Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás! Ilyen helyzetbe...

Ivartalanítás! Ilyen helyzetben meg fogja oldani a problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy telken élünk a nagymamámmal de külön házban. Neki van egy kis keverék szuka kutyája amit nem hajlandó ivartalanítani. Örülök hogy arról le tudtam beszélni hogy a kozmetikushoz járó másik asszonysággal össze ne eresszék őket. Tényleg mindent bevetettem már de nem hat rá semmi. Egyébként vigyáz a kutyára , balesetek nem fordulhat elő.

Viszont én szeretnék majd egy kan Berni pásztort venni de majd csak jövőre. Én természetesen ivartalaníttatnám a kutyát.

Ez meg fogja akadályozni abban hogy megőrüljön mikor tüzel a szuka? Vagy azért még akkor is érezni fogja? És mikor még a kan nem ivarérett akkor nem fogja érdekelni a szuka tüzeléskor sem ,igaz? :/

Mikor lenne érdemes ivartalaníttatni a kant ?

Előre is köszi!


2012. júl. 4. 13:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért lesz ivartalanítva mert

1 nem akarok vele kiállításra járni sem tenyésztésbe bevonni

2 ahogy írtam nem akarom hogy megőrüljön a kutya

3 nem akarok keverék kölyköket

4 meg szeretném előzni a lehetséges betegségeket.

2012. júl. 4. 14:04
 12/12 anonim ***** válasza:

"MIért kell a kankutyákat ivartalanitani???? hogy könnyebb legyen vele az élet?"


Röviden? Igen. Ha nekem egy keverék vagy hobbi kutyám lenne, én is ivartalaníttatnám, de mivel kiállításra járok vele így ezt nem teszem. Az én kutyám baromi domináns, de ennek ellenére soha nem végez hágó mozdulatokat semmilyen kutyán dominanciából, kizárólag tüzelő szukákkal próbálkozik, de azzal is inkább csak sunyítva, mert tudja, hogy nem szabad, és első szóra otthagyja ha mondom. Szóval neg van nevelve, maximálisan kézben tartható és szófogadó, ha kell akár egy falka tüzelő szukán is átsétálok vele póráz nélkül. De valóban, sokkal könnyebb lenne az élete neki is és nekem is, ha nem lennének golyói. Viszont az a tapasztalatom, hogy a legtöbb ivaros kan gazdinak sokkal rosszabb a helyzete, mint nekem és sokkal kevésbé tudják a kutyájukat kontrollálni mint én. Szóval az ő életük méginkább könnyebb lenne ivartalanul. A szukáknál dettó. Kertek alatt titokban sétáltatják őket és állandóan attól rettegnek, hogy mikor ugrik elő a bokorból egy kóbor kan. Van amikor ezt is be kell vállalni, mondjuk egy tenyész szukánál, de mindenki más esetében csak nyűg a kutyának és a gazdájának is. Arról nem is beszélve, hogy hiába jólnevelt az én ivaros kanom, amikor a felvevős szuka félrecsapott farokkal dugja a fenekét az orra alá, és a gazdája nem tudja elhívni az én kutyámtól.

2012. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!