Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak majd...

Mi alapján válasszak majd tenyészállatot?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd Collie (skót juhász) tenyésztő lenni. De ne hurrogjatok le, rendes kennelnévvel, törzskönyves, betegségekre szűrt, tenyészszemlés kutyákkal, és nem fogom majd agyonelletni a szukáim se, minőségi táppal lesznek etetve. Szóval: Ha előjegyzést vesznek fel a kutyákra, és mondjuk én vagyok az első mire figyeljek majd oda? Mi alapján látszik "ígéretesnek" egy kutya? Első sorban a kiállítások, és a munka (terelés) alapján kérdezem. Ugyanis van olyan kennel, ahol tenyésztenek egyaránt munka és kiállítási típust is, olyat is ami mindkettőben kiemelkedő lesz. Persze ha azt mondom majd, hogy én erre, meg erre szeretném nem biztos, hogy a legjobbat adja, hisz van amit majd ő akar megtartani. Ráadásul azért is lenne jó tudni, mert ha majd nálam születik meg az első alom, akkor jó lesz tudni, hogy melyiket tartsam meg. Köszi a válaszokat!
2010. okt. 18. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

Ne haragudj meg, nem akarlak bántani, de te sehogy ne válassz. Nagyon kezdő vagy és ez nem olyan dolog, amit így meg lehet tanulni.. Keress egy megbízható TENYÉSZTŐT és mond meg neki, hogy kiállításra szeretnél járni, esetleg tenyészteni is. Aztán fogadd el az ajánlatát. Hosszú évek tapasztalata, és nagyon sok alom felnevelése kell ahhoz, hogy egy kölyökről lássa valaki, hogy VÁRHATÓAN mi lesz belőle... Mert a genetika okozhat meglepetéseket is... Egy spitz tenyésztő írta a honlapján, a gyakran ismételt kérdések között, de ide is érvényes:


"Személyesen választom ki a kiállítási minőségű kiskutyámat.

Ha Ön több almot nevelt fel, mint én, természetesen. Egy kiskutya kiválasztás valóban nem kis feladat, de a kisspitz nem nagy alomszámú fajta 1-3 kölyök az átlag, igazán nincs is miből választani. Mivel számtalan kiskutyát láttam már felnőni, higgye el, hogy én látom mi várható."

2010. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ja.. Az meg, hogy a legjobbat megtartja magának teljesen természetes.. A tenyésztés ugyanis arról szól, hogy megálmodsz egy párosítást, amitől azt reméled, hogy a születő utódok jobbak lesznek mint a szüleik, amivel előre tudsz lépni.. Tehát a legjobbat -magától értetődő módon- megtartod magadnak. TE is meg fogod, ha tényleg komolyan gondolod a TENYÉSZTÉST.
2010. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Khmm... már 10 éve Colliezok, eddig csak 1 törzskönyves kutyám volt, a többi mentett, vagy befogadott. Jelenleg is van 1, őt sintértelepről mentettük altatás elöl, már 7 éves körül van. Amúgy nem értem. Minden tenyésztő úgy születik, hogy rögtön látja egy kutyában, hogy az mennyire lesz jó munka vagy show kutya? És akkor a többi lelkes ember, aki felelősség teljesen akar tenyészteni, az menjen a büdös francba, mert úgyse ért hozzá? felfoghatatlan... És ha az első 3 alomnál nem tudtam megállapítani, hogy melyik lett volna jó, akkor a többinél, majd igen? Vannak dolgok, amiket az ember nem tud megtanulni iskolában, vagy máshol, ezért kell kérdezni!
2010. okt. 18. 20:09
 4/20 A kérdező kommentje:
Hagyjuk ezt. A KÉRDÉSRE kérek válaszokat, nem kiokítást!
2010. okt. 18. 20:11
 5/20 anonim ***** válasza:
Az, hogy van collied 10 éve jó, de nem jelenti feltétlenül azt, hogy értesz hozzá, főleg azt nem hogy egy kiállítási, tenyésztési minőségű kölyköt ki tudsz választani. Vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel, a fajtaklubbal, velük beszélgess és tőlük tanulj.. Fogadd el a tanácsokat, vagy legalábbis fontod meg... A tenyésztés nem egyszerű dolog, rengeteg buktatója van. Itt, így nem lehet elmagyarázni...
2010. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
érteni értek hozzá, legfeljebb a tenyésztéssel nem volt dolgom. Jó, akkor majd a tenyésztőt fogom kérdezni.
2010. okt. 18. 20:34
 7/20 anonim ***** válasza:
46%

Ha értenél hozzá nem itt kérdeznéd..x'DD


A komoly kutyázás nagyon nem itt kezdődik...elmagyaráznám neked,de úgysem értenéd meg...Az ilyenek sosem értik meg..

