből behódol nekik, azokat nem bántják, csak arra ugranak, akik kekeckednek velük. A kutyakiképző azt mondta, hogy ezeket a helyzeteket a kutya meg tudja tanulni kezelni.
2012. jún. 30. 15:11
 9/16 A kérdező kommentje:
ja, és nekem az Amstaffok a mindenem, más kutya nem is kéne. Jó nem a legjobb dolog, hogy nem szaladgálhatunk a réten más kutyákkal, de természetre és karakterre szerintem ők a legjobb kutyák, és semmire nem cserélném le őket.
2012. jún. 30. 15:12
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy 3 hónapos kutyim remélem nem lesz gond mert nálunk még az ellenkezője van fél mindentől ha oda jön hozzá egy másik kutya bepisil de aztán pár perc után már játszanak.Én is viszem amilyen sűrűn csak tudom a többi kutyák közé majd oviba is megyünk meg majd suliba.Már most kis nevelhetetlen az biztos:)DE nagyon cuki:))
2012. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!