Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli evészetről?

Figyelt kérdés

5 hós múlt a babám, és elég nagy súlyú, 8,5 kiló. Általában 2szer eszik éjjel, és a dokinő meg a védőnő szerint is le kéne szoktatni az éjjeli evésről. Tápszeres.Este adok neki tejpépet, gondoltam az laktatóbb, és majd nem kel fel, de semmi változás. Este 9 körül alszik el, és 1-2 között eszik egyszer, majd 5 körül mégegyszer.Szerintem sem azért kel, mert éhes, nappal ennél többet is kibír kaja nélkül, ezért is gondolom, hogy nem kéne adni neki, de ha enni adok neki, akkor 10 perc és alszik tovább. SZerintem megszokás. Van esetleg tapasztalatotok, hogy hogyan lehet leszoktatni erről anélkül, hogy kínozzam? mennyi időbe telik vajon?

Köszi a válaszokat!


2011. márc. 2. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a helyzet, ha cumit adsz a szájába? Enyém is 5 hós és mondjuk ő 8 kiló. Szerintem kevés nekik a táp, de én is csak tejpépet merek adni (kevés is neki). Szerintem krumplit talán bevezethetnéd, nem hiszem, hogy nagyon ártana. Nem mondom, hogy mindent egyen stb., de krumplitól nem készül ki a gyomra és jóllakik.

Én babám is 11-12-kor eszik, majd ébred 2-kor, akkor cumit kap, kibekkeljük is 3 és 4 közöttig, utána általában 8-ig kibírja.

Lehet, hogy nő a foga amúgy.

2011. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Cumi vagy tea?
2011. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindig cumival alszik, így az alap:-(Teát nem fogadja el éjjel. Sajnos azt gondolom, csak akkor menne, ha bekeményítenék, és nem adnék akárhogy sír, dehát kinek van szíve ehhez? Csak azt sem akarom, hogy elhízott legyen, és ezért ne tudjon mozogni...
2011. márc. 2. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nállunk is ugyanez volt!nappal alig akart enni meg sokáig is bírta kaja nélkül,éjszaka meg "zabált"!Persze mert nappal nem kapta meg a kalóriáját és azt éjszaka pótolta be és ez egy ördögi kör volt!

Próbáld meg valahogy megfordítani!

Nállunk az vált be,hogy nem tettem annyi port a tápszerbe,tehát pl 180 ml vízhez nem 6 kanállal tettem csak mondjuk 4-5 kanállal!Hosszú idő volt mire megcserélődött az evészete!

meg próbáld nappal sürűbben etetni,főleg délután!Persze azért ne tömd de ha éjszaka nem kap annyi kalórát akkor hátha nappal többet enne!

2011. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Megszokásból ébred ! Adj neki teát ,vizet pár nap alatt már nem lesz érdemes felkelnie ! Tapasztalat !
2011. márc. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hiába próbáltam a babámat leszoktatni az éjszakai evésről. Ha tápszer helyett teát, vizet vagy cumit adtam, akkor még jobban ordított. Ha megkapta a tápszert, megette és már aludt is tovább. Magától szokott le 11 hós korában.
2011. márc. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, első éjjel fél órát nyűglődött, sírt kézben, nem hagytam az ágyában egyedül sírni, majd meleg teán elaludt, 2 óra múlva újra. Másnap éjjel egy egész órán át követelte a kaját, majd meleg teán megnyugodott. Azóta nem kel fel egyszer sem, este 9től reggel 7-8ig egyhuzamban alszik! Gondoltam megosztom veletek, mert nagyon örülök neki.Köszönöm a válaszokat, remélem másnál is beválik majd. Persze lehet, hogy ez is csak időszakos de legalább már 3 éjjelt végig aludtunk:-)
2011. márc. 6. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

de jó, örülök neki!

bárcsak nálunk is beválna, de 8 hós törpém nagyon "cicis" :(

2011. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!