Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat/nyüszít a kutyánk,...

Miért ugat/nyüszít a kutyánk, ha valaki elmegy itthonról?

Figyelt kérdés

Van egy kan Pulink. 1 éves múlt. Mikor apum elmegy itthonról hiába, hogy én itthon vagyok akkor elkezd ugat/nyüszíteni meg minden "kínja" van ilyenkor. Ilyenkor szoktam neki szól, hogy lássa ln itthon vagyok olyankor el hallgat. Ezt amúgy csak akkor csinálja, ha apum meg el mással nem. Több kutyánk is van és csak ő produkálja ezt. Falkavezérséggel nincsenek gondok.

Miért csinálja ezt?



2012. júl. 9. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Szeparációs stressz. A kutya úgymond "nem hiszi el", hogy az apukád meg tudja magát védeni egyedül. Bizony, mégis csak gondok vannak a sorrenddel.


Még akkor szokott jelentkezni ez, főleg befogadott kutyáknál, rossz élmény után, mikor rettegnek attól, hogy (megint) elhagyják őket a gazdáik.

2012. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2012. júl. 9. 10:33
 3/5 A kérdező kommentje:

"De mi a helyzet olyankor, amikor nem történik semmi változás, a kutya mégis elkezd szorongani, amikor egyedül marad? A megváltozott viselkedés előre jelezhet akár egy komolyabb betegséget is. Gyakran mi még semmit sem érzékelhetünk, amikor a kutya már megérzi a veszélyt. Érdemes ilyenkor jobban odafigyelnünk egymásra és önmagunkra is."


Ez is lehet a gond? Mert a falkavezérséggel tudom, hogy nincsen....

(ezt a Cereberros honlapján olvastam...)

2012. júl. 9. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáljátok ki, hogy biztos minden rendben van-e a sorrenddel. Csak három teszt. Ha a kutya kap valami csontot, húst, bármi finomat, azt azonnal átadja az apukádnak, ha kéri? Az apukád bármikor, bármilyen helyzetben be tudja azonnal hívni? Macskáról, nyúlról, őzről, labdáról, ha megijed, stb. Bármiről, bármilyen szokásáról, ugatásról, stb. le tudja tiltani a kutyát?

Ha mindnek az eredményei pozitív, akkor valóban nincs gond a sorrenddel.


Sajnálom, hogy ezt írom, de a Cerbisek rengeteg fölösleges, ostoba, alaptalan dolgot írnak. (Én is hozzájuk jártam közel fél évig, szörnyű károkat okoztak a kutyámban.) Ha meg is változik a kutya viselkedése valami előre jelzés miatt, az nem fog hetekig, hónapokig, évekig tartani, legfeljebb pár napig. Mióta áll fent ez az állapot?

2012. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a kérdések szerint sincsen baj a falkasorrendel.

Kb. 1 hete

2012. júl. 9. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!