Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a mohó...

Hogyan szoktassam le a mohó evészetről?

Figyelt kérdés
7 hetes kiskutyám nagyon gyorsan eszik, habzsolja az ételt,nem rágja meg rendesen és utána vissza hányja.Gondoltam elveszem a tálját hogy lehiggadjon de utána még gyorsabban eszik.
2012. júl. 5. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy mióta nem csak úgy elé teszem a kaját, hanem leültetem előtte és megvárom amíg megnyugszik és csak úgy adom neki a kaját, azóta nem habzsolja be, szépen lassan eszik, néha már túl kényelmesen is.
2012. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Biztos éhezteted szegényt.
2012. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen tuti éheztetem, naponta 3x etetem.
2012. júl. 5. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Fresnapfban kapni etető tálat ilyen esetre! Olyan a belseje, hogy nem tudja gyorsan kienni a kaját.
2012. júl. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 alice_L ***** válasza:
En hagynék neki kajat folyamatosan, par napig degeszre zabalja magat, de megszokja hogy nincs miért aggodni, kaja az van és lesz, lenyugszik. Ha elveszed tole, vagy csak lassan adagolod, akkor valoban a hanyast elkerulod, de a kaja-stresszt megmarad vagy novekszik (pl ha elveszed a taljat, utana méginkabb raveti magat) azaz még habzsolobb lesz.
2012. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak 3x adsz neki enni, szerintem legalább 4x kellene.
2012. júl. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Lehet kapni etető gömböt/labdát.

Ez állítólag beválik.

Sizer Milan is ilyet használt.

A lényege csak annyi, hogy a kutya csak úgy tud enni ha evvel a gömbbel közben játszik.

2012. júl. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat kb 10 hetes koráig napi 5x etettem, mindig kis adagonként. A 3 az kevés. De egyébként ő is habzsolt, aprítsd fel neki a kaját, hogy meg tudja emészteni.
2012. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állandó ételt pedig SOHA nem szabad előtte hagyni, mert akkor egész nap csak enne, megterhelné a gyomrát. Még felnőtt korában sem szabad ott hagyni előtte, nem hogy ilyen picin. Ha nem bírja megenni, vidd be magaddal az ételt!
2012. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem az állatorvos mondta hogy naponta 3x bőven elég neki enni adni!

Köszönöm a válaszokat, kezd egy kicsit lenyugodni, remélem hamar megszokja hogy kajája itt mindig lesz:)

2012. júl. 7. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!