Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, melyik a...

Mit gondoltok, melyik a "jobbkutya" és miért? Malinois vagy Német juhász

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

A malinois jobb szerintem!

Kitartóbb,bár nemsokkal. sokkal nagyoba mozgásigénye,tehát többet sportolhatsz vele. hihetetlenül okos.és rettentő jó házőrző!

2012. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem német juhászom volt és van is. Jó családi kutya, nagy mozgásigénye van, megbízható, okos.
2012. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Mali. Szerintem szebb, egészségesebb, agilisebb, sokoldalúbb, nem annyira tucatkutya.
2012. júl. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mire. Családi kutyának inkább egy show vonalú német juhász, aktív sportra/ munkára meg szinte ugyanolyan jó egy munkás német juhász, mint egy mali. Nekem személy szerint a fekete és ordas német juhászok ugyanúgy tetszenek, mint a malik.

Ha választanom kéne akkor a döntő szempont az lenne, hogy melyikből tudok kisebb utánajárással egy egészséges, munka vonalú kölyköt venni, mivel a malinois még nincs annyira túltenyésztve így valószínűleg ez lenne a befutó.

2012. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a németjuhász tetszik jobban, mert jobban illik hozzám. Nekem egy mali túl pörgős lenne, valamint kinézetre is jobban tetszik a németjuhász (nem a küllem vonalúak!).
2012. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Mire "jobb"? IPO versenyre a mali ma mutatósabb. Egyébként jól kell választani, jó alomból.
2012. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 alice_L ***** válasza:
100%

Malinal és NJ-nal is teljesen elvalt a munka és a szépség vonal, tehat elsosorban az a kérédés hogy munka vagy szépség vonalbol valasztasz.

Az meg hogy "jobb" ... - attol fugg mire.

A malik iszonyu gyorsan felporognek, a munkavonaluak méginkabb, a ringesek ovatosan dicsérik oket nehogy tulforrjon a kutya, mali imado ringes bajnokok szerint pedig igazan kiegyensulyozott mali nincs. Vagy talan a szépség vonalon, bar edzek egy szépség vonalu malit, na az is tulporog néha. Nagyon, nagyon egyszeruen tanithatoak cselekvésre, folyamatosan motivaltak. Azaz ringre, ipora pont jo, de ha mas céljaid vannak, akkor inkabb NJ, az mar elofordul hogy gondolkodik mielott akciozik.

2012. júl. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Két teljesen más tipusú kutya. A mali egy pörgős, néha még sok is. Az a fajta kutya, aki addig képes dolgozni, amig bele nem döglik. Ugyanakkor nyugalmi állapotban kedves, bújós, hizelgő:) A németjuhász sokkal kiegyensulyozottabb, higgadtabb agyu. A lényeg, hogy jó alomból válassz, jó kutyát. és azt, hogy neked melyik a megfelelőbb, magadnak kell eldöntened.
2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mali. Szerintem:szebb

Egészségesebb nincs csapott háta mozgékonyabb jobban bírja a meleget jobb a testfelépítése rettenetesen jó ház őrző vagy személy védő és nincs túltenyésztés

2020. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!