Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lennénk lemaradva?

Mennyire lennénk lemaradva?

Figyelt kérdés
Egy fél éves kiskutyát néztem ki nem házi kedvencnek, hanem terápiás kutyának és sport kutyának. Közepes testű nekem nagyon szimpi az egyetlen ami visszatart az a kora. a kezdeti kötődési fázison túl van most fél éves kamaszodni fog.. tartok tőle h nem tudjuk behozni azt a 4 hónapot :(
2012. júl. 8. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Én komolyan tervezek versenyezni, biztos, hogy semmiképpen sem vennék fél éves kutyát. Komoly versenycélokra néha még 8 hetes kor előtt is odaadja a tenyésztő a kutyát! De persze ismerek sikeres kutyákat akik később kerültek a gazdához, vagy befogadott kutyák. Esetleg ha eddig tenyésztőnél volt, és ő nevelte akkor nem oylan rossz a helyzet, de én a helyedben nem kockáztatnék. A terápiáskztyázáshoz nem értek, de ott nem elég a nevelés, a kutya jelleme is fontos, ezért nem jó ha nincs választási lehetőséged, csak ez az egy kutya.
2012. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egy terápiás kutyának nagyon sok kritériumnak kell megfelelnie , de van olyan kutya aki mondjuk eleve tartozkodik az idegenektől, akkor terápiás kutyának nem jó, ha nagyon aktív és felugrál mindenkire az sem jó,mert egy ilyen kutyának nyugodtan kell viselkednie..
2012. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kötődést bármikor ki lehet alakítani, de terápiás kutyának vagy alkalmas, vagy nem. Ha alkalmas, rossz neveléssel akkor is el lehet rontani. :) Ha kevésbé alkalmas (de azért kiegyensúlyozott és jó idegrendszerű), jó neveléssel azon is sokat lehet javítani, de sokkal több idő és energia. Azt neked kell tudnod, hogy milyen természetű az a kutyus és tudnod kell eldönteni, hogy alkalmas-e rá. Ha nem tudod eldönteni, akkor te magadnak kell még sokat tanulnod a kutyákról, mielőtt ilyesmibe fogsz. Mi 12 kölyök közül kifejezetten ilyen szemmel választottunk kiskutyát.
2012. júl. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és azt elfelejtettem, hogy a korai szocializáció rettentően fontos. 8 hetes kortól, ahogy haza kerül a tenyésztőtől, mindehova vinni kell és szoktatni az ingerekhez. Attól, hogy ő már fél éves, még lehet kitűnően szocializált, bár kicsi rá az esély. Viszont ha amúgy jó a kutya, akkor valamilyen szinten ez is pótolható, de sokkal nagyobb lutri, mintha az első pillanattól veled lenne és sokkal nagyobb munka is. Ha ilyan céljaid vannak vele, miért nem kölyköt veszel?
2012. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám fél éves volt, amikor odakerült hozzám.

Előtte egy kertben "élte" az életét, semmit nem foglalkoztak vele. Én is sportolok vele (agility leginkább, frisbee az nehézkesebben megy). 2 éves múlt most júniusban. Nagyon sok dolgunk volt vele, hogy olyan legyen a kapcsolatunk amilyen.

Mivel ő az első kutyám így nem tudom, hogy mennyire könnyíti meg, ha mondjuk már 8-10 hetes kora óta velem lett volna. Csak azt tudom mondani, hogyha elég időt szánsz rá, akkor igenis be lehet hozni az elmaradt időt.


A sportban nem tudom mennyivel járnánk előrébb, ha kicsi kora óta edzenénk, de én meg vagyok elégedve a mostani ererdményeinkkel.


Szóval véleményem szerint ne tántorítson el a kora, egyáltalán nem vészes, úgyis versenyezni csak 18 hónapos kora után tudsz vele. :) Addigra meg simán összeszoktok.

2012. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kutyának a természete abszolút jó. értek a kutyás terápiához :) csak attól félek h ezt a 4 hónap lemaradást hogy tudnánk pótolni :(
2012. júl. 9. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!