Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miután menhelyről befogadok...

Miután menhelyről befogadok egy kutyát be kell oltatnom?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnék befogadni egy kutyát.Azt mondták be van oltva meg minden.szóval nekem már nem kell beoltatnom?

ha igen mennyi lenne?

miután elhozom el kell vinnem állatorvoshoz? elvileg orvos által ellátottak,megvizsgáltak.


2009. júl. 12. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt mondták, hogy be van oltva, akkor neked már csak a következő évi oltást kell beadatnod neki. Egy veszettség elleni oltás 3000ft körül van. Szerintem ajánlatos megvizsgáltatni állatorvossal, mielőtt hazaviszed.
2009. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2009. júl. 12. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

én úgytudom hogy a menhelyi kutyák megkapják az oltásokat, de kérdezd meg azért ott.

és nagyon örülök hogy menhelyről fogadsz be kutyust :) Imádom őket, meg az összes állatot :)

2009. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
énis :) csak attól félek nem tudok majd választani :P
2009. júl. 12. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
hozz el sok kutyust :)) bizti nehéz lehet választani a sok szomorú szemű gazdira váró kis ebekből, de hallgass a szívedre, amelyiket úgy gondolod hogy neki van épp a legnagyobb szüksége rád.
2009. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk menhelyröl van kutyánk másfél éve hoztuk.A világ legtündéribb állata.Ha haza viszel egy kutyut érdemes elvinni ahhoz az állatorvoshoz ahova a késöbbiekben is vinni akarod.Érdemes egy állapot felmérést csináltatni vele,mert ö is könnyebben tud a késöbbiekben mihez viszonyitani.Nagyon sokat változik az állapotuk ha családba vannak.
2009. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez abszolút menhely (~pénz) függő. Sajnos van olyan menhely, ahol néhány kutyának még veszettségi oltása sincsen... Tőlünk a kölykök teljes oltási programmal, a felnőttek min. 2 oltással (veszettségi, kombinált), féreghajtva, bolhátlanítva, ivartalanítva, chippezve mennek örökbe.

Az adott menhely gondozója, aki örökbe adja neked a kutyát, kell, hogy tájékoztasson róla, mijei vannak a kutyának (mind egészségileg, mind viselkedésileg, mind oltásilag - ez nálunk a minimum + lehetőséget biztosítunk ismerkedésre, közös sétára).

Amennyiben vannak oltásai, oltási könyvet is kapsz a kutyushoz, amiből majd az állatorvosod is pontosan el tudja mondani, mikkel rendelkezik a kutyus.

Minden oltás és tájékoztatás ellenére érdemes azért egy általános kivizsgálást kérni (nyilván ameddig bírja a pénztárcád), sosem lehet tudni pontosan, hogy a menhelyes élete előtt hol élt, mit kapott az élettől, milyen nyavalyákat szedett össze. Pl. sztori: egyik menhelyen az egyik kutya bőrférges volt. Több, mint egy éve a menhelyen élt, makk egészséges, oltások, minden rendben, semmilyen tünet. Ivartalanításkor derült ki (kérték a gazdák - kan kutya), amikor ugye a bőr meg lett nyitva. A doki teljesen el volt képedve, soha nem látott még bőrférges kutyát. Hogy hol szedett össze egy fertőzött legyet szerencsétlen kutya - nem tudni. Azonnal kapott szurit, rendbe is jött. Nyilván ez egy kirívó és ritka, egyedi eset, csak érzékeltetni akartam a leírtakat.

Sok szerencsét, boldog közös életet! Nekem is menhelyes kutyusom van, és életem végéig menhelyes, öreg/beteg keverék kutyusaim is lesznek...

2009. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16:07

Azt még elfelejtettem hozzátenni, hogy:

Ha kölyköt fogadsz örökbe, egyeztess a dokival, hol tart az oltási programja. Legkésőbb fél éves korában meg kell kapnia az első veszettségi oltását, majd egy éves korában a kombinált oltással megismételni. Utána évente mindkettőt.

Ha fél év-1 év közöttit, én azért beadatnám neki még a parvo oltást is a kölyök programból - sajnos bizony pusztult már bele parvoba másfél éves kutya.

Ha felnőtt kutyát fogadsz örökbe, évente kombinált+veszettségi.

Pórázzal, nyakörvvel, és ha tudsz, egy kis pénzzel indulj útnak. Pláne, ha orvosi ellátásban részesült a kutyus, támogatások híján a te adományod is hozzá fog járulni a következő kutya oltásához, ivartalanításához, egy napi adag kajához vagy éppen egy új kennel felépítéséhez.

2009. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen a tanácsokat:)
2009. júl. 13. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!