Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie kennelek?

Border Collie kennelek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Border collie kennelt keresek Debrecen,nyíregyháza és Miskolc környékén! Jövőre tervezek vásárolni egy kiskutyát. Fontos megemlítenem, hogy sajnos nem tudok rá szánni 100 ezer ft-t. Nem tenyésztésre, hanem hobbi célra vásárolnám a kölyköt. max 50-60 ezerért! Kérlek ha tudtok tenyésztőket akkor segítsetek!
2012. júl. 10. 18:27
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szerintem ő nem ilyen.Kicsit beszélgettünk és elég megbízhatónak tűnik és a többi kutyát 100 ezerért adja.De ez a kiskutya már úgy se lesz az enyém szóval annyira nem érdekel (Majd ha összegyűlik a pénz)

Egyébként olyan tapasztaltan beszél a border collie-ról. Maga is egy tenyésztő?

2012. júl. 10. 20:48
 12/20 anonim ***** válasza:

1. Vannak tenyésztők, akik kifejezetten kiállitási (szép küllemű) kutyákat tenyésztenek, - meg vannak akik "Munkára" azaz kutyás sportokra, Ezen utóbbiak igazán agilis állatok, iszonyú sok mozgást igényelnek. A kiállitásiakkal munka tekintetében lehetnek gondok!!! mozogni azok is fognak de nem biztos h energia bombák lesznek. De ha energiabomba kutyád van, az napi több ÓRA mozgást fog igényelni amit ha nem tudsz neki megadni, a kutya szétszed mindent, rombolni stb fog hogy levezesse energiáit.

Igenis vannak tenyésztők akik jóval 50 ezer alatt adnak kutyákat kisebb hibákkal (szin vagy fog stb probléma) amik az állat életét nem befolyásolják.... 30 ezerért is kapsz már ilyet . Az is lehet, nem feltétlenül bébi kutyát kapnál, hanem nagyobbat. De az nem gond, simán összenőhetsz még vele.

Vannak juhászok is akik ennyiért adnak el. Lehet közülök jó kutyákat kifogni, de én se vennék tőlük mert ők nem tenyésztenek hanem szerintem a pénzre mennek rá....

Kanoknál nagyobb az esély hogy domináns kutyát fogj ki... ha ivartalanitani akarod , akkor majdnem mindegy. Melyikkel érzed magad jobban. A szuka kutyák "lányosabbak"... jó ha megnézed a kutyát mielőtt elhozod, milyen a karaktere - ha "nyúzod" kicsit, morog-e, odakap-e, mert ha igen, sok gondod lesz vele !!!!

2012. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Lajosmizsén van a Forestry Farm kennel. Igaz nem Miskolc de nincs messze. Úgy tudom inkább kiállitási vonal. Ez jó kennel.

Debrecenben van a Poseidon kennel. Na ők komoly munka vonal, örökmozgó és lefáraszthatatlan szuper kutyákkal. De ezt szó szerint értsd, nem elég nekik egy napi 15 perces séta............ HOgy mennyiért adják....legjobb, ha bármely tenyésztőt kinézel, felhivod őket és megkérdezed van-e olcsóbban náluk kutya, vagy tudnak-e, sokszor tudnak ajánlani, segiteni is..........

2012. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Eddig mindig jól választottam kölyök kutyát így szerintem a választással nem lesz baj.Nem baj ha napi több órát vesz igénybe a séta. Mivel csak egészséges a mozgás és sok a szabadidőm így ezzel semmi gond nem lesz.Azért is választottam ezt a fajtát mert én is ilyen vagyok néha, hogy állandóan pörgök.nagyon szeretek állatokkal lenni és nem sajnálom rajuk szánni az egész napot se.Köszönöm a kennel neveket.Már el is mentettem a könyvjelzőbe.Jövőre mindenképp felhívom őket.
2012. júl. 16. 14:04
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem bánnám ha nem kölyköt kapok, de mivel van 3 macska,1 görény és egy másik kan kutya (aki igaz a légynek se árt) de jobb az elővigyázatosság.Mivel a másik kutyát nem ismerném.Ezért csak kölyök jöhet szóba nálam.De már nagyon várom, hogy a kezemben tarthassam..Még ha "kicsit" messze is van.....
2012. júl. 16. 14:08
 16/20 anonim ***** válasza:
Debreceni Poseidon tényleg nagyon jó!!:)
2012. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia.

Én nem javaslom Korózs-Papp Judit kennelét, ez show vonal és ők nem valami nagy dolgozósok. Koszos és nem szocializált kiskutyák kerülnek ki a kezeiből, ha elmész csak a kinti kutyákat mutatja meg, ami a kennelbe van azt nem. Nagyon sok fajtát tenyészt, 120ezer forintért ad el ilyen kiskutyákat.

Hallottál a kutyájáról Bayshore Count Chocula-ról? Gondolom ha tetszett a kennel. Nem rég nem tudta már használatba venni a fedezéseknél, így egy hirtelen betegségben eltávozott a kutyus.

A poseidon kennel... imádom Zsuzsit, egy nagyon jó ember, és csodálatosak és szocializáltak a kutyái, viszont mivel munkakutyák és nagyon jó munkakutyák ezért nagyon sokba kerülnek.

A forestry farmtól hoztam el lassan egy hónapja az én kis rosszaságomat, én nagyon meg vagyok elégedve velük. Csodálatos kutya, szocializált, szobatiszta, játékos, imád mindenkit, imád dolgozni. Igaz itt is 100ezerbe kerül egy kiskutya.

És [link] velük is nagyon meg vagyok békélve, nagyon tetszenek a kiskutyáik, a fekete-fehér 60ezer a színes 70ezer forint ha jól emlékszem. Nem számított nálam annyira. Mai napig mindig ír nekem, hogy hogy van a kiskutya? Milyen? Jól kijövünk-e? Pedig nem is az ő kutyusa.

Én ennyit tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írj.

2012. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

RoX-y-EsS részére!

Most voltak kölykök forestry-ben??? nekem nyár elején azt mondta, júliusban fognak születni........márciusban se voltak még...........melyik kutyától van a kölyök?

2012. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Júniusban születtek császármetszéssel, 2 vittek még csak el tudtommal még egy olyan van, akinek nagy a fején a fehér folt, meg egy olyan akin nagyon kevés a fehér.

[link]

Móni csak olyanoknak ad kutyát, akik számár szimpatikusak!!!! Ő is 100ért adja a kiskutyáit.

Az anya kutya a Forestry Famból Maya akiről az oldalukon nincs fent sajnos kép, mert Maya galériájában Honey van, de ha kell, akkor küldök át képet, ha adsz e-mail cmet.

Az apa kutya pedig a Wendigo's Wind Bacca

[link] a legelső kutya Bacca.

Ha van még kérdésed, akkor nyugodtan írj üzenetet.

2012. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
szia én most vettem border colliet és nem tenyésztőtöl hanem egy embertől Újfehértórol fajtiszta és 35-ezerért vettem lány és már tavasszal szeretném ha lenne kis kutyája Nyiregyházi vagyok ha érdekelne kis kutya 30-ért fogom eladni őket természetesen 1,2 kiskutyust meg tartok :)
2015. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!