Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki a hibás? Mit gondoltok?

Ki a hibás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A puli kutyámat sétáltatom a szokott helyen és időben.Épp lépek ki egy nyitott térre, felül az egyik padon ül egy 20-30 év közötti pali egy nagy németjuhásszal.A pulim ráugat erre a nj jól meghúzza a gazdáját a póráz végén.Láttam hogy rendesen meg tudja fogni a kutyát.Nem is néztem rájuk csak mentem, mert azt hittem hogy elég messze vagyunk tőlük.Aztán hallom hogy valami lohol felém.Hátranézek és a nj fut utánam. erre gondolkodás nélkül elkezdek szaladni.A kutyát hívják a gazdái de nem hallgat rájuk.Megállok mert már nem bírok futni körülszalad minket, vicsorog és rátámad a pulimra.Elesek és vérzik nagyon a térdem.De a kutya újra és újra rátámad az enyémre.Teljesen tehetetlen vagyok.A kutyám engem védve nekiesik a nj-nek.Aztán a gazdája megfogja és még feltápászkodok jókedvűen ezt mondja:

Ilyenkor nem kell elszaladni.

És tovább megy.Szerencsére nem lett baja a kutyámnak de még azóta is retteg ha séta közben elkezdek futni.

Ki a hibás?


2012. júl. 11. 16:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
A lényeg, hogy lépj túl rajta, nehogy észrevegye rajtad az aggódást. Csinálj mindent úgy mint ezelőtt, legyél nyugodt, laza, és határozott. És legközelebb próbáld megőrizni a hidegvéred. Állj a kutyád, és a támadó közé, határozottan gyalogolj felé, vagy ha hevesebben támad, akkor csak állj nyugodtan, és néha lépj felé. Hamar feladja.
2012. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Am csak 11 leszek.
2012. júl. 11. 17:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem a fajtát kellene utálnod ;)
2012. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A futás tényleg hiba volt 1 erősíted benne az ösztönt, hogy üldözzön 2 úgyis utolér 3 csak egyre messzebb kerültél ezzel, a gazdájától, aki így sem nagyon sietett a segítségedre. Nehéz ilyen helyzetben átgondolni. Én egy staffivel kerültem hasonló helyzetbe. Állandóan szabadon van, holott a gazdája már mondta, hogy marakodós, visszahívni meg nem tudja. Sétáltattam és egyszer csak észrevettem, hogy a szántóföldön keresztül rohan felénk, a gazdájának egy darabig fel sem tűnt, hogy nincs ott a kutyája, aztán ordítani kezdett neki és utána szaladni. Amikor már közel ért és láttam, hogy a gazda nem fogja tudni visszahívni, akkor megálltam vele szemben, a kutyámat hátrébb húztam, akkor ő is visszavett a lendületből megállt velem szemben, addigra a gazdája odaért. Mondjuk ez egy barom, mert ha közel azonos súlycsoportú kutyát viszel vagy nagyobbat, akkor gyorsan megfogja az övét, ha kisebb, akkor meg állandóan szaladnia kell utána.
2012. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
miért ugatja meg a kutyád a másikat ok nélkül? ez meg a te hibád.
2012. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Bocs azt nem írtam hogy ő kezte az ugatást az egyém egyszer ráugatott de rászóltam, abbahagyta és mentünk továb.
2012. júl. 11. 17:49
 17/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat idáig 4x támadták meg, abból 3 németjuhász volt. Szóval inkább nem mondok semmit...

Amúgy tényleg nem szabad futni, valószínűleg nem bántott volna se téged, se a kutyádat.

2012. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne a fajtát utáld hanem a felelőtlen gazdákat.:)

Azért lehet olyan sok összetűzés német juhászokkal mert baromira divatkutya lett és szaporítják ezerrel és minden kutyához semmit nem értő is megveszi olcsón az ideggyenge , beteges kutyákat akiket ráadásnak meg sem nevelnek.

Sosem a kutya a hibás hanem a gazda.

2012. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!