Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutya a...

Miért nyalogatja a kutya a tenyeremet? Nektek is csinál hasonlót kedvencetek?

Figyelt kérdés
Amikor tanítgattam a kezemből kapta a jutalomfalatot, néha dobtam csak le elé. Gyakran előfordul,hogy magamhoz hívom,simogatom ő pedig egyszerűen nyalja a kezem, a tenyerem. Ez normális?

2012. júl. 9. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen teljesen normális. Így fejezi ki, hogy szeret téged.

És az én kutyáim is szoktak ilyet csinálni. De szinte majdnem minden kutya csinál ilyet!

2012. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
na, velem a szomszéd kutya csinált most ilyet. nem lakom itthon, évente csak egyszer jövök, a kutyát tavaly ilyenkor hozták, akkor volt három hónapos. most már jó nagy (berni pásztor), nyilván nem ismer, de most, hogy hazajöttem, üdvözölt, és megnyalogatta a kezem. akkora, hogy nem merem megsimogatni, pedig nem szoktam félni a kutyáktól, de ő ugye nem ismer. a nyalogatással akkor elfogadott?
2012. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak megízlel XD Amúgy normális teljesen, náluk ez a ragaszkodás kifejezése (úgy tudom, onnan ered, hogy mikor a farkasmami hazatért a kölykökhöz, azok elkezdték nyalogatni a pofáját, hogy adjon kaját, a farkasmami pedig felöklendezte, amit a gyomrában hozott.) Egyébként az én majom kutíám meg a hónaljamat szokta nyalogatni, pedig használok dezodort:D
2012. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Találtam a kutyasuli.hu oldalon egy érdekes dolgot:


Kezemet, lábamat nyalogatja a kutyám. Mit tegyek? Hogyan szoktassam le erről?


A nyalogatás gyakran a dominancia jele, ezért nyugodtan lépjünk fel olyan erélyesen, mintha a kutya megharapott volna. A kutyák három dologból tudják, hogy ki áll fölöttük a rangsorban:


1. privát területem határa: én mondom meg, hogy mikor és milyen közel jöhet a kutyám

2. én dolgom: jogom van megválasztani azokat a tevékenységeket, amelyeket a kutyám nélkül akarok csinálni

3. közös akció: én kezdeményezem, irányítom és fejezem be a közös akciókat a kutyámmal.


A folyton nyalogató kutya az elsőt szegi meg. Természetesen nem minden nyalogatás dominancia, a szájszélüket nyalogató kutyák gyakran pusztán félnek és csillapítani akarják azt, akivel összetalálkoztak.

2012. aug. 12. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg ezt a filmet: [link]


A vége felé az omega farkas nyalogatja az alfát, hogy ehessen a kajából. megalázkodást jelent. Én is tükörsulis vagyok, de néha kicsit elszállnak ezekkel a magyarázatokkal...

2012. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Másrészt meg ha amúgy minden oké a kutyával amúgy, akkor nem kell minden kis apróságon parázni.
2012. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!