Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nőgyógyászati kerdesem...

Kutya nőgyógyászati kerdesem lenne?

Figyelt kérdés

ez furán hangzik elsőre. :D De, hátha...

van egy 7 hós igen kistestű ebem, és a napokban észrevettem hogy valami fehér kis váladék van a sunája végén. Eddig nem volt. Letöröltem neki, de nem tudom, mi lehetett az? :S

Ha megint lesz rajta, akkor gondoltam h elviszem állatorvoshoz. De lehet hogy csak "sima mezei váladék" -ez most elég virágnyelven íródott :D -nem vagyok perverz amúgy, csak a fogától a farka végéig olykor megnézem hogy mindene rendben van e..

A másik, azt javasolta az állatorvos, hogy ha elérte az ivarérettséget akkor pakoltassam ki -vagy köttessem el? már nem emlékszem melyiket javasolta- mert ezzel elejét lehetne venni a későbbi méhgyulladásnak. :/

De azt is hallottam h ha egyszer szülne akkor már nem lenne olyan érzékeny ezekre a felszálló fertőzésekre. Viszont annyira pindur hogy csak császárral menne neki a szülés, és akkor is rizikós hogy megmarad-e állítólag. Azt nem szeretném... de vajon ez az egész így igaz? Tapasztalt kutyagazdik, ti mit tennétek?


2012. júl. 12. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is fennáll a váladékozás én elvinném orvoshoz.

És az ivartalanítást is elvégeztetném, de inkább csak a 2-3. tüzelés után. Szerintem semmiképp se ellesd, ez a tenyésztők dolga.

2012. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kipakoltatást javasolta, ha normális állatorvos


a szülés a kutyának trauma, nem mellesleg semmi olyan hatása nincs, ami megvédené a fertőzésektől, daganatoktól, gyulladásoktól


a kutyád amúgy tüzelni fog

2012. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lakle ***** válasza:
Tüzelni fog. Tüzelés utáni 3. hónapban lehet majd az ivartalanítást megcsinálni, aminek számtalan előnye van.
2012. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 lakle ***** válasza:
100%
Bocs, tüzelés utáni 2. hónaptól lehet:)
2012. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális ha nem állandóan folyik és nem viszket neki.

A miénk ivartalanított, néha én is észreveszek neki ott egy fehér csöppecskét.


Amúgy ez tévhit, hogy meg kell várni vele, míg ivarérett lesz.

A miénk is az első tüzelése előtt lett megműtve, a doki mondta, hogy szukáknál mindegy, mikor végzik el a műtétet, nem lesz tőle kisebb a termete.


Azt a marhaságot meg felejtsd el, hogy csak azért gyártasz kölyökkutyát, mert valakitől azt hallottad, hogy ezt így kell.

Nem kell!

2012. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jajj dehogy akarok en szaporito lenni... Amugy azt is mondta az allatorvos hogy megkene varni az ivartalanitassal mig nagyobb lesz mert eleg miniatur es igy nem szivesen vallaljak. Am, itt a szomszedban lakik egy palotapincsi azt egyszer paroztattak eleteben lett egy darab kutyaja es azota van a gazdiknak az anya pincdi es a leanya . ennyi . Ok ellettek egyszer de tibbet nem megtartottak a kolykot de azt mar nem paroztattak most akutyak kb 5-6 evesek. Ez:-$ szerintem ebben a formaban belefer es szimpatikus is. Legfeljebb en is ennyire gondoltam....

Koszonom a valaszokat :-)

2012. júl. 12. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:

nem, nem fér bele egy szaporított kutya sem, ráadásul nem is garantálja semmi, hogy egy kutya lesz csak


ez minden csak nem szimpatikus :S

2012. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ellés akár 3-5 évet is elvehet a kutya életéből, olyan szintű fizikai megterhelés a szervezetének. Az baromság, hogy ellenie kell a kutyának, csak és kizárólag hátránya lesz belőle!
2012. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8as ez nem hangzik jól. :S amúgy szeretnék majd mellé még egyet, de akkor még inkább úgy gondolom hogy körbenézek a hirdetések között. Őt is olyan nehéz volt megtalálni.. :S

sajnos sok a "hibás kutya" a "piacon" (vagyis sok a szaporított ideggyenge/ genteikailag sérült egyed a hírdetések között. meg amit annak hírdetnek és mégsem az... :S

2012. júl. 12. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!