Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Orijen puppy large breed...

Az Orijen puppy large breed tápnak nem túl magas a fehérjetartalma?

Figyelt kérdés
Most gondolkodom, hogy Acana puppy large breed-ről Orijenre váltok, mivel az gabonamentes, viszont 38% a fehérjetartalma, ez 6%-al több mint az Acanáé.

2012. júl. 7. 09:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

még részlet... "A borsók és babok nehezek a kutya gyomrának, emésztésük nehezen megy, így gázokat termelnek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__641442-burgon..


Wikiről: A krumpli ballasztanyagként szolgál, nem tudják megemészteni a benne található keményítőt, ezért kerülni kell a kutyák burgonyával, valamint káposztával és hüvelyesekkel történő etetését.


Orijen Puppy összetevők:

Friss csontozott csirke (23 %), csirkehúsliszt (17 %), friss csontozott lazac (DHS és EPS zsírsavak természetes forrása) (9 %), pulykahúsliszt (6 %), heringhúsliszt (6 %), russet burgonya, csirkezsír (tartósítva kevert tokoferolokkal) (5 %), édesburgonya, borsó, friss csontozott pulyka (3 %), friss egész tojás (3 %), friss csirkemáj (2 %), friss csontozott tavi fehérhal (2 %), friss csontozott süllő (2 %), napon szárított lucerna, borsórost, friss csontozott hering (2 %), moszat, spárgatök, cikóriagyökér, sárgarépa, spenót, répalevél.... stb.


"édesburgonya, borsó"


Ezekkel a gabonamentes ,csillagászati árú tápokkal mindenkit úgy meg lehet etetni... nem tudtak már mit kitalálni, arra hogyan adjanak el még drágábban egy kutyaeledelt... ezért bedobták ezt a gabonamentes maszlagot, amit minden nem gondolkodó ember bevett... valamikor a szóját is magasztalták, most meg majdhogynem méreg. Azon senki nem gondolkodott még el, hogy hogyan lehetséges ennyi allergiás kutya??? Vagy, hogy esküszik itt mindenki a húst hússal elméletre, mert a kutya az farkas, de könyörgöm... a csirke az mi a franc??? Nem hús??? Próbáltátok már igazi csirkehússal tesztelni? Még mindig hisznek a naív emberek a reklámoknak. Valljuk meg, itt senki nem állatgasztroenterológus, így elhisszük, amit belénk "táplálnak" ... 5 év múlva lehet már csak füvet esznek majd a kutyák, mert bejön majd még a marhaallergia, a bárányallergia meg a zöldségallergia.


Én szeretem a kutyámat, és jót akarok neki. Jogom van véleményt nyilvánítani az Orijenről, mert már akkor etettem vele, amikor még senki nem hallott róla, és mert az elválasztástól kezdve 1,5 éves koráig ette. Megvallom azért, mert hittem a sok hülyeségnek. Rendszeresen fosott tőle a kutyám, egész álló nap olyanokat eregetett az orrunk alá, amitől nem lehetett megmaradni a lakásban, hónapokig hordtam orvoshoz, már az 50 ezres allergiatesztnél tartottunk volna, amikor anyagi okokból lecseréltük a tápot olyanra, amiben igenis van gabona, és csirke is. Rövid időn belül megszűnt a vakarózás, a szőre gyönyörűen csillog, szép izmos a kutyám, megfizethető áron. Az állatorvos a fogait is megdicsérte.

Igazán jó tápnál pedig nincs szükség egyéb táplálékkiegészítőkre/vitaminokra, mert benne van.

2012. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!