Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves bullmacimnak csonthárty...

1 éves bullmacimnak csonthártya gyulladása van. Akinek volt ilyen, leírná a tapasztalatát?

Figyelt kérdés
Kaptunk rá gyógyszereket ill. erősebb zöldkagyló kivonatot (Nutradylt), eddig GF600-at szedett 4 hónapos korától. Ti kutyusotok mennyi idő alatt jött rendbe? Mik az esélyek, hogy a gyógyszerek rendbe hozzák?

2012. júl. 4. 20:20
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Mennyi idős volt a kutyusotok, amikor előjött rajta?
2012. júl. 4. 20:21
 2/39 anonim ***** válasza:
Túl erős a táp a kutyádnak. Ilyenkor gyengébb fehérje tartalmú tápot kell adni.Hús egy deka sem.Csonthártyára azt mondják, kezelés nélkül is elmúlik két hét alatt. Adhatsz még természetes C vitamint. Pl csipkebogyóból kivontat.
2012. júl. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
A párom labradorjanak volt,gyógyszerrel hamar rendbe jött,nehány nap alatt. Santitott,ugy vette észre.az orvos szt a gyors novekedestol és ő kalciumot is kapott akkor,bár nem tudom az mennyire volt jó . Neki korábban jött elő,olyan 8honapos kora körül,ha jól emlékszem. Nektek mit mondtak,mitől lehet?tied is fájlalta a lábat?
2012. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Szeirntem váltsd le a tápot,nem tudom mivel etetsz de ezek a szuperprémium szutykok csinálnak csonthártyagyulladást,annyi fehérjével amennyi egy oroszlánnak elég.
2012. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát, már felnőtt tápot kap, így is csak 25% a fehérjetartalma és nem egyszerű a dolgunk, mert a csirkét és a kukoricát kerülnünk kell, ez a legalacsonyabb fehérjetartalmú táp, ami minden kritériumnak megfelel.


Múlt szombaton volt egy pörgősebb napunk, max. 1-1,5 órát szoktam vele játszani, sétálni, közben tanulni. Múlt szombaton viszont 3 órát mozgott, játszott más kutyussal, fürdött stb. Vasárnap vettük észre, hogy sántít, aztán elmúlt, most pedig furcsa bicegést vettünk észre, de nem minden lépésénél, úgyhogy ma elvittem dokihoz.

Mondták, hogy kíméljük. Ma elmentem vele kutyasuliba, ahol 3/4 órán át engedelmességi gyakorlatok voltak, semmi ugrálás, futás, ilyesmi, csak lábnál követés és a végén 1 behívás, de már 20 perc után sántított :(

2012. júl. 4. 21:03
 6/39 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy a táptól van? Nem lehet, hogy az intenzívebb mozgás miatt?
2012. júl. 4. 21:09
 7/39 anonim ***** válasza:

Én amikor még hosszútávot futottam és a sípcsontomon lett csonth.gy-m szigorúan letiltottak a mozgásról,sétálni is minél kevesebbet kellett.+ a kalciumról,csak minimálisat ehettem (értsd:tejtermékek tiltólistásak) ,húsból is minimálisat.

Tudom,kutya-ember nem ugyanaz,de ezekszerint lehet,hogy náaltok is egy kis túlerőltetés váltotta ki. Sztem kíméljétek nagyon,lehet ,hogy csak eü. sétára vinném le +a gyógyszerek. Így pár nap alatt rendbejönne. Amúgy ocsmány egy dolog,fájdalmas és visszatérhet,annak ellenére,hogy léynegében eléggé ártalmatlan. Kövessétek a doki utasitásait ha meg lehet benne bízni és nem lesz gond.

2012. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm.

Azt hiszem ez lesz, csak eü séták lesznek meg a gyógyszerek.

Azért ijedtem meg, mert az oktatónk német jucijának fél éves korától csonthártya gyulladása van (mondjuk ők jóval magasab fehérjetartalmú tápot adnak) és hol elmúlik-hol előjön. Mondjuk ők emellett ugyanúgy folytatják a napi menetrendet, nem csak eü sétára mennek.

2012. júl. 4. 21:15
 9/39 A kérdező kommentje:
A másik lényeg kimaradt, szóval már 3-4 hónapja ez van náluk.
2012. júl. 4. 21:16
 10/39 anonim ***** válasza:

20.50 vagyok.

A labinknak is előjött 2-3 alkalommal 1 éves koráig,de azóta nem,szóval ne aggódj. És nálunk is jobban fajt neki ha sokat mozgott. De elmúlik, kb mikor megáll a növekedés. Ő rc fajtatapot evett akkor, ha ez számít,most meg orijent eszik.

2012. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!