2010. okt. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mármint a colliekhoz értek, mint tartás, nevelés. Nem mint tenyésztésük. De a colliejaim mindig is ápolt, egészséges, szófogadó kutyák voltak, folyton dicsérték őket. De! Kérlek magyarázd el! Nem vagyok én olyan hülye képzeld... köszi, hogy lenézel. Köszi, hogy 10 év az állatok mentésével, a bajbajutott kutyák segítésével, és 10 évnyi menhelyi munka, a menhelyi állatok gondozása és gazdához segítése után cserébe ezt kapom, hogy az "ilyenek". Tudod mit kedves? Pont az "ilyenek" miatt kezdem úgy érezni, hogy felesleges erre az oldalra járnom, itt segítséget úgy sem kapok, legfeljebb kiokítást. Ebből én nem kérek, köszönöm. Mellesleg, ha komolynak szeretnél látszani, kerüld ezt az xD-zést, gyerekes.
2010. okt. 18. 20:52
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Igaz, nem tudok semmi olyat mondani a tenyésztésről, ami érdembeli lehetne, vagy használható, csak azért írok, mert megláttam a kérdést és ismét felidegesítettem magam azon, hogy MI AZ ISTENNEK ÍR VÁLASZT EGY KÉRDÉSHEZ OLYAN EMBER, AKI NEM KÉPES FELFOGNI, HOGY NEM A VÉLEMÉNYÉRE VAN SZÜKSÉG, HANEM ARRA, HOGYHA TUD MEGVÁLASZOLJA AZT A NYOMORULT KÉRDÉST!! Miért kell mindenkit leoltani, okoskodni állandóan, miért nem lehet egyszerűen válaszolni, ha meg nem tudsz, akkor meg ne is írj... Hihetetlen. Ez az egész tenyésztő-szaporító mizéria. Nekem is van kutyám, tenyésztőtől nem 40 ezerért, törzs könyvvel, mégsem nézem le azt az embert, aki tenyészteni szeretne. Szerintetek a mostani "nagymenő" tenyésztők hogy kezdték? Úgy születtek, hogy zsigerből tudták, hogy hogy kell kutyát tenyészteni? Miért ne foghatna bele a tenyésztésbe a kérdező, ha lelkiismeretesen csinálná és érti a dolgát? Nem értem, miért olyan jó dolog reflexből leosztani mindenkit, aki olyan kérdést tesz fel, ami kutyatenyésztéssel kapcsolatos..De bocsánat, biztos mindenki, aki ellenzi a kérdező tevékenységét (amit még nem is végez) rettentően ért a kutyákhoz, tisztában van mindennel és megismerte a kérdezőt annyira ebből a pár mondatból, hogy következtetést tudjon levonni...Na, hát én ennyit szerettem volna

2010. okt. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy ne tenyésszen? Senki a világon. Azt viszont mondom, mert így van, hogy itt nem fogja tudni neki senki a világon elmagyarázni, hogy hogyan kell kiválasztani egy kiállítási minőségű kölyköt. Egy nagyon tapasztalt tenyésztő pár hetes korban már látja, hogy melyik kölyök lehet rá alkalmas és melyik nem, de ahhoz hogy valaki ide lejusson, idő kell, türelem, és rengeteg tanulás. Mindenki kezdi valahogy, igen. És elárulom, hogy az esetek 99%-ában nem úgy, hogy minden happy és rózsaszín, és megy minden, mint a karikacsapás. Tudod, mit szoktak mondani? Az élet az az iskola, ahol a kudarc többe tanít, mint a siker. Ez érvényes a tenyésztésre is. Mindenkit érnek kudarcok, legfőképpen, mikor elkezdi a tenyésztést, az, hogy mennyi, nagyban függ attól is, hogy hajlandó-e meghallgatni az "öregeket" és tanulni tőlük vagy sem.
2010. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!