Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy viszonylag "morbid"...

Van egy viszonylag "morbid" kérdésem?

Figyelt kérdés

a kutya menhelyeken az önkéntesek akik etetik, és segítik a kutyákat azok nem visznek haza abból a kajából amit önkéntesek állatbarátok visznek az állatmenhelyre,


Magyarul nem lopják(lophatják) ők el a kaját ?


mert akkor ugye nekik nem kell megvenni, és simán tudják azt mondani hogy neki adták a kutyáknak, macskáknak.


Nem akarok ezzel senkit megsérteni, aki olvassa ezt, és netán önkéntes vagy ismer állatgondozókat, vagy netán ő maga az.


Csak ezen úgy eltűnődtem, mivel szerintem simán meg lehet csinálni...


2012. júl. 7. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg lehet, de aki államentő és önkéntes annak ez meg se fordul a fejébe.
2012. júl. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én több ismert helyről is hallottam elég csúnya történeteket olyan emberektől akik megbízhatónak számítanak. Bármi elképzelhető, ez Mo...

(mikor mi voltunk kutyát nézni az egyik menhelyen 3-4óra alatt kb 2-300kg-nyi tápadomány gyűlt össze a kutyáknak, ennek ellenére az összes kutya valami bűzös moslékot kapott enni amíg ott tartózkodtunk)

2012. júl. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az a sok táp valami rendezvény keretén belül jött össze, és nem mindennapos. Én is ismerek olyan menhelyt, ahol viszik a tápot, de azért, mert otthon egy rahedli befogadott kutyájuk van, akik nem bírták a menhely körülményeit. De még ha nem is lenne befogadott kutyusok, azok az önkéntesek a lelküket is kiteszik, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, és ennyit én igazán nem sajnálok tőlük, mert azt nem ők fogják megenni, hanem a kutyusaik. És biztos vagyok benne, hogy saját zsebből is költenek ők épp eleget a kis árvákra.Az általam ismert menhelyen a kutyák jól tápláltak, tehát ha visznek is haza kaját, az nem a menhelyes kutyusok kárára megy.
2012. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én önkénteskedem egy menhelyen, de soha meg se fordult a fejemben amit írtál, pedig két kutyám van itthon. Hogy jutott ilyesmi eszedbe? Érdekes, hogy ilyesmiken tűnődsz...már ne vedd sértésnek. :)
2012. júl. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem veszem sértésnek (bár honét tudjam hogy te menhelyeken vagy önkéntes ??? )



vagy csak egy szimpla válaszoló !



sajnálom...

2012. júl. 7. 10:25
 6/8 anonim ***** válasza:

az önkéntesekre ez nem jellemző, inkább a tulajokra, vezetőkre sajnos egész Európában híresek vagyunk a menhelyeken játszódó milliós sikkasztási és pénzmosási ügyekről:(

való igaz, hogy a bekerült tápok és az egy százalékok ritkán jutnak el a kutyákhoz, inkább zsebre dolgoznak...

tisztelet a nagyon kevés kivételnek!

2012. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyáltalán nem volt semmilyen rendezvény, sőt egy esős, sáros, hideg őszi szombat volt. Miután még hallottam 1-2 "szépet" eldöntöttem, hogy csakis a kisebb menhelyeket/fajtamentőket támogatom, akiknek nem telik arra hogy körbeplakátolják a fél országot mikor 1%-ot kell gyűjteni. A dog és agármentőkkel valamint a pilis budai kutyásokkal viszont jó tapasztalataim vannak, nekik szívesen adok.
2012. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De itt nálunk elviszik, nem csak maguknak. Erről én akkor hallottam először, amikor egyik barátunknak mondtam, hogy mennyiből jön ki 3 kutyám etetése, ő meg mondta, hogy ő nem költ erre egy fillért sem, mert a sógora ismerőse a menhelyen dolgozik és ő hozza neki onnan a tápot. Aztán többen is mondták, utána kérdeztem egy volt dolgozójuknál (külföldre költözés miatt ő mondott fel, szóval nem volt még harag sem) és mondta, hogy így van, mindenki viszi onnan a tápot, magának, rokonnak, ismerősnek. Aztán el is szólta magát a menhelyes nő, hogy külföldről kap jó minőségű táp adományokat, de azokat eladja és megveszi nekik a legolcsóbb tápot, így a kutyák is jól laknak és neki is lesz pénze.
2012. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!