Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire labdázós típus a...

Mennyire labdázós típus a csehszlovák farkaskutya?

Figyelt kérdés

Tudom, nem az a kis öleb, inkább farkas mint kutya, és eléggé domináns. Tisztában vagyok vele, hogy nem egy tipikus kutyafajta.. Tudom, hogy 24 órás felügyeletet igényel és hogy nagyon nagy a mozgásigénye. És most megnyugtatok mindenkit, hogy nem szeretnék ilyen kutyát, tudom, csak tapasztaltaknak van.. Amúgy is csak 14 vagyok.

Csak az érdekelne, mennyire kutyás viselkedésű fajta??

Szeret labdázni?? A videón, amit láttam (kennel videója) elég játékosnak néz ki. Szereti a kutyajátékokat?? És mennyire hűséges?? Visszajön ha elmegy?? Nyers húst eszik?? (ki szeretném bővíteni a tudásomat, amit tudok róla) Ha jól bánnak vele nem szökik, ugye? És ha konfliktusba kerül, inkább menekül, vagy támad?? Azt olvastam eléggé gyáva és akár a farkasok inkább menekül és utolsó lehetőségként támad. Kiskutyákkal össze szoktatható + egyéb háziállatokkal? (mert erősen él benne a vadászösztön) Persze nem egy szobában, csak hogy ne támadja meg.. A szocializáció segíthet rajta?? Tudom rengeteg kérdés, de ezeket szeretném tudni. :) A válaszokat előre is nagyon köszönöm!!


2012. júl. 10. 14:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és.. eléggé makacs és önfejű, de ez nem jelenti azt, hogy taníthatatlan, igaz?? Ül, fekszik, pacsi meg ilyenek mennek neki??
2012. júl. 10. 14:50
 2/7 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=feQ-1qdcrIY

itt elég barátságosnak tűnik.

2012. júl. 10. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezt kérdést nem itt kellene feltenni, inkább egy tenyésztővel beszélj, mert nem hinném, hogy itt bárkinek van ilyen kutyája...
2012. júl. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 alice_L ***** válasza:
66%

"Tisztában vagyok vele, hogy nem egy tipikus kutyafajta.."

Kezd divatos lenni, nem szamit egzotikusnak.


"Tudom, hogy 24 órás felügyeletet igényel "

Nem, nyugdtan lefekudhetsz aludni, elmehetsz suliba vagy dolgozni, ahogy mas kutyaknal, nem muszaj a nap 24 orajat vele toltened.


"és hogy nagyon nagy a mozgásigénye."

Ez bizony igaz, futni kell vele sokat.


"Csak az érdekelne, mennyire kutyás viselkedésű fajta??

Szeret labdázni??"

Kutyarol van szo, és sok kutyafajtaban nincs kulonosebb apport oszton, de ugy lattam a cseh farkasok eléggé élvezik a dobalosdit, bar igaz mar elég képzett kutyakat lattam, hozzaérto gazdakkal.

"És mennyire hűséges?? "

Relative huséges. Nem egy kifejezetten orzo védo fajta, de a gazdajat nyilvan szereti, mint minden kutya.


"Visszajön ha elmegy??"

Na ez mar gazosabb, mert mig a legtobb kutya legrosszabb esetben ha megriad megy 2-4 kilométert, legyen 10, addig a cseh farkas lefut 40-et, tehat nem jon, idegen nem tudja befogni, és ez nem is nagyon ritka eset.


"Nyers húst eszik?? (ki szeretném bővíteni a tudásomat, amit tudok róla)"

Toled fugg, ha BARF modon eteted, akkor mint minden kutya nyers hust eszik, ha szaraztapot adsz neki, akkor azon él. Ne misztifikald.


"Ha jól bánnak vele nem szökik, ugye?" Nem szokos, megriados. Azaz kifut a vilagbol ha valami megfélelmiti, és mivel eros és sportos, igy messzire tud menni, de ezt mar mondtam. Ha jol bannak vele konnyebb elkapni.


"És ha konfliktusba kerül, inkább menekül, vagy támad?? Azt olvastam eléggé gyáva és akár a farkasok inkább menekül és utolsó lehetőségként támad."

Igen, ez nekem is igy tunik.


"Kiskutyákkal össze szoktatható + egyéb háziállatokkal? (mert erősen él benne a vadászösztön) Persze nem egy szobában, csak hogy ne támadja meg.. A szocializáció segíthet rajta?? "

A szocializacio mindenen segit, de egy jo vadaszosztonu kutyaval nehéz elfogadtatni a késobb érkezo haziallatokat.

