Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyon különleges...

Milyen nagyon különleges kutyafajták vannak, amelyek ritkák is?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
kinai csungking kutya
2012. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Mudi. Nincs még egy spitz-szerű kutya, aminek göndörödik a szőre, és farkatlan is lehet (illetve a horvát juhász hasonló, de a feje a német juhászéra hasonlít). Emellé nagyon intelligens, gyors, hűséges. A kihalás szélén áll.
2012. júl. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

xoloitzcuintle


nem vicc, tényleg van ilyen:) tudtommal Magyarországon még egy példány sincs.

A fáraókutya is ritka, minden bizonnyal mert 1-2 millió között kezdődik az ára.

2012. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kutya sem különlegesebb a másiknál, de lehet ritka. Mo-n pl a Boston terrier ritkának számit, Amerikában viszont nem. Itthon azért is ilyen drága. Afgán agár is igen ritka, és az ilyen divatkutyák is, ami még nem elég népszerű. -pl labrador és uszkár keveréke, nem jut eszembe a neve, és az alaszkai kli kai. Amit én soha nem vennék.
2012. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kutyafajta, de egy keverék mindig egyedi, különleges és ritka ;)
2012. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok annak, aki leszavazott. Ami magyar fajta, az már nem lehet különleges és ritka, mi? A magyarok nagyon nagy része még csak nem is hallott a mudiról, gondoltam, megemlítem.


De ha külföldi kell, tudok azt is. Sokan nem hallottak még a biewer yorkiról, az amerikai kopasz terrierről (nem azonos a xolossal), a szlovák csuvacsról, a vidravadász kopóról, a majompincsről, lagotto romagnoloról, spanyol vízikutyáról, basenjiről, lundehundról, welsh corgiról, papillonról, izlandi pásztorról.

2012. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Különleges és ritka? Nem kell messzire menni.


Komondor - raszta szőre csak 2 másik fajtának van rajta kívül, a pulinak és a bergamasconak (amit valószínű szintén ezekből tenyésztettek ki az olaszok). Évente alig több mint 200 születik már csak, úgyhogy a kihalás szélén, tehát ritka.


Kuvasz, mudi, pumi, erdélyi kopó, drótszőrű magyar vizsla, magyar agár - a küllemükbeben nincs nagy különlegesség, de mégis sajnos alig-alig születik már évente, egyszerűen alig van rájuk kereslet.

2012. júl. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk különleges és ritka, vagy világ szerte?


Hát lássuk: Grönlandi kutya, jamthund, mindegyik norvég, finn izlandi és lapp juhász, pásztor és vadász kutya (pl. norvég elghund, norvég lundehund, norvég buhund, finn lapphund, svéd lapphund, izlandi juhász, lapp pásztor), saarloosi farkas, lajkák, medvekutya, terrierek között is számtalan van, ami nálunk nem épp gyakori (japán terrier, skye terrier, norfolk terrier, stb.), ázsiai kutyáknak is nagy részük ismeretlen nálunk, mint a kai ken, kishu ken, japán csin, eurázsiai, még ami viszonylag ismeretlen idehaza, azok a bergamóniai, portugál és pireneusi juhászok, tátrai juhász, csuvacs és az én két nagy kedvencem az anatóliai juhász és a basenji. Még a ritkább kopókat, vizslákat, retrivereket, spánieleket, agarakat nem is említettem.

2012. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kínai kopaszkutya, angol agár, saluki, tibeti masztiff, rodéziai ridgeback, japán spániel, argentin dog, bergamói juhászkutya, perui kopaszkutya, mexikói kopaszkutya, basenji stb.
2012. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Akita inu japán fajta egyedül japánban nagyon ismert de külföldön nem nagyon ismerik.Azért mondom mert nekem is van.
2013. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!