Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy mudi is van annyira okos...

Egy mudi is van annyira okos mint egy malinois vagy egy border collie?

Figyelt kérdés

Jellemben a mudi miben más mint egy bc vagy egy mali?

Ugyanúgy (ugyanolyan gyorsan és könnyen) megtudna egy mudi is tanulni trükköket?



#különbség #Border collie #mudi #könnyen taníthatóság
2012. júl. 2. 11:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%

Hát én úgy tudom hogy a border collie vagy az első vagy a második legintelligensebb kutyafajta, úgyhogy nem hiszem hogy a mudi ugyanolyan gyorsan tanul, ha csak nem ő áll az első helyen:)

A mudi kissé zabolátlanabb általában, a harmadik kutyát nem ismerem egyáltalán.

2012. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Mindhárom fajta juhászkutya, ergó nagyon szoros együttműködésben dolgoznak, dolgoztak az emberrel. Arra szelektálták őket, hogy feltétlen engedelmesek, hűségesek legyenek.

Igen, mindhárom fajta nagyon tanulékony, emberközpontú és hűséges.

De egyedtől és neveléstől függ, hogy milyen lesz egy-egy kutya.

2012. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Már elnézést, de miért lenne butább? Ki mondta ezt neked vagy miből gondolod? Én muditartó vagyok s a bordert kifejezetten ellenszenvesnek tartom, de még így sem tagadom, hogy okos. Miért ne lenne a mudi is az? Természetesen a mudi is ugyanolyan okos (persze rosszabb képességű kutya minden fajtában van, mint ahogy az embernél is!), ha nem okosabb. Csupán más a jelleme és másra jó. Ilyen egyszerű. Ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy egy csivava és egy kaukázusi ugyanolyan okos-e. Hát persze, hogy mindkettő okos, de ha azt akarnád, hogy egymnás feladatát ellássák, akkor az nem fog menni! Ha tudod milyen igényeid vannak, akkor tudsz kutyát választani. Csak rajtad fog múlni, hogy milyen jó kutyád lesz. Amúgy bizonyított tény, hogy a mudi kb 10x gyorsabban tanul mint egy német juhász.

Első kedves "tájékozott" válaszoló: a mudit nem is vizsgálták a rangsor elkészítésében, mert olyan mucsán lakó kis ritka fajta, tehát esélye sem volt jobbnak lenni... Ez az egyik ok amiért szerint nem hiteles egy ilyen rangsor.

2012. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%
Ja és ami a legnagyobb különbség a mudi és a border között, hogy a mudi egygazdás, a bordert meg nem. Ebből fakadóan nagyon máshogy kell vele viselkedni. De ha te úgy próbálod kezelni mint egy tipikus munkakutyát és nem fog beválni, akkor nem a kutya a buta. Szerintem a mali és a mudi között nincs akkora különbség mint a border és a mudi között, inkább csak a fizikai adottságaikból eredő eltérés (a mali erősebb).
2012. júl. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Nincs olyan, hogy legintelligensebb fajta. Minden kutya egyformán intelligens, csak vannak amik bizonyos dolgokat könnyebben megtanulnak, van amelyek meg másban jók. Pl. egy angol vagy hannoveri vérebnél soha egy kutya sem fog jobban nyom után menni, de sok fajta megtanítható rá. Vagy pl. falkában dolgozni a legjobban a pásztorkutyák tudnak, míg más fajták csak kicsit vagy egyáltalán nem tudnak. Szóval ez, hogy a BC-t anno egy teszt alapján kihozták a legintelligensebbnek, ez egy teljesen szubjektív dolog volt. Épp abban az a kutya volt a legjobb. Lehet, hogy ha másik kutyát tettek volna oda, akkor a BC csak a 10. lett volna.
2012. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó, a pásztorkutyák mióta dolgoznak falkában? Nem inkább a falkányi állatra gondolsz akiket terelnek, őriznek? Mert a pásztorkutyák, különösen ha emberközpontúak, akkor nem túlzottan szeretik a többi kutyát. Természetesen pár kutyával együttélnek és elviselik/szeretik őket, ha rendesen vannak nevelve. Falkában bizonyos vadászkutyák dolgoznak, pl a beagla, ha jól tudom.
2012. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
85%

Mióta a világ világ. :-) Gondolod, hogy 1 pásztorkutya védte meg a nyájat egy falka farkastól????


Magyarországon 100 birkánként általában 6 komondort tartottak.

Ersélyben szinte minden pásztorkutya falka minimum 20-30 főből áll.


Szóval rosszul tudod. A pásztorkutyák MINDIG falkában őrzik a nyájakat.

2012. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában csináltak egy felmérést, ami túlságosan is elhíresült, hogy melyik fajta a legértelmesebb, legtanulékonyabb. A bc jött ki az első helyen, emiatt vált olyan híressé a városi emberek között is a fajta. Amerikaiak csinálták, már nem lehetett jó a teszt. Csak az ottani favorit fajtákat vették bele ebbe, vagyis az összes fajtának úgy a 10%-át, a juhász kutyáknak pedig max. ha a 30%-át. Se a puli, se a mudi, se a pumi nem szerepelt ebben a felmérésben, lévén, hogy kint nem is ismerik ezeket a fajtákat.


A mali szertelenebb, önfejűbb, őt nehezebb rávenni a trükk tanulásra, de ettől függetlenül van olyan intelligens, mint a bc (bár azt tudni kell, hogy 3-4 éves koráig még nagyon kölyök, nehéz vele dolgozni). A mudi szerintem értelmesebb, intelligensebb, "univerzálisabb" mint egy bc, sokkal jobban ki lehet használni a képességeit. Egy kicsit túlragozzák a borderek képességeit.

2012. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted én miről beszéltem? Persze, hogy több kutya van egy háznál, de a szomszédé átjön, azt kinyírják... Míg a vadászkutyák között ilyen nem nagyon van... És te hány mudit, komondort, kuvaszt tartottál? :):) Mert én többet. Elég domináns kutyák, kérdezz meg akárkit. Nehezen viselnek el idegen kutyákat megfelelő nevelés nélkül, épp ezért én nem nevezném őket falkában dolgozóknak. Terelni is járok, sosem hallottam ezt a kifejezész pásztorkutyákra. Ilyen formán a Juci néni kutyái is falkában dolgozó fajták csak mert ketten vannak és ugatnak ha jön valaki?
2012. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:56


A juhász kutyák, akik terelték a nyájat, legfeljebb 2-3-an voltak, ha többen lettek volna, az már nem lett volna egyértelmű a nyájnak. De a pásztor kutyák, akik védték a nyájat, valóban nagyobb falkában éltek. 20-30 fős falkáról még sosem hallottam -bár el tudom ezt is képzelni- de egy nyáj védelméhez kellett az a 6-7 kuvasz, komondor vagy egyéb pásztor kutya legalább.

2012. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!