Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a saját kutyámtól! Mit...

Félek a saját kutyámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb. 3 hónapja kerültek hozzánk a menhelyről. Az egyik földre szállt angyal, de a a másik problémás a kezdetek óta. Előre is elnézést, de lehet, hogy lesz akinek ismerős lesz a történet, mert már írtam róluk.

Szóval a problémás kuttyal az elején olyan gondok voltak, hogy morgott rám etetés közben és egyszer nekem is támadott. Sajnos akkor nem én vertem el, hanem apósom, így, gondolom már akkor elszúrtam azzal, hogy én legyek a főnök. Lassan megtanulta, hogy nem kell mitől tartania, nem bántom és az étel az övé. Most már közel enged, és megsimítom a hátát mindig ,amikor enni adok, hogy tudja, nem kell mitől félnie. A másik gond, mindent szét szed, ha rászólok, elsunnyog, vagy néha megáll egy helyben és mereven néz rám. Ma reggel eltángáltam, mert megint szétszabtak valamit. Mindegyik kapott a fenekére, de ez a problémásabb befeküdt ide a számítógépes asztalom alá. Ki akartam rángatni, de mint aki legyökerezett. Rászóltam, hogy kifelé, hívtam, hogy "hozzám", de arra sem reagált. Pedig a kutyasuliban a "hozzám" utasítást megtanulták és 80%-ban hallgat rá. De most nem akart szót fogadni és rávertem a fenekére egy vonalzóval (az volt kéznél) Erre felhúzta a száját és szó szerint mutatta a foga fehérjét. Nem adott ki hangot, nem morgott, de ráncolta az orrát, vicsorgott. Ezek után én adtam meg magam, féltem, hogy megint megkap. Gondoltam, akkor ott maradsz. Be szoktam őket ide engedni, de csak nap közben, amikor már meleg van, nem akartam, hogy már reggel korán itt tespedjenek. Nem buta kutya, szerintem nagyon is tudja mit csinál és meddig nyújtózkodhat, de nem tudom hogy kezeljem. Az a bajom, hogy a férjemnek nem merem elmondani, hogy ma rám vicsorgott, mert ő már amúgy is utálja, és szíve szerint vissza vinné, de én ezt nem akarom. Csak az én kedvemért tűri meg. Most pl. megint itt fekszik az asztalom alatt és hízeleg, meg a lábamat nyalogatja. Szóval nem tudom.


2012. júl. 2. 14:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szorítja be a harapós oroszlán. Én azt írom ,hogy meglegyintem vonalzóval, ti meg már kitaláljátok ,hogy sarokba szorítom és agyba főbe verem. Az asztalom alatt van a kedvenc helye. Ha sarokba tudnám szorítani, akkor valszeg tudnám kezelni is. Ki akartam rángatni, mert rosszat csinált, és nem akartam, hogy akkor a lábamnál legyen, ennyi. De végül mégis engedtem. Tényleg nagyon szar alak vagyok. Nem akarom vissza vinni és nem is fogom. Egyiket sem. Azért kíváncsi volnék, hogy közületek hánynak volt menhelyről hozott, problémás kutyája, akit tényleg nevelni kellett. Nem csak amolyan kis csiszolatlan kis kölyök, aki még bármit elfogad. Ha a fikázáson kívül más használható dolgot nem tudtok, akkor ne írjatok, mert a gratulációkból már elég volt. El lehet menni gratulálni azoknak, akik tényleg kínozzák a kutyáikat és már úgy veszik el tőlük. Lehet találni ilyen helyeket. Én pedig feltettem egy kérdést, hogy mit csináljak ebben a helyzetben, de túl sok használható választ még nem kaptam. attól független vagyok olyan fasza, hogy nem pontoztam le senkit.
2012. júl. 2. 19:23
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

". Ki akartam rángatni, mert rosszat csinált, és nem akartam, hogy akkor a lábamnál legyen, ennyi. De végül mégis engedtem."

Ez az egész baja a gondodnak. Határozatlan vagy. A kutyának nem lesz lelki baja, sem depressziója, ha a gazdái számára érthetően tudomására hozzák, melyek azok, amik nem engedettek.

Gondolom, fiatal mindkét kutya. Túlteng bennük az energia. Csak azzal, hogy egymást brusztolják egész nap szinte, szaladgálnak az udvaron, stb, nincsenek egyáltalán lefárasztva a kutyáid. Két kutya ráadásul egymást tudja belevinni a rosszba. Mármint abba a rosszba, ami neked rosszaság, de nekik remek játék.

Legalább a nevelésük első szakaszában, amikor fel kell állítanod az általad elvártakat, akkor legyél határozott. Ha valamit nem akarsz, hogy csináljanak, akkor azt következetesen nem engeded meg.ha Te úgy döntesz, kifelé az asztal alól, akkor vicsoroghat, csinálhat bármit, kiveszed és kiteszed az udvarra. Semmi szöveg nem szükséges mellé.

2012. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én abban látom a legnagyobb problémát, hogy bizonytalan vagy és félsz tőle. Pl etetésnél rád morgott, hagytad. Nem akart kijönni az asztal alól és nem ő hódolt be neked, hanem fenyegetően viselkedett és te megint meghátráltál. Na ezen változtass. Szabályok kellenek és nem olyanok, amiket ők állítanak, hanem amiket te. Meggebedhet, akkor is az legyen, amit te akarsz. Etetésnél morog, már az első morgásnál elveszed tőle a kaját. Az a kaja a tiéd. Etetésnél is legyenek szabályok. Mindig csak nyugalmi állapotban add neki oda. Tegyél rá egy nyakörvet és ki tudod szedni az asztal alól is. Megfogod a nyakörvet és finoman kihúzod. Ne csak be engedd őket, hanem csak akkor jöjjenek be, ha megengeded nekik, ha akarod egész nap nyitva lehessen hagyni az ajtót, úgy hogy ne jöjjenek be. Ha kinyitod az ajtót és beszaladnak, akkor megfogod a nyakörvet és kivezeted őket, egészen addig ismételgeted velük, amíg meg nem érti, hogy csak akkor jön be, ha megengeded neki. Ez érvényes kanapéra mindenre. Ne sajátítson ki semmit. Minden a tiéd. Mozgasd le őket, hogy ne legyen kedvük szétszaggatni semmit.
2012. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!