Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves bullmacimnak csonthárty...

1 éves bullmacimnak csonthártya gyulladása van. Akinek volt ilyen, leírná a tapasztalatát?

Figyelt kérdés
Kaptunk rá gyógyszereket ill. erősebb zöldkagyló kivonatot (Nutradylt), eddig GF600-at szedett 4 hónapos korától. Ti kutyusotok mennyi idő alatt jött rendbe? Mik az esélyek, hogy a gyógyszerek rendbe hozzák?

2012. júl. 4. 20:20
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Mi Székesfehérváron, Marcipánék Iszkaszentgyörgyön.

És ti?

2012. júl. 5. 11:09
 32/39 anonim ***** válasza:
Nem a súly a döntő. Az a lényeg, a kutya kinézetre ne legyen húsos. Lengőborda kissé átüt a szőrön és kész. Végül is nem mérlegeli az ember naponta, de látni meg látja a kutyáját :))Felnőtt kutyánál az ember már be tudja lőni, mennyi kiló az ideális súlya.
2012. júl. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

A nutradyl már csak pár napig elég. Szerintetek a GF600-at adjam neki dupla mennyiségben utána?

Az van a dobozára írva, hogy az első 5 hétben dupla adag, utána fele. Viszont gyulladások kezelésére jó.

Hogy legyen szerintetek?

Amúgy eü séták vannak azóta, azok is igen lassú tempóban, most nem biceg, de lehet, ha gyorsabban mennénk vagy terhelné jobban, akkor még sántítana.

2012. júl. 6. 18:24
 34/39 anonim ***** válasza:
A zöldkagyló nagyon hasznos amikor gond van. Olyankor lehet azonnal duplán adni akár két hétig is. Elvileg nem tudod olyan mennyiségben adni, hogy kárt okozna. Persze, csak akkor, ha nincs benne más is.
2012. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Ok, köszi!

Sörélesztő és klorofil van még benne.


Szegénykém nagyon fel van pörögve, hiànyzik neki a mozgàs.

2012. júl. 6. 22:34
 36/39 anonim válasza:

Sziasztok! Én is érdeklődnék, hogy kinek hogy gyógyult meg a kutyusa és főleg, hogy mitől?????

Én most estem bele 11 hónapos Bullmasztiffom van (kan).

Segítségeteket előre is köszönöm!

2014. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Biztosan csonthártya? Orvos állapította meg? Mert a sántítás lehet mástól is.
2014. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Láttam, h írtál privit, de ide válaszolok, hátha másnak is hasznos lesz később.


Anno sajnos többször előfordult a csonthártya gyulladás, kb. 1,5 éves koráig. A tápokkal volt a gond. Hiába figyeltem a fehérjetartalomra, magas volt így is neki.

Ideig-óráig helyrehozta az, h kb. a tápot felére csökkentettük és mellé főztem neki, majd amikor helyreállt, akkor újra tápot kapott.

Aztán elegem lett és átálltunk nyers étrendre, tápot egy az egyben elhagytuk. Egyből megszűnt ez a problémánk is és még a többi is, ami volt (gyenge immunrendszer, folyton benyalt valami vírust stb.).


Szóval rövid távon jó a zöldkagyló, a gyógyszer, amit a doki ad, de hosszú távon csak a fehérje csökkentés használ. A nyers húsokban 18-22% az átlag fehérjetartalom, a tápokéban ennél jóval magasabb (anno én 25% fehérjetartalmúval etettem).

Az az egy biztos, hogy a következő bullmacimat már kölyök korától BARF v PREY szerint fogom felnevelni, egy csomó problémától megkíméltem volna magunkat, ha nem dőlök be a tápok marketingjének.

2014. jan. 5. 16:09
 39/39 anonim válasza:

Szia! Köszönöm a válaszodat. Mint ahogy már írtam "mi" 11 hónaposak vagyunk. A doktornénik nemrég írt fel csonthártya gyulladásra DALICIN 300 mg-os antibiotikumot-mivel 52 kg-os a kutyus- és így olcsóbb mint ha állatgyógyászati terméket kapna. A Dalicin 300 mg ( 1 doboz-16 szem-1500 FT )napi 2 X 2 szemével valamint Carprox 100 mg ( 350 Ft/db )(szintén a kutya súlya miatt ) napi 2 X 1 szemet adok neki. Összesen 8 napig tart a kúra azaz 2 doboz Dalicin 300mg (32 szem-3000Ft) és 16 szem Carprox 100mg (16 szem-5600 Ft). A mai nappal járok a felénél és a kutyus teljesen tünetmentes. Az étrendje eléggé fehérjementes lett-fogyott is a kutyus.

Valamint én is napi 4 szemével adtam még neki GF-600-at, de szerintem ez jelen esetben nem számít. GF-600 300 db-os a Petissimo-nál a legolcsóbb 16.000 Ft -és nincs postaköltség.


Remélem tudtam én is valakinek segíteni ezzel a hozzászólással.

2014. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!