Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Dobermannt muszáj őrző-véd...

Egy Dobermannt muszáj őrző-védőre járatni? Nem lesz tőle agresszívabb? ( többi lent)

Figyelt kérdés

még NINCS ilyen kutyám,de majd szeretnék de ez 4-5 év kb


járatnám kutyasuliba ,de egy barátságos dobit szeretnék aki jól kijön emberekkel és kutyákkal (tudom,hogy neveléstől is függ)


de az őrző-védőtől nem lesz kicsit agresszívabb???


2012. júl. 9. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze az öv-nek az agresszióhoz!

Az öv " játék " a kutyának .-)

2012. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az iskolában pont, hogy fegyelmet tanulnak.
2012. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle agresszív, játéknak fogja fel az egészet és segít levezetni a felesleges energiáit, sokkal fegyelmezettebbek és nyugodtabbak ezek a kutyák (persze ha társul hozzá egy megfelelő alap képzés is). Ha nem szeretnéd ÖV-re járatni, mert neked nem szimpatikus amúgy se ez a sport, akkor pl. agilityben is nagyon jók -persze a borderekkel nem veszik fel a versenyt gyorsaság terén- hihetetlen gyorsan tanulnak és ezt is örömmel csinálják.
2012. júl. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja oké


hát nekem nem annyira tetszik az ŐV. ,de az agility az tetszik :) bár kitudja lehet addigra másképp gondolom majd..

2012. júl. 9. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne vidd ÖV-re, ilyen egyszerű. Millió más dolgot taníthatsz neki, ami lefoglalja a testét, és az agyát, és békésebb jellegű.

De a suli mindenképpen hasznos a szocializáció szempontjából!

2012. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a foglalkozásoknak az a lényege, hogy a kutya ösztöneit kielégited. fajtán belül is sok eltérés van, ismerek kifejezetten jóindulatú dobermannt:)
2012. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vidd agility-re ott levezetheti az energiáit, viszont egy ilyen kutyának szerintem nagyon fontos az engedelmesség megtanítása, esetleg engedelmesség vizsgát is tehet.
2012. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ugyanis egy tisztességes kutyaiskolában csak akkor engedik őrző-védőre a kutyát, ha az alap engedelmességi megvan - vagyis a kutya biztosan visszahívható. Tekintve azt is, hogy (bár sok embernek hihetetlen, de) egy jó kutyaiskolában nem elsősorban a kutyát, hanem sokkal inkább a gazdát tanítják a kutyákkal és a kiképzéssel kapcsolatos alapismeretekre, a kutyákkal való bánásmódra, mire az engedelmes vizsgáig eljutsz vele, lesz elég tapasztalatod (remélhetőleg) ahhoz, hogy ne legyen a későbbiekben sem gond. De ahogyan előttem is írták, nem kötelező az őrző-védő, ha esetleg félsz, viszont az engedelmes igen erősen ajánlott. Míg azt elvégzed, lesz időd eldönteni, akarsz-e vele komolyabban foglalkozni, vagy sem.
2012. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kutya ovi-ba is vinném utána pedig suliba és az engedelmességit le is akartam tenni :)


egyik ismimnek német juhásza van és ő is jár suliba az engedelmességit már lerakták és nagyon lenyűgőzött ,hogy milyen engedelmes :)


a mostani kistestű kutyám is engedelmes ,mindig megdicsérnek,hogy milyen szépen jön láb mellett ,mert hogy szinte mindenkinek a kistestű kutyája húzza a pórázt az enyém meg nem :D

azért lenne mit rajta csiszolni,bár már idős :)


de ha vizslát vagy labradort szerettem volna akkor is elvittem volna suliba,mert egy nagytestű kutyával nehezebb,és jobb ha tud engedelmeskedni..

egy dobinál meg még fontosabb hogy suliba járjon :)

2012. júl. 9. 17:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát... nem egy kutya lett sajnos sokkal vadabb és úgymond feleslegesen őrző, miután elkezdték őrző-védőztetni. Ami amúgy a kutyaiskolákban nem más, mint egy zsákmányösztönre épülő show, sport, játék, semmi több. Köze nincs a valódi őrző-védőre kiképzett kutyákhoz, mint amiket a fegyveres szervek használnak.
2012. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!