Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat...

Hogy tanítsam meg a kutyámat ( 5 éves ), hogy vissza hozzon valamit és, hogy pacsit adjon?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
háát. ha már öt éves, nem gondolod, hogy kicsit elkéstél ezzel..?:DD mármint nem sértésből mondom, csak én úgy gondolom, hogy az állatok is tanulékonyabbak, amikor még kicsik, de ha már felnőttek, nekik is beállnak a szokásaik, hogy milyenek, meg hasonlók.... :)
2012. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő elkezdeni, türelemmel és jutalom falattal meg lehet tanítani.
2012. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
enyém 6 éves korában tanult meg pacsit adni..., szóval semmi se lehetetlen
2012. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mikor előtted a kutya,megemeled a mancsát-nyomsz egy falat virslit a szájába, aztán újra és újra ismételed.Ha minimális értelem van benne,mert azért akad a kutyák közt is butácska, akkor garantálom,hogy kb 4-5 ik alkalomra megérti. A visszahozás már macerásabb. Nekem bevált,hogy valami májkrémszerűvel bekenem a tárgyat(csak azért hogy ne tegye le)behívás a tárgyal a szájában,elveszed tőle, jutalom falat.Gyakorolni kell,de jó móka.
2012. júl. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kor nem számít.
2012. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen simán megtanulja.

A hozd visszára nincs ötletem, de a pacsit nagyon könnyű megtanítani.

- Tegyél a kezedbe egy jutalmat. csukd össze, és tedd közel a kutya orrához. Eleinte szétnyalja a kezed, aztán rácsap a mancsával, hogy lefogja a kezed. Ekkor azt mondod, hogy pacsi, és megkapja a falatot. Öt perc alatt megtanulja, legalábbis én minden kutyám ezzel a módszerrel tanítottam meg. :)

2012. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A pacsit pontosan úgy kell, ahogy az előző leírta és nem késő még, én pár napja mutattam meg egy ismerős felnőtt kutyának és harmadik nap tudatosan csinálta (naponta 3x csináltam vele összesen). Ökölben a kezed, benne vmi illatos falat (virsli, sajt, stb), mikor emeli a lábát mondod a pacsit, megfogod a lábát és kinyitod a tenyered.


Apport:

Érdekessé teszed számára a tárgyat, tehét kicsit húzgáld az orra előtt, bosszantsd vele. Először közelre dobd el, ha utánamegy, szájába veszi dicséred. Mikor szájában van, akkor magadhoz hivod, legjobb, ha legugolsz és széttárod a karod és ha már egy lépést tesz feléd dicsérd. Légy nyugodt, lelkes, ne veszitsd el a türelmed, ha nem jól csinálja, előbb-utóbb kialakul, bizz a kutyádban.


Ha egyszer elér hozzád, akkor el kell engednie a tárgyat, ez a nehezebb általában. Úgy kell elvenned, hogy ne érezze kizsákmányolva, átverve magát, mert akkor nem örömmel csinálja majd. Erre két módszer van: mutatod neki a jutalomfalatot vagy előveszel egy ugyanolyan labdát és elkezded pattogtatni mikor már ott van a régivel. Ösztönösen kiejti a szájából az előzőt. Dicsérni, jutalmazni MINDIG kell !!! Dögönyözni, simogatni, okoskutyázni. És még vmi:az előtt hagyd abba, hogy elunná a dolgot!


Sok sikert, soha nem késő, jól teszed, hogy tanitgatod!

2012. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!