Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig lábadozik egy...

Mennyi ideig lábadozik egy szuka kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Kistestű szuka kutyám van, aki 3 hónap múlva lesz 3 éves. Szeretném megkérdezni, hogy egy szuka kutya ivartalanítás után mennyi ideig lábadozik? Úgy értem jobb, ha úgy intézem, hogy itthon vagyok vele szabin és ápolom utána? Tapasztaltak válaszát várom, köszönöm!

2012. jún. 20. 01:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi extra nem volt, csak azt mondták, ne nagyon legyen aktív, amíg nem forr össze a sebe. Szóval keveset sétáltunk, nem futott, meg ilyenek.
2012. jún. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A műtétet követő napon az altatótól kóválygott, estére már egész határozottan tudott lépkedni.


Másnapra kialudta, és csak arra kellett odafigyelni, hogy a varrás ne szakadjon fel, ne legyen baja, egyébként a kutya tudomást sem vett róla, még tölcsér sem kellett rá szerencsére. Persze ha néhány órára magára kellett hagyni, akkor rátettem a biztonság kedvéért, de soha esze ágában nem volt piszkálni a varratokat.


Igazából csak arra kell odafigyelni, ne ugráljon túlságosan kb. 3-5 napig, a műtét után 10. napon varrat szedés, de az meg már semmi. :)


Tehát a szó szoros értelmében nincs lábadozás szinte semennyi sem, erre a fenti egy dologra kell odafigyelni.

2012. jún. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy azért egy-két napig maradj vele. Biztos, ami biztos. Amúgy a dokik a varratszedéstől már gyógyultnak nyilvánítják, úgyhogy a lábadozási idő papírforma szerint 7-8 nap.


De...Nekünk nem volt ilyen könnyű, mint a 2. válaszolónak. Az első nap kóválygott, a második nap csak feküdt, aztán 3 nap már futni szeretett volna, de nem engedtük. Aztán történt ez velünk:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2897692-ivart..


Erre ma már az lenne a válaszom, hogy "méregtelenített".


Ettől függetlenül én továbbra is azt érzem, hogy jól döntöttünk, amikor ivartalanítottuk. Nem lesznek csúnya betegségei, és megkíméljük őt a folyamatos tüzeléstől, álterhességtől.

2012. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


Általában viszonylag hamar túl lesznek rajta, de a húgom kis tacsi keverékének begyulladt a műtét helye, ezért őt injekcióra kellett vinni, és tablettákat is kapott. Szóval, ha nagyon levert a kutya, vissza kell vinni!!


Szerintem az első 2 nap maradj vele otthon, már ha vehetsz ki szabit.

2012. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Enyém is kistestű, tacsimix. Ő nagyon aktív, így ami szembetűnő volt, hogy a műtét utáni 1 hétben nagyon lecsendesedett - gondolom fájhatott is neki kicsit. Gallérja volt, ami nagyon jól jött, mert a varratszedés utáni 3-4 napban is még folyamatosan buzerálta a sebét. Ma már ugyanolyan, mint volt. Utólag örülök, hogy mi is megcsináltattuk. Sokkal könnyebb az élete neki is és nekünk is.
2012. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!