Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Ilyen helyzetbe...

Ivartalanítás! Ilyen helyzetben meg fogja oldani a problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy telken élünk a nagymamámmal de külön házban. Neki van egy kis keverék szuka kutyája amit nem hajlandó ivartalanítani. Örülök hogy arról le tudtam beszélni hogy a kozmetikushoz járó másik asszonysággal össze ne eresszék őket. Tényleg mindent bevetettem már de nem hat rá semmi. Egyébként vigyáz a kutyára , balesetek nem fordulhat elő.

Viszont én szeretnék majd egy kan Berni pásztort venni de majd csak jövőre. Én természetesen ivartalaníttatnám a kutyát.

Ez meg fogja akadályozni abban hogy megőrüljön mikor tüzel a szuka? Vagy azért még akkor is érezni fogja? És mikor még a kan nem ivarérett akkor nem fogja érdekelni a szuka tüzeléskor sem ,igaz? :/

Mikor lenne érdemes ivartalaníttatni a kant ?

Előre is köszi!


2012. júl. 4. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva van, akkor nem fogja őt érdekelni a tüzelő szuka.

Szerintem ivarérés előtt műttesd meg.

2012. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. júl. 4. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel a fedezési, párzási szándék hormonális jelenség, így természetesen az ivartalanítás után már nem fog mutatkozni, lévén, hogy azokat a mirigyeket távolítják el, amik a tesztoszteront termelik. (Ha mégis párzási mozdulatokat tesz majd, az már csak a dominancia, a helytelen sorrend jelei lesznek.)
2012. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 VBeata81 ***** válasza:
Az állatorvossal beszéld meg, hogy mikor legjobb ivartalaníttatni. 6-8 hónaposan szerintem a legmegfelelőbb. Utána már nem kell "balesettől" félned, és a kutyádnak is jobb, mintha ott őrjíti egy tüzelő szuka.
2012. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek !:)
2012. júl. 4. 13:38
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármit is mond, igenis érdekli a tüzelő szuka az ivartalanított kanokat, sőt, még az ivartalanított szukákon is megfigyelhető némi dekoncentráltság ha egy tüzelő szuka van a közelben. Természetesen nagyon sokat számít, hogy ivartalanítva van, legjobb, ha még ivarérés előtt megtörténik a műtét, de a teljes közöny sajnos nem garantált. Ezt legjobban olyanok tudnák megerősíteni, akik dolgoznak a kutyájukkal és tapasztalták már milyen az, amikor ivartalanított kutyák között van egy vagy több tüzelő szuka is.
2012. júl. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Érdekli a tüzelő szuka az ivartalanított kant. Az én kutyám is ivartalanított (6,5 hónaposan, ivarérés előtt csináltattam meg a műtétet). Kb. 2 hónapja találkoztunk egy tüzelő szukával (most 1 éves a kutyám), egyből rámászott a kutyám és párzó mozdulatokat végzett rajta. Addig a percig soha egy kutyán sem csinálta és azóta sem. Szóval nem csak dominancia.

A heréit veszik ki, nem agymosáson megy át :)


De nyugodj meg kérdező, onnantól már nem lehetnek kiskutyák :)

2012. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Maxitabi ***** válasza:

Igen örülök, hogy ilyen felelősségteljesen gondolkodsz!! Le a kalappal! A nagymamádról meg inkább semmit...

Igen, jó lesz az ivartalanítás - lehet, hogy érezni fogja a tüzelést, de nem lesz tőle semmi extra, az is lehet, hogy nem reagál rá.. A kanok ivartalanítását az ivarérettség elérése előtt közvetlenül, v -kor javasolják, hogy ne vegyenek fel rossz "macsós" szokásokat és ezek ne rögzüljenek(nálatok fontos). Nagytestű kutyánál azért nehezebb, mert vigyázni kell a növekedésre, csontok, izületek fejlődésére, és ha hajlamos csípődiszpláziára, akkor nem jó a túl korai műtét, mert akkor túl nagyra nőhet. Természetesen állatorvos tud válaszolni erre a kérdésre pontosan.

2012. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" Én természetesen ivartalaníttatnám a kutyát."

Ez már manapság miért természetes????? most komolyan nem kötözködésképpen? MIért kell a kankutyákat ivartalanitani???? hogy könnyebb legyen vele az élet?

2012. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is , hallottam már társaságomban hogy még úgy is érdekelte a szuka hogy ivartalanítva de persze nem úgy csak mégsem volt nyugodt a kutya.

:(

Azért remélem minden oké lesz...

Köszi a választ!

2012. júl. 4. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!