Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől olyan büdös a mopszom?

Mitől olyan büdös a mopszom?

Figyelt kérdés
Tehát, szeretném betartani a havi 1x fürdetést, de egyszerűen olyan büdös a kutyusom,hogy lehetetlen kibírni 1 hónapig. Bolhaírtó samponnal fürdetem utána baba tusfürdővel átmosom (állatorvos mondta,hogy lehet mert az ph semleges). Aznap isteni fincsi az illata, másnapra viszont hihetelen szaga van. Gondolhatjátok milyen 1 hét után... Mitől lehet ez? amúgy ha kutya kozmetikus fürdeti is pár nap és már szagos....
2012. júl. 11. 12:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozni fogok vele mert anyagilag elég nehéz ez győzni. 1kg virslit 2-3 nap alatt bever, azt hiszem tovább nem is kell mondanom. Ki fogom próbálni a minőségit is.
2012. júl. 11. 16:03
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is hadd mondjam el, remek dolgot tettél szegény kutyussal. Igazán nemes cselekedet volt örökbefogadni. De az írásodból úgy látom, van néhány alapvető tévedésed, amit ha nem bánsz, kijavítanék. A kutyának nem feltétlenül az a jó, amit ő gondol, neki egy határozott, döntésképes vezérre van szüksége, aki elmagyarázza neki, hogy mi hogy legyen. Szép, hogy gondoskodsz róla, de igenis határokat kell szabnod neki, akkor lesz a kutya igazán boldog, ha semmi más teendője nincs, mint élvezni az életet, amit te határolsz be neki. Így sem fog szenvedni, sőt, igazi kutyának érezheti magát! A virsli egyébként nagyon egészségtelen folyamatos kajáltatásra, 90 %-a víz. Javaslom, szerezz be valamilyen jó minőségű tápot, eléteszed a kis adagját, nem eszi, vársz pár percet, elveszed. Este ugyanezt megcsinálod. Ne aggódj, ha éhes lesz, le fog neki esni, hogy eszi- nem eszi, nem kap mást. Akkor se ijedj meg, ha 3-4 napig nem eszik, semmi baja nem lesz, majd 5. napon eszik. Egyébként valószínűleg a kajától büdös nagyon, az én kutyám is mikor rossz kaját evett, nagyon bűzlött.

2012. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
1kg virslit, 2-3 nap alatt? Én nem csodálkoznék, ha attól az élelmiszeripari hulladéktól lenne büdös.
2012. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Szia,szép dolog,hogy így felkaroltad a kutyust és kezeltetted,de picit elkapattad :)

Mopszom van és állítom,hogy nem büdösek!

Próbáld meg az acana tápot,abba 65% hús és imádják.Ha nem akarja megenni akkor keverd a virslivel és fokozatosan hagyd el a virslit.

Amit én megnézetnék nála az a füle és a bűzmirigye.Illetve valóban lehet szagos ettől az étrendtől :(

Bőre szőre ép?

Szerintem hagyd el a bolhasampont és a babasampont.Vegyél rá nyakőrvet bolhák és kullancsok ellen illetve valami jó minőségű kutyasamponnak fürdesd.De a tápot valahogy megkell vele szoktatni,hisz az neked is olcsóbb mint ha virslivel ellátnád és a tápérték is jobb.

2012. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

A bőre szép és ép. Igyekzni fogok vmi más kaját adni neki.Amúgy úgy került hozzám a kutyus,hogy csonkolva van az egyik füle. Nem tudom,hogy ez szerepet játszik e vmiben, de elég csúnya szokott neki lenni "a kozmetikusa szerint"

Köszi a segítséget.

2012. júl. 12. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!