Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet játszani egy 2...

Mit lehet játszani egy 2 hónapos Border collie-val?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm most vett egy Border-t és nem tudjuk hogy mit lehetne vele játszani. Most csak fut elötte és a kutya meg követi és tanítja a labda vissza hozatalra.

De több mindent akar vele játszani ezért kérem a segítséget.Köszönöm előre is a válaszokat.


2012. júl. 2. 21:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

:) akkor marad a többi ötlet amiket leirtunk :) sok sikert :) meg sétálni kell majd vinni sokat, hogy szokja az ingereket, szagokat, autókat, bicajokat, motorokat, járókelőket, hogy ne legyen félős....ha bármitől fél vagy tart és az igazából nem veszélyes rá nézve, nem szabad elszaladni vele vagy elvinni onnan mert ezáltal megerősited benne azt az érzést, hogy igenis van oka félni. Ott kell tartani, igy rájön, tényleg nincs mitől félnie. De nem úgy, hogy jajj kiskutyám nem féljél, meg simogatjuk össze vissza, mert azzal is erősited benne h valóban van mitől félnie. Pl égdörgés, villám...kb nem kell tudomásul venni hogy fél, hanem erősen szilárdan lenni vele mint erős falkavezér, h érezze megvéded ha kell, demost nincs igazi veszély....ha ilyenkor simogatjuk össze vissza, azt gondolja tényleg van oka félni. Sok kutya, kiskorában nem parázik égdörgéstől, hanem "megtanulja" a parázást - mert ezt közvetitjük felé, meg ezt hallja többi vonyitó, ugató kutyától...jó bujjon el ha akar, de ne erősitsük benne hogy "veszély" van .......égdörgés csak példa, nálunk a kis border egy hatalmas fa szoborhoz nem mert odamenni, na én oda vittem, ill. odacsaltuk jutalomfalattal, egyre közelebb, aztán rájött nem kell félnie, nincs mitől és azóta okés a fa szobor.....de igy kell tenni mással is. MI szisztematikusa vittük zajos környezetbe, vonatokhoz, és nem engedtük hogy szoknyánk alá bujjon (mondjuk nem is túl félős ) - hanem gyerünk nézz szembe a zajjal, aztán szépen megszokják és bátrak lesznek.

Égdörgés, igen, némileg természetes h elbújnak, gondolom, de ezt is túlzásba lehet vinni, pl azért nem kell annyira félnie h átugrik a keritésen és elszalad otthonról , a gazdi meg sir utána...........minden zajhoz, ingerhez kiskorában kell hozzászoktatni, babakocsikhoz, bicajhoz, kukáskocsihoz, postáshoz, szval amit egyébként legtöbb kutya megugat........sok sikert.

2012. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
nekem is 2 honapos border colliem van szoktam vinni sétálni a barátokkal ugyertem hogy ők is hozták a kutyájukat na mindeggy a többi kutyusal eljátszott a kertben szoktam frizbizni vele jatekokat vetem rengeteget (rágó csontot vettem ,frizbi,labda,plüss sipolo jatekot ,ennyi de ha bemész eggy kisállat üzletbe ott rengeteg minden van ott megtalálod a lehetetlen is mindent de a legjobb a sipolo plüss nekem a border colliem mindig azt hurcolja magaval :)
2015. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!