Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Pulinak egy nap mennyit...

A Pulinak egy nap mennyit kell sétálnia?

Figyelt kérdés
:D

2012. júl. 4. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Naponta minimum 1 óra. De kell, hogy póráz nélkül is szaladgálhasson! A séta nem igazán az ő "műfaja". Héten kell legalább 1x egy 4-5 órás intenzív szaladgálós foglalkozás inger gazdag környezetben!

Minden nap kell szellemi fárasztásminimum fél órás. Ha unatkozik rombol!

Nem kezdő kutyatartóknak való fajták!


Üdv.: 3 Puli boldog gazdija! :) Ha bármi kérdésed van akkor írj nyugottan!

2012. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm szépen :)
2012. júl. 4. 16:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Rengeteget és szabadon fusson, póráz nélkül ha lehet, természetben!


A szomszéd idős néninek pulija van, hetente egyszer viszi el pórázon sétálni a fia, egész héten csak a kertben tud mozogni ami ugyan nagy, de egy pulinak ez nem elég.


Szerencsétlen állatot már nagyon utálom, mert egész nap idegbetegen ugat, sokszor látszólag ok nélkül, már kikészít teljesen. Ez a következménye, ha nem foglalkoznak vele.

2012. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hali

Nekem is volt pulim. Sokatmondó, hogy sátánnak hivták:)

Nem városi kutya, de ha már ott tartod, akkor adj neki feladatokat. Nem az az eldobomalabdatfussutana kutya. Ja...az enyém nem csak a birkákat szerette hajtani, bizony odabokázott az ismerősöknek is. Üdv. Józsi

2012. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat...falunk vagyok és nekünk is van 3...eddig is vittem sétálni de sose tudtam mennyit menjek vele...ha láttam hogy kezd kifulladni haza mentünk :) nagy a kert és rengeteg macskát szokott hajtani :)bár a mieink egyáltalán nem ugatós vonyítós kutyák és egész napot átalusszák :) szeretem őket
2012. júl. 4. 17:01
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az órát kell lesni, mert nem lesz meg a napi kvóta. Inkább én azt javaslom a puli tartóknak, hogy keressenek a kutyának megfelelő elfoglaltságot. A séta kifárasztja, nem lefárasztja.
2012. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
akkor mit javasolsz mit csináljak vele? :)
2012. júl. 4. 22:23
 8/17 anonim ***** válasza:
Találj ki neki feladatot! Tanulj meg vele terelni. Ha van otthon liba,juh ne adj isten, akár lenne értelme. Csak egy példa, bármi megfelel, ami nem csak a testét, hanem az agyát is tornáztassa. Egy munkakutya számára a feladata adja meg az élete értelmét.
2012. júl. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
van benne valami, de nem kell terelnie az állatot,mert azoknak is külön helye van :) inkább folytatom amit elkezdtem! tanítgatom :) ügyesen-gyorsan tanul
2012. júl. 6. 07:42
 10/17 anonim válasza:
Röviden?Sokat!De a séta mellett szüksége van a játékra is,ami sokféle lehet.Mivel juhászkutyának minősül,imádja a mozgó dolgokat,amiket üldözhet,vagy terelgethet.
2012. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!