Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy Rottweiler kan kölyök...

Ha egy Rottweiler kan kölyök kicsikorátor majdnem minden nap taláálkozik egy másik kan kutyával akkor is összemehetnek késöbb?

Figyelt kérdés
Olvastam a Rotikrol,hogy ha kicsikorátol más álatokkal nő fel akkor nem lessz baj.de azt is irták,hogy a kan 1másik kannak agressziv lehet!!Ilyenkor mivan??Elfogják viselni egymást???
2009. júl. 10. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kan rotiknál olyan másfél éves koruk körül kell vigyázni, nagyjából akkor érik be a fejük lágya. Ilyenkor felkészülhetsz egy-két rangsoreldöntő verekedésre.

De pl haverjai lehetnek, ha egy útvonalon sétáltatod kicsikorától és útközben mindig találkoztok más kutyákkal, éveken keresztül, azokkal jóban lesz. Ha együtt tartod más állatokkal, azokat sem fogja bántani.

Természetesen ehhez a helyes nevelés, ill. a kutyaiskola is hozzátartozik. Szerintem ne aggódj.

2009. júl. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kevesebb az esélye, de hiába barátok, egy rangsort fel fognak állítani. Ha a másik is nagy kutya(lesz), akkor lehet bunyóval. A 1,5 év sem biztos, mert a kanom most 2,5 éves, és most kezd megkeményedni....
2009. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rangsort biztos lerendezik majd egymás között. Sajnos azt nem lehet tudni, hogy milyen lesz 1,5 éves korában, mert kb. addigra alakul ki a személyisége. De ha a fiukkal nem is a lányokkal biztos ki fog jönni. :)
2009. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tüzelés időszakában a szagoktól(is) lehet morrozusabb két felnőtt kan kutya. Akkor lehetnek villongások. Ha ezt időben leállítod a másik gazdival együtt!! nem lehet baj. Napi találkozásnál, már van valamilyen rangsor köztük. Ezt a rangsort csak a megszokottól eltérő helyzetek borítják fel.
2009. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A roti kemény kutya, határozottan kell fogni, de a kölyökkortól ismerős kanokat valószínűleg nem fogja szétcincálni.

Azért javaslok egy kutyaiskolát, minél fiatalabb kortól (kutyaóvoda különösen jó lehet), mert akkor sok kutyával találkozik, ő is megtanulja kezelni a helyzetet, és neked is elmagyarázzák, hogy kezeld jól az esetleges agresszióját.

2009. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem van most egy 12 hónapos rotim. Még nagyon gyerekesen viselkedik. A roti későn érő típus. Van mellette egy németjuhász elmúlt 10éves, vele nagyon jól elvan, de hiába fiatal és gyerekes még a rotim, már "kóstolgatja" a nagy kutyát és már-már majdnem kialakul nagy verekedés, ha rájön az ötperc:)) De ez nem nagyon gyakori. MÉG! Mivel nap mint nap látom őket, 100%ra merem venni hogy náluk verekedéssel fog eldőlni a sorrend (a roti miatt, eléggé rámenős, akaratos). Más állatot pedig egyáltalán nem tűr meg, sőt kifejezetten utálja mindet.

Múltkor éjjel idetévedt egy 4 éves utcabeli kan roti a házunkhoz és az én 11 hónapos kuityám majdnem széttépte a kaput és ment volna neki, pedig amint irtam még gyerekes eléggé, de más kan kutyát meg tudna ölni.

A kérdésedre válaszolva pedig sztem ha gyerek koruktól találkoznak akkor nem valószínű hogy később "összemennek" , kivéve persze ha nem vesznek össze valamin! :))

2009. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!