Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz ha így engedem el...

Jó lesz ha így engedem el először a pórázról kölyökkutyámat?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a kutyám, eddig csak pórázon sétált. Azt tervezem először a körülkerített kutyafuttatón engedem el, hogy biztonságos környezetben lássam mit reagál, itt gyakorolnám vele a behívást is. Ha jól megy, akkor engedném el kerítés nélküli helyen is. Van esetleg valami további tippetek, hogyan csináljam?

2012. júl. 11. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél egy 10 m-es pórázt vagy valami kötélféléből csináld meg és olyan helyen ami nincs bekerítve ne engedd el még jó darabig. Az a baj, hogy az egy dolog hogy most megtanítod neki a behívást de amikor elkezd kamaszodni akkor lehet, elölről kell kezdened az egészet, mert feszegetni fogja a határait, és nem fog hallgatni rád.

Bekerített futtatón nyugodtan engedd el. :) Ott biztonságos neki.

2012. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kutyaoviba járnotok. Normális helyen a kölyök kori szocializáció mellett a behívás a legfontosabb. Tanácsokat, tippeket adnak, hogyan tudod elérni, hogy már eredményes legyen a behívás, segítenek neked és olyan módszereket, feladatokat csinálnak, amivel a behívás stabilizálása mellett a kutya kötődése is nő.
2012. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a legelső sétán pórázon elgyalogoltunk a nem elkerített (nagy, nyílt terület) kutyafuttatóig, lecsatoltam a pórázt és sétáltunk tovább. Az első pillanattól kezdve szabadon.
2012. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3 és fél hónaposan még nem igen fog tőled elmászkálni,illetve vissza fog menni,de most kell megtanítani neki a behívást, később nehezebb lesz.

A bekeríted részen pedig nyugodtan enged el, nem lehet baja, szerintem egyébként egy nagyobb füves részen ami nem bekeríted, nincs a közelben autó út, ott is nyugodtan gyakorolhatsz vele.

2012. júl. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy járunk kutyaoviba, de attól hogy ott kétszer elpróbáljuk a behívást hetente még nem fog stabilan rögződni, attól még itthon kell gyakorolnom vele. A kiképzőpórázon én is gondolkodtam, de többen azt mondták felesleges, mert nagyon jól tudja a kutya mikor van pórázon és mikor nem és másképp viselkedne. A baj az, hogy a város közepén lakunk, sokat kell utazni, hogy valami forgalom mentes mezőre érjünk. Itt a környékünkön meg rengeteg a kóbor kutya, lehet itt még felnőttként sem fogom sose elengedni. Hát ez van sajnos.
2012. júl. 11. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a legelső sétánk alkalmával találkoztunk egy pulikutyával, és az ő gazdija mondta, hogy nyugodtan engedjem el, hagy játszanak. Elengedtem, és kb. azóta is mindig póráz nélkül sétálunk, soha nem ment el tőlem. Ennek lassan 6 éve. Bízz benne, és bízz magadban! :)
2012. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!