2012. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Olvasd végig ezt a fórumot az elejétől (állítsd át a dátumot növekvőre a legfelső hozzászólás fölött, úgy könnyebb), és a legtöbb kérdésedre választ kapsz:

[link]

2012. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Nálam 7-8 hónapig volt ideiglenesen egy kis szuka cseh farkas, az előző gazdi nem tudott vele mit kezdeni. A tenyésztője jó ismerősöm volt, így bevállaltam, hogy míg nem talál megfelelő gazdát neki, addig nálam csövezhet a kutya.


Ha a gazdáját elfogadja vezetőnek, beáll mögé, akkor nincs vele semmi gond. Mint általában a farkasok, ez a fajta is nagyon bújós a főnök felé és nagyon gazda centrikus, hűséges is így. Viszont hihetetlenül nehéz elérni és megtartani, hogy a gazdáját elfogadja. Ő éppen imádott labdázni, mint mindennel játszani, aminek köze van a zsákmányszerzéshez. :) Ha megfelelő a sorrend, akkor teljes mértékig kontrollálható, vissza jön, nem is szökik el.

Nem gyáva, ez tévedés. Kerüli a konfliktust amennyire csak lehet, inkább visszahúzódó, de nem félős fajta. Nem jó ÖV-re, az igaz. És mint minden ragadozó, eszik nyers húst, ha kap.

A fiatalkori szocializáció elengedhetetlen nála, mind gyerekek, felnőttek és persze mind állatok felé. De a család állatait elfogadja. Nála, amelyik nálam volt, tökéletesen látszódott az, hogy hogyan viszonyul más állatokhoz. Az előző helyén nem volt cica, nálam 3-4 nap alatt elfogadta a macskámat. A sajátomat falkatagnak tekintette, soha nem bántotta, ettől függetlenül az egyik szomszéd cicát megfojtotta, amelyik bejött a kertbe, sajnos. A kutyámat, -egy lajka- is elfogadta, de eleinte voltak gondok, hisz két hihetetlen domináns, farkasra hajazó fajta mind a kettő. Ami kissé nekem is különös volt, a lajkám lett a magasabb rangú. :)

Fontos, hogy ezt a fajtát nem lehet egyedül tartani, szüksége van a fajtársaira. Egyedül szinte megbolondul.

2012. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Jó sok kérdésed van. Saját 1 szem farkasra alapozott tapasztalataim vannak.

Mennyire kutyás viselkedésű: nem tudom mit értesz kutyás viselkedés alatt, de alapvetően kutyás a viselkedése azzal a különbséggel, hogy sokkal több testjelet használ a kutya-kutya közötti kommunikációban, és sokkal "beszédesebb" az ember felé. Gondolom kipróbálta a testjeleket az embereken, de miután azok nem reagáltak áttért a hangjelekre.

Labdázás: Mindenre ugrik ami mozog, amit lehet vadászni és el lehet kapni, de utána annyira már nem érdekli. Én egész jó apportot tudtam neki tanítani.

Játékos. Mindent imád amiben részt lehet venni. Kezdve a logikai játéktól a fogócskáig. Mindegy csak akció legyen.

Hűséges. Visszajön ha elszökik csak előtte bejárja tolnát-baranyát. Pontosabban ha kiismer egy környéket akkor megszokott vadászösvényei lesznek amiket bejár. Pl én már pontosan tudom, hogy hol kell keressem és 10 percen belül eddig mindig megtaláltam.

Ha fizikai akadálya nincs akkor elszökik és ez nem bánásfüggő. Ezért nem tartható egy kertben egyedül. Pl hétvégén nagy társaság volt, sok ember sok kutya, sok érdekes dolog történt mégis egyszer csak úgy döntött, hogy ő lemegy a dunára úszni egyet és mindenkit otthagyott, mert éppen ehhez volt kedve.

Még sosem menekült el, igaz nem is akadt még olyan bátor kutya ki neki mert volna támadni. Ha valakire dühös vagy egy csípőmozdulattal fellöki vagy egy kis fogcsattogtatással rendbe tesz, de még sosem keveredett verekedésbe. Kutyákkal 100%-ig összeszoktatható, másik állatfaj nálam nincs.

Iszonyú nehéz, hogy elfogadjon vezetőnek, pl ma egy helyzetet nem jól reagáltam le, én mozdultam felé pedig az adott szituációba ez hiba volt és a sétából hazafelé már sokkal nehezebben fogadta el az irányításomat.

Egyébként a mozgásigénye nem olyan nagyon nagy. Imád futni persze és kell, hogy ezt az igényét kielégíthesse, de a legtöbbet nyugodtan pihen és alszik. A mozgás intenzitása számít. pl az ő esetükben szerintem az nem elég, hogy naponta 3x 2 órát pórázon sétál a gazdi mellett szépen komótosan, de ha 1x 30-40 percet rohangálhat mint az eszement az már igen.

2012. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!