Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megvehetek -e nyugodt szívvel...

Megvehetek -e nyugodt szívvel egy olyan 7 hónapos kutyát, amelyik a diszplázia előszűrésen enyhe minősítést kapott? Ez rossz előjel, vagy nem kell megijedni tőle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 16:30
1 2
 1/15 anonim válasza:
49%
már ha kutyát veszel, akk szerintem vegyél egy eészségileg és minden szempontból jot ....
2009. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
ha enyhe diszpláziája van, akár tünetmentesen is leélheti egész életét, de nyugodt szívvel azért nemlehet őt megvenni sztem. mert most vagy lesz súlyosabb is, vagy nem, nemlehetb tudni. ha viszont súlyosabb lesz, az komnoly fájdalmakkal jár a kutyának, sokszor kell vele orvoshoz menni, nemlesz aktív kutyus, és idős korban akár altatásra is kerülhet a sor, ha olyan mértékű lesz a károsodás.
2009. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Megveheted, ha van pénz az állatorvosra is, de ivartalanítsd!
2009. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy kölyöknél még ennél is nagyobb a lutri.A szülők szűrtek mindenre, az övüké átmeneti.
2009. júl. 10. 18:11
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen fajta, mire akarod "használni" . Sport, egyebek...
2009. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Családi kedvenc lenne, hobby célra.
2009. júl. 10. 21:17
 7/15 A kérdező kommentje:
Labrador.
2009. júl. 10. 21:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg.

Enyhe diszplázia még nem gond. Azzal még simán agilityzni is lehet, meg vadászni, nagyokat túrázni stb. Talán arra figyelnék oda, hogy minőségi tápot kapjon és étrendkiegésztőnek zöld kagylót - kúraszerűen (nem folyamatosan).


Egyik barátom goldenje erősen dp-s, de sosem volt vele gondja - annyira nem h a kutya az egész életét aktvan végigvadászta. Viszont ismertem olyan labit is akinél közepes dp-t állaptottak meg, abbahagyták teljesen az agilityt és olyan jól elhzott a kutya, h megállapthatóan attól rosszabbodott az állapota.


Ha érdekel egy labi tulajdonos véleménye, akkor én azt mondom, hogy én személy szerint családi kutyának megvenném ezt a kutyát. De ez az én véleményem - a döntés úgyis a tiéd.

2009. júl. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is megveheted.
2009. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
A szüleinek átmeneti volt a csípője és tenyésztették? Hát ez nagy felelőtlenség volt tőlük. Én nem venném meg, inkább egy teljesen menteset vegyél. Ha tenyészteni is szeretnéd akkor meg pláne ne vedd meg.
2009. júl. